A jakpak jsou na tom s chozením na nočník děti naší čtenářky s nickem Krupová? To už se dočtete v dalším tematickém příspěvku. Nechybí ani důkazní fotografie :)

Ahoj Sašenko a milé čtenářky. 
Ideální věk posadit malé dítě je kolem desátého měsíce, prostě, když samo sedí. Nechávat ho sedět na nočníku po jídle, po spaní i před. Když se dílo podaří, tak to je sláva a radosti a tleskají pomalu i naši sousedé. Zatím z toho Tomík moc rozumu nemá,  bere to jako hru a s nočníkem se teprve seznamuje. U kluka je sezení na nočníku ještě trochu složitější. Protože se mu občas povede si  šikovně vyndat ozdobičku, že je pak kolem něho malé jezírko a v nočníku nic :-) 

Natálka byla ještě větší expert. Posadila jsem ji brzy ráno na nočník vedle postýlky a  lehla si do postele. Ale do pár vteřin jsem usla. To se mi ale hodně vymstilo. Natálce se podařil vytlačit bobek, který ovšem chtěla prozkoumat. Nebudu to dopodrobna líčit, důsledkem pak byl velký úklid. Od převlečení postýlky, umytí šprušlí a celého boku postýlky, vyčištění koberce a ťapek na skříni....   Nepočítám ušpiněné oblečení a vykoupání včetně vlasů. 

Naštěstí to udělala jen jednou a naposled. Od té doby si na nočník sedla s tím, že si bude prohlížet leporelo, hrát si s balonkem a maminka bude neustále po ruce, aby už žádné zkoumání neproběhlo :)  I když seděla na nočníku od jednoho roku. Plínek se zbavovala hodně dlouho. Neřekla si a spoléhala na pohodlné plínky. Naprostý zlom nastal na informativní schůzce ve školce. Prohlížela si se zájmem hernu, líbila se jí paní učitelka a moc se do školky těšila. Ale my jsme ji řekli, že tam asi nebude moct chodit. Že stále nosí plinečku a tam se chodí už na záchod. Chtěla si i nám dokázat, že je velká holka, tak plínku začala odmítat a  řekla si o nočník. Po té schůzce asi do 14 dní byla bez plín a to i na noc.  Byla jsem na ni moc pyšná. Když něco moc chce, dokáže mě mile překvapit. 

Posílám ještě Tomíska, jak si hoví na trůnu po Natálce v kuchyni. 

Krupová

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

trun

____________________

Trůní si jako pan král – a jak se směje! Že by UŽ?
Ivy, děkuji za pěkný příspěvek, šla jsi na to dobře.
Přeji krásný adventní víkend celé Tvé rodině.
Saša

Téma dnešního dne: První sezení na nočníku

 • Vzpomeňte v dnešním tématu na to, jaké to bylo, když jste vaše děti učily sedět na nočníku.
 • Používaly jste na to nějaké svoje „fígle“?
 • Měli jste nějaký zavedený domácí rituál?
 • Dokázalo vaše dítě sedět na nočníku i jinde, než doma?  
 • Vadilo vám, že dítě kamarádky chodí dřív, než to vaše?
 • Vyvádělo vaše dítě u posazení na nočník nebo na něm vydrželo sedět i hodinu?
 • Usnulo někdy na nočníku?
 • Kdo měl největší trpělivost v učení sezení? Vy, tatínek, babička, starší sourozenec nebo někdo jiný?
 • Máte nějakou úsměvnou historku „s nočníkem“?
  Můžete poslat i fotografii (nejvýš dvě).

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: dětské ložní povlečení a dva polštářky s veselou žirafkou zn. Matějovský v ceně 1 000 Kč

povleceni

polstarky

Reklama