as

Krásné šperky k ženě neodmyslitelně patří. Díky nim můžete vyjádřit svou aktuální náladu, nechat nahlédnout do svého nitra a v neposlední řadě pozvednout svůj outfit. Různé doplňky jsou zkrátka v našich životech nepostradatelnou součástí, a je jedno, zda se jedná o skvostné diamanty, nevinné perly či třpytivé zirkony.

Všechny určitě máte ve svých šperkovnicích velké množství různých náušnic, prstýnků a náhrdelníků, ale víte, jak se správně o své blýskavé poklady starat? Čtěte dál.

sd
Zdroj foto: Pandora

Jak o šperky pečovat?

  • Dopřejte každému šperku svůj vlastní „pokojíček“ - právě jejich uspořádání je jedním z nejdůležitějších bodů. Různodruhové materiály by se neměly vzájemně dotýkat. Úplně postačí, když si na jednotlivé kousky pořídíte látkové sáčky, které seženete již za pár korun, nebo si je můžete spíchnout pár stehy i doma.
  • Pozor na světlo - stejně jako u potravin, jim zkracujete velmi rychle životnost. Téměř žádný kov totiž nemá rád příliš vlhké a teplé prostředí, mají pak tendenci šednout a ztrácejí na svém atraktivním lesku, díky kterému je tak moc zbožňujeme.
  • Nevěšet! - Navlékané náhrdelníky, obzvláště ty z drahých kamenů, perel nebo i korálků by vždy měly být v horizontální poloze, protože jestli je máte zavěšené někde na hřebíčku, časem se vám prověsí.
  • Malá rada na závěr - pokud chcete své šperky vyčistit a navrátit jim třpyt, nehrajte si doma na zlatnictví a raději své šperky odneste odborníkovi. Někdo by mohl namítnout, že je to zbytečné vyhazování peněž, postačí pasta nebo popel. Nene! Takových, co chtěly ušetřit korunu už bylo, a pak se divily, kam se poděla ta řada růžových kamínků z jejich prstenu… 

df
Zdroj foto: www.beangel.cz/Mickey Grab

Samozřejmě nesmí chybět opět malá inspirace. V naší fotogalerii naleznete nádherné šperky, tradiční i těch netradičních tvarů a barev. Pojďte se pokochat s námi.

Čtěte také:

Reklama