Za co by sama sebe pochválila čtenářka s nickem Krupová, to už se odzvíte v prvním, po všech stránkách přínosném příspěvku.

Přeji pěkný den redakci i milým ž-ínkám.

Jako každý rok na vánoce peču cukroví. Mám už pár osvědčených receptů, které se vždy povedou a všem náramně chutná. Nikdy jsem cukroví nekupovala, co mi ale nikdy nešlo, tak byly perníčky. Pokaždé jsem něco udělala špatně a byly dobré tak nastrouhat na krupici, nebo na rozbíjení oken. Nepomohlo je na měsíc zavřít do krabice s jablkem, nebo oloupanou kůrou z jablek. Prostě se mi perníky nikdy nepovedly. 

Až tento víkend. Narazila jsem na  internetu na stránky s radami a pár recepty a hned ten první u mě slavil úspěch. Je to recept na perníčky - hned měkké!

500gr. hl. mouky, 200 gr. cukru moučky, 2 Lžíce kakaa na vaření, 2 lžičky koření do perníku a 1/4 kypřícího prášku do perníku. To vše pořádně promíchat a pak zapracovat 2 vajíčka, 100 gr másla a 5 lžic medu. 

Těsto jsem nechala odležet 12 hodin v ledničce, aby ta vůně perníku prostoupila celé těsto. Pak jsem vykrajovala perníčky a pekla na 180 st. 7 minut v vyhřáté troubě. 

Nesmí se těsto moc podsypávat a zpracovávat  rychle jinak se bude lepit na podložku. Měly by být tak půl centimetru tenké, jak se to přežene, zase ztrvrdnou. Taky nedávejte víc medu ani míň to vše má vliv na výsledek. Už mě čeká je jen dozdobit, proto tu nedám fotku. Nejsou ještě hotové. Ale tuším, že se vánoc nedožijou a v lednici už čeká na zpracování další těsto :)

Mějte se fajn, a ať se vám taky daří 
Krupová

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Ivy, tak ten recept si okamžitě píšu a dám vědět, jak se mi perníčky povedly. Jestli si pak sama udělím pochvalu. Ty sis ji doufám udělila :)
Děkuji, že jsi napsala a pozdravuj svoji krásnou rodinku.
Saša

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama