Šťastnou prvňačku má doma i maminka Krupová. Jaké a kdy pořizovala školní pomůcky, to se dozvíte v následujícím školním příspěvku.    

Přeji krásný den

První třída je pro každé dítko důležitý krok. Od školky se na vše postupně připravuje a nic není hned ze dne na den. A vlastně ani tento samostatný krůček k dospělosti. Mám šikovnou dceru, která se mnou často maluje a to nejenom pastelkami ale i barvami a co neumí nakreslit vystřihuje a kutí koláž.... Tím jenom chci naznačit, že do výtvarné výchovy jsem nekupovala krom plastelíny nic.

Musela jsem jen koupit aktovku a na ni jsem šetřila tak půl roku. Byla docela drahá. Chtěla jsem tam reflexní pásky, hmotnost do kila a půl a pevná záda. To poslední co mě zajímalo, byla barva a obrázek. Aktovku dostala dcera pod stromek a byla z ní nadšená. Tu samozřejmě zajímal jen ten obrázek a kolik má kapes. Museli jsme ji pak ale schovat. Přece jen by  po půl roce hraní vypadala dost sešle. Zrovna včera jsem ještě dokupovala písmenka a čísla na nastříhání a šila jsem jí taky pytlík na přezůvky. Pomalu ale nevím, že mám prvňáčka. Všechno už měla dlouho dopředu nachystané a postupně nakoupené.

Jediné větší výdaje naopak čekám až teď v září, kdy bude chtít nastoupit do různých kroužků, zaplatit obědy, družinu.... učebnice a sešity jsem zatím neplatila a ani platit nebudu. To bude možná tisícová položka, ale i s tím se dá počítat dopředu. Vždyť i na Vánoce si šetřím dlouho dopředu, nebo postupně nakupuji dárky. Z jedné výplaty by to  zvládl zaplatit málokdo.

Teď už nám zbývá jen jediné, vydržet a být malé oporou a hodně se s ní učit. Čísla i písmenka docela zná, ale angličtina je pro ni novinka a já si zase oprašuji své staré znalosti. Zatím chodí ze školy příjemně unavená, ale šťastná, baví ji to.
Tak snad jí to vydrží na dlouho.
Krupová

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Určitě jí to vydrží. Ona je šikulka. A ty také, že to všechno zvládáš :)
Děkuji za milý příspěvek a Natálce přeji hodně štěstí a samé jedničky.
Saša

Téma dnešního dne: Ta škola nás zruinuje

Ať už máte školou povinné děti nebo vnuky, vyjádřete se k tomuto aktuálnímu tématu.
A napište i vy, které třeba právě studujete.

  • Zdají se vám výdaje za školní pomůcky vysoké?
  • Nebo je zvládáte?
  • Pomáhají například babičky a dědečkové?
  • Nosí aktovku s předstihem už Ježíšek?
  • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
  • Za co jste utratily nejvíc?
  • Využijí vaše děti všechno, co dostanou ve škole na seznamu?
  • Kolik vás stojí zájmové kroužky?
  • Štve vás, že zrušili „pastelkovné“, proč myslíte, že to udělali?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním krásným dárkem, na který už by ji asi po nákupu nezbylo – parfémem Slip Daring od firmy Avon

parfem

Reklama