Skutečně kuriózní přezdívku má čtenářka Kubabi. Její nick je totiž názvem pro obchod s ojetinami. Ale ne s ledajakými ojetinami...

Chtěla byste mít nick podle obchodu s ojetinami? Čtenářka Kubabi ho má a je za něj moc ráda!


Krásné ráno přeji.
 
Na začátek bych měla asi předeslat, že nepatřím zrovna mezi nejmladší kousky a ještě před rokem a půl by mě ani nenapadlo, že budu brouzdat internetem a ještě k tomu potřebovat nějakou přezdívku!
Vše začalo jednoho dne, kdy dcera rozrazila dveře s obrovskou krabicí v náručí a zvolala: „Mami, tady ti nesu počítač. Je na čase, aby si byla „onlajn“.“
Já jsem na ni hleděla jako puk, ale přes veškeré mé protesty, že je to pro mě zbytečnost, že nic takového nebudu umět a že na to z opatrnosti raději ani nešáhnu, abych takovému křehkému stroji nic neudělala, přece jen počítač vybalila.  Když se ho snažila zprovoznit, raději jsem šla pryč, protože jsem se na to nemohla koukat. Pořád jsem si opakovala - K čemu? K čemu? K čemu?
A vtom na mě vybafla: „Jakou chceš přezdívku?“
„Co?“
„No přezdívku, zakládám ti „ímejl“.“
Pak následovalo vysvětlování a přemlouvání, a i když mě konečně ukecala, že ho asi vážně využiji, stejně tu byl problém - jakou přezdívku?
Lovila jsem v paměti, přemítala, vymýšlela si, ale dcera mě vždy odbyla, že tuto přezdívku už někdo má. Už jsem z toho byla zoufalá, když vtom jsem si vzpomněla na vnoučka Jakuba. Jako malý si u mě rád hrával na obchod s ojetými autíčky a mě dovolil, abych u něj nakupovala nebo abych mu počítala namalované penízky, které utržil. A jelikož každý autobazar musí mít název, vymyslel si pro něj KUBABI.
Na mou otázku, proč zrovna tento, odpověděl: „Protože já jsem KUBA a ty jsi BABI!“
A světe div se, tato přezdívka byla volná. A já jsem dnes dceři vděčná, že mi ukázala svět internetu a že díky ní jsem dnes také již „onlajn“.
 
Mějte příjemný den,
Kubabi

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

Přispěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kolik čtenářek se bude podílet na speciálním bodovém balíku 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže a kolik tedy každá znich bodů obdrží...

listopad.jpg

Reklama