Ahoj redakce, řekla jsem si, že přispěji svým štědrovečerním zážitkem, přičemž doufám, že se to již nebude opakovat.:-(

Podle domluvy jsme s přítelem a dětmi měli trávit Vánoce u tchýně a její tchýně (bydlí spolu v jednom domku spolu se svými manželi). Už jen to je nebezpečná kombinace, asi bych nechtěla bydlet s vlastními rodiči, natož s přítelovými . . . Ale od začátku.

Vše začalo jako super večer. Jídlo bylo skvělé, kost nikomu nezaskočila, zazvonil zvoneček, dcerka se vrhla na dárky a i my jsme si rozbalili ty své. Babičky řeči, že nic nechtěla a proč tak utrácíme, jsme již ani nevnímali, je to každý rok stejné, ať už jde o Vánoce nebo o narozeniny. :-)

A jako na každé rodinné akci se to roztočilo s panákama, tedy kromě mě. Přece jen mám závazak vůči dětem. Asi by koukaly, kdyby se jim maminka ,,zbourala". Po dvou hodinkách už měla většina přítomných ,,špičku". Naštěstí tu byla i střízlivá tchýně, která si hrála s mou tříletou holčičkou vedle v místnosti, takže nemusela na tu bandu koukat. A čtyřměsíčnímu synkovi to je ještě fuk, Vánoce prospal :-)) .

Když najednou děda (81 let) začal bědovat na život, že si nikdy neměl babičku (85 let) brát, (v příštím roce oslaví 60. výročí svatby), že je to příšerná ženská a že za ním určitě brzy přijde nějaká mladice a bude si s ním chtít užívat. Jen na okraj, děda byl svého času velký divoch, každá sukně mu byla známá a babička to celý život snášela. Ta už teď nic neříkala, byla na podobné výlevy zvyklá. Není ale vyjímkou, že se ti dva poperou, docela nedávno se drželi pod krkem, z čehož babča vyvázla s monoklem a děda s roztrženým rtem. Není to s nima lehký.

Jenže najednou si děda vybral mě. Začal ke mě skrze obývací pokoj vysílat výhružná gesta pěstmi i zvednutý prostředníček mi měl něco nejspíš naznačit. Dělali jsme jako by nic, jen si děda prostě více upil ze džbánku. Ale po pár minutách mu gesta přestala stačit. Začal mě slovně napadat. Poslouchala jsem jaká jsem mrcha, bestie, běhna, řeči jak si tu hraju na matku a přitom jsem ta největší (ani nechtějte vědět co). Já nic neříkala, kurnik bylo mi opravdu hloupé se pustit do člověka, který je o 55 let starší než já.

Ale mrzelo mě, že se na to můj přítel jen tak dívá, až se mě zastal tchán. Jenže to už mě děda vyhazoval z domu. Vůbec nechápu proč. Do té doby jsem s ním byla za dobře. Potom už se drželi tchán se svým otcem pod krkem, fackovali se a nadávali si. To já už balila děti a chystala se k odchodu, naštěstí bydlíme nedaleko. Mýho jsem tam nechala, aby pomohl uklidnit rodinou situaci.

Když se vrátil domů, měl triko od krve s vysvětlením, že se při bitce rozbilo sklo a děda s tchánem se navzájem pořezali. Zbytek večera se mi omlouval za ,,povedený" večer se slovy ,, mělo se to utnout už na začátku". Dál jsem to řešit nechtěla. Děti už spinkaly, tak jsme si udělali soukromý večírek doma. Povídali jsme si a blbli jsem dlouho do noci :-D

Což mi připomíná, nevíte někdo jak dostanu vosk ze svíčky ze svých gatí, prosím prosím. Tak to byly naše Štastné a Veselé krvavé Vánoce. Jen na pana dědu asi nebudu mít delší dobu náladu. Marry

Hm, děda a alkohol je zřejmě horší než Semtex. Příště raději dědovi nalívat jen limonádu. Simona

Jaké Vánoce byly u vás? Co veselého, smutného či dojemného jste zažily? Moc se těším na dbnešní příspěvky na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama