Kuchařka pro báječné tchyně
Helena Chvátalová

Díky téhle knížce si každá maminka zaslouží titul „tchyně roku!“ Ať už si ji koupí sama, nebo ji dostane od „mladých“ jako dárek pro radost, získá knihu plnou nejen receptů a lákavých fotografií, ale i poznatků a zkušeností, se lžičkou psychologie (autorka prošla psychoterapií a dvouletým tréninkem rodinných konstelací) a hlavně náručí lásky.

obalka

Autorka kuchařku začala psát, když vdávala dceru a při přípravě svatebního pečení ze starých zápisníků vytahovala málem zapomenuté recepty po mamince, od kamarádek nebo ozkoušené recepty ze starých časopisů. V knize je pak doplnila tradičními recepty z babiččiny kuchyně (cacarda, caletky), rychlými jídly pro nečekané návštěvy a navrch přidala moučníky, nad nimiž partneři jejích dcer blaženě pomlaskávají.

Svatební pečení - Koláče - Štrůdly - Řezy - Zapékací miska - Polévky - Rychlé teplé večeře - Vánoční (a velikonoční) pečení - Narozeninové dorty - Vzácné solitéry

PhDr. Helena Chvátalová je redaktorka, bývalá šéfredaktorka časopisu Děti a my a scénáristka. Je autorkou knih Jak se žije dětem s postižením, Malá povzbuzení pro mámy a táty, 300 rad pro první rok s dítětem a spoluautorkou několika dalších knih. Dvakrát získala 1. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany v kategorii děl písemně publikovaných. Zabývá se také osobnostním rozvojem, absolvovala dvouletý výcvik rodinných konstelací.

Je jedenatřicet let vdaná, má dvě dospělé dcery, dva zetě, zatím jediného vnoučka a čtyři kočky.

Vydává nakladatelství Smart Press, s. r. o.
www.smartpress.cz

Knihu si můžete zakoupit ZDE

A recept na ukázku:

Maminčiny caletky

caletky

I tyto jednoduché škvarkové placky jsou pro mě vzácným solitérem. Peče je moje maminka, kdykoli má po ruce sádlo a škvarky. Protože maminka nic neváží a vše dělá „od oka“, jsou caletky pokaždé trošičku jiné. Někdy skvěle lístkují, jindy spíš křupají a voní čerstvými škvarky. Oba kluci, kteří do naší rodiny přibyli, si je okamžitě zamilovali a já se jim nedivím, protože jsou senzační. Tyhle rychlé, sympatické placky jsem ale ještě nikdy nedělala a ponechávám je mamince jako její specialitu. A doufám, že to jednou - až je budu muset už upéct sama - přes slzy zvládnu...

Na 1 pekáč caletek (20-25 kousků)

  • 150 g tuku - sádlo se škvarky + asi 1 lžíce Hery (maminka k odměření správného množství tuku používá malinký otlučený kastrolek po svojí mamince - ta ale Heru nedávala, používala jen sádlo)
  • 400 g hladké mouky
  • 1/2 prášku do pečiva
  • sůl
  • trochu nemletého máku
  • 1 vejce
  • asi 100 ml mléka

1. Sádlo se škvarky a kouskem Hery rozehřejeme.
2. Mouku promícháme se solí, trochou máku a práškem do pečiva. Promícháme s rozpuštěným sádlem, přidáme vejce a mléko (mléko přidáváme opatrně, jen trochu, aby bylo těsto tuhé).
3. Rukama uhněteme těsto, uděláme z něj váleček a rozkrájíme ho na kousky, ze kterých tvoříme malé placky. (Jak moje maminka říká, aby nešpinila prkýnko, vyválí z těsta váleček přímo na pekáči, krájí z něj kousky a tvaruje menší placky).
4. Na suchém, nevymaštěném plechu (placky jsou mastné dost) pečeme při 200 stupních asi 20 minut. Nejlépe chutnají ještě čerstvé.

TIP
Před časem jsem mamince vyprávěla, jak výborné jihočeské zelníky peče moje přítelkyně Andulka. Zrovna se chystala péct caletky, kreativně tedy přidala do těsta trochu (asi 200 g) kysaného zelí, které předtím pokrájela. Nebyly to sice pravé jihočeské zelníky, ale zato senzační zelné placky. Když je maminka upeče, nemůžeme se pak s dětmi dohodnout, zda jsou placky lepší se zelím, nebo bez...

Reklama