O mužích se tvrdí, že vařit buď umí (a v tom případě jsou skvělými kuchaři), anebo je jim toto umění zapovězeno. Dobrovolně se přiznám, že nejspíš patřím do té druhé skupiny, přesto vařím rád. To je právě ta katastrofa...

cookingKuchyně, to bylo vždycky posvátné místo. Už v dětství jsem ke kuchyni vzhlížel obdivně - vždycky se zde našly různé dobroty. A nejen to: V kuchyni je i spousta pozoruhodných věcí! Ale o svém dětském nadšení kuchyní dnes psát nechci. Zmiňuji ho jen proto, že toto nadšení mi vydrželo do dospělosti. Ne, že bych se v kuchyni vyskytoval příliš často, leč když už se tak stane, jde z pravidla vždy o nezapomenutelný zážitek pro mne i mé okolí.

Jsem asi příliš hrdý aneb Salát

Když už něco ukuchtím, tak si za tím stojím. A proto nechápu, proč mé kulinářské delikatesy často zkřiví strávníkům obličeje do nepřirozených grimas - vždyť jsou to gurmánské rarity, které nikdy víc jíst nebudou! Zvláštní...

Ale abych byl konkrétní. Rozhodl jsem se kdysi, po vzoru maminky, na jednu párty vytvořit mandarinkový salát a la krab. Základní princip tohoto salátu je v netradiční kombinaci sladkokyselé chuti kompotovaných mandarinek a slané chuti krabích tyčinek. Další běžné ingredience, které maminka používá, jsou majonéza a sterilovaný hrášek. Rozhodl jsem se celou pochutinu obohatit vajíčkem na tvrdo a pomerančovým džemem.

Výsledná kompozice chutí byla velice invenční a dráždila smysly. Bohužel mé smysly dráždila docela jiným způsobem než smysly pozvaných hostů - ti do salátu několikrát rýpli a mističku s přídělem odsunuli.

Kde se stala chyba? Vždyť jsem použil jen samé dobré věci?

Téma dne 8. září 2011: Kuchařské průšvihy

I mistr tesař se někdy utne. Tedy, jste-li geniální kuchařky, milé čtenářky, jistě máte zkušenost i s nějakým nepovedeným pokrmem. A je-li pro vás kuchyně spíše mučírnou, myslím, že k historce na dnešní téma nebudete muset příliš dlouhou brouzdat po stezkách paměti.

  • Jaký byl váš největší kulinářský průšvih?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Chcete-li mít šanci k uveřejnění a získání dárku, zasílejte své příspěvky do 8. 9. 2011 15.00 hodin. Pozor! Uveřejním pouze příspěvky, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. A ještě ten dárek... tentokrát jím budou dvě knížky: BioAbecedář Hanky Zemanové (vydalo nakladatelství Smart Press) a Kniha o kávě od Petry Veselé (taktéž Smart Press).

bio kava

Reklama