Přinášíme vám praktické rady i osobní zkušenost k milování během měsíčků! Historie považovala milování při menses za nečisté, vy se ale o tento intenzivní prožitek nenechte připravit předsudky!

men

Když se řekne krvavý sex, každý si asi představí brutální praktiky, za které by se nestyděl ani slovutný Markýz de Sade. Ne, nebojte se, nebudeme probírat žádné sado-maso techniky, dnes je mým tématem milování v době menstruace.

Kdysi byl sex během menses absolutně nemyslitelnou záležitostí. Menstruující žena byla považována za nečistou, a to napříč všemi možnými náboženstvími. Například židovské ženy musely po menstruaci podstoupit očistnou lázeň ve speciální „vaně“ zvané mikve (mikvah) a muslimky jsou po dobu pěti až šesti dnů od menstruace osvobozeny od rituální modlitby (dokud se neočistí).

Zarážející ovšem je, kolik párů i v dnešní době sexuální volnosti milování během „oněch dnů“ odmítá. Přitom zrovna v tyto dny jsou intimní místa ženina těla nejvíce prokrvená, a tudíž i nejcitlivější na dotyky a dráždění! Tvrdí se také, že stahy dělohy při vyvrcholení pomáhají od nepříjemných menstruačních bolestí v podbřišku.

Co mi o sexu během menstruace prozradila má známá Iva?

Dříve pro mě bylo milování během menses absolutně nemyslitelné. Než jsem začala brát pravidelně antikoncepci, bylo mi v těchto dnech vždy děsně špatně a měla jsem náladu spíš na zabíjení než na nějaké milostné hrátky. Když jsem se ale někde dočetla, že by orgastické stahy při sebeukájení měly uvolňovat menstruační křeče, empiricky jsem to vyzkoušela a kvitovala s velkým úspěchem. Mimochodem, vřele doporučuji - rychlejší než veškerá chemie a daleko příjemnější. Když jsem začala pravidelně sexuálně žít a s tím i brát prášky - měsíčky se srovnaly a bolestivé stavy ustoupily. Co ale neustoupilo ani o trochu, byla má narůstající touha během „mých dnů“. Nikdy by mě ale nenapadlo se v tuto dobu milovat - i oba mí partneři to po mně nikdy nechtěli. Když jsem ale začala chodit se Zbyňkem, vše se změnilo. Nejprve mi jen povídal o tom, jak je milování při menstruaci krásné a vzrušující, nicméně mé odmítání chápal. Ovšem jak postupně naléhal a má touha byla silnější a silnější, rozhodla jsem se mu více nebránit a odhodit zbytečné zábrany. Co jsem tu noc zažila, se snad ani nedá popsat. Všechny prožitky byly stokrát intenzivnější a krásnější. Do té doby jsem netušila, jak může být milování nádherné. Dříve pro mě znamenalo jen pocit uvolnění a vzájemného sblížení, ale TEĎ - konečně chápu pravý význam slova extáze! Jsem tak ráda, že mi dal Zbyněk nahlédnout do oněch krásných končin. I když už si dávno našel jinou, nikdy mu za to nepřestanu být vděčná. A troufnu si říct, že je mu vděčný i můj manžel, když vidí, jak se mu pod rukama celá rozpouštím blahem.

Několik praktických rad pro menstruační sex

  • Dbejte na hygienu - a to opravdu pečlivě. Vaše tělo je v těchto dnech mimořádně náchylné k infekci (nejlépe je použít prezervativ)
  • Použijte starý ručník nebo prostěradlo, ať si nezničíte své oblíbené povlečení
  • Před milováním si o tom s partnerem promluvte, zdůrazněte mu, že musí být mimořádně citlivý a jemný, aby vám neublížil
  • Pokud po tom toužíte, nenechte se svazovat zbytečnými předsudky a zábranami!

Kam dál?

Reklama