Když se v pondělí sejdeme v redakci, nálada obvykle nebývá moc veselá. Zase pondělí! Někdo ještě spí, jiný je myšlenkami někde u víkendu, prostě v pondělí to není ono. Který den v týdnu máte rády vy?

Pro nás je tedy nejhorším dnem v týdnu pondělí, v tom se v redakci shodneme (samozřejmě ale nejen v tom). Když jsme na poradě probírali témata na tento týden a mluvili o tom, který den máme a nemáme rádi, dodala Saša Stušková zajímavou věc: „Nejhorší je pondělí, to je prokázané. To bývá nejvíc sebevražd a autonehod.“ No, dneska se snad nic hrozného nestane. :-)

kalendář

Někdo má ale určitě pondělí rád.

A jak je to s oblíbenými dny u nás v redakci? Saša má nejradši pátek, protože je před ní krásná vyhlídka na volný víkend. Ale překvapivě se nikdy netěší na neděli. „Neděle je špatná, už ráno víš, že druhý den musíš vstávat do práce. Zato pátek by mohl být každý den.“

To Dana Haklová neděli taky zrovna v oblibě nemá. „Když musíme v neděli odjet z chalupy, už je ten den takový pokažený. Když ale zůstáváme do pondělí, večer odjedou všichni chalupáři a je tam klid, to si užívám. Nejlepší je ale sobota.“ Tu má ráda i Klárka Wimmerová.

A já? Nejradši mám pátek a víkend. Pondělí ani pro mě není ideální, vždycky mi chvíli trvá, než se rozjedu a začnu něco dělat, ale ne že bych ho vyloženě nesnášela. Mám ho na stejné úrovni jako úterý, středu a čtvrtek. A když je to nutné, každý den si zpříjemním nějakou hezkou drobností. A už od rána se těším domů. To pomáhá nejvíc!

A jak jste na tom vy? Napište mi k našemu dnešnímu tématu!

Téma dnešního dne: Který den v týdnu máte nejradši?

  • Máte rády pondělí?
  • Je nějaký den, který nesnášíte?
  • Co si myslíte o pátku?
  • Co pro vás znamená víkend?
  • Máte nějaké pěkné příhody, které se týkají dnů?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá opět knížku, tentokrát se jmenuje Chatrč (WM. Paul Young, nakl. Knižní klub). Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Heslo je PONDĚLÍ. Předem děkuju!

kni

Reklama