Magie

Kruhy v obilí: Autor možná neví, že nerozumíme

Objeví se za jedinou noc na nejrůznějších místech světa. Vědci i laikové si lámou hlavu s jejich původem. Jde snad o důležitý vzkaz mimozemských civilizací? Nebo jen o žert zručných šprýmařů? Patrně jde o obojí…

Záhadné kruhové symboly se poprvé objevily v Anglii v osmdesátých letech minulého století. Zakrátko se rozšířily po celém světě.

Prakticky jedinými dvěma zeměmi, kde se dosud nevyskytly, jsou Jihoafrická republika a Čína. (Možná to v rýžovém poli prostě nejde.)

Nejčastějším místem výskytu stále zůstává Anglie. Největší z kruhových obrazců, které byly zaznamenány, se rozkládají na tisících metrech čtverečních!

Zajímavé je, že často vznikají v blízkosti dávných kultovních míst, jako je například Silbury Hills, Cheese Foot Head v Hampshiru nebo Stonehenge.

Zrovna tady se v roce 1991 objevil gigantický obrazec složený ze 151 kruhů. Celkově měl rozměry 278x154 metry a i přes neobyčejnou složitost byla míra odchýlení vzorců pouhých 0,003 procenta.Kruhy v obilí

Nikdo doposud nerozluštil jejich význam...

...přestože jsme se pokusili prozkoumat je pomocí počítačů. Bohužel zřejmě nemáme klíč v podobě programu, který by je dokázal číst. Možná na to jdeme příliš složitě.

Každopádně, pokud jde o pokus o komunikaci, nebo sdělení, je nám dosud neznámé. A možná je to veliká škoda. Možná je to důležité.

 

Mimozemšťané, nebo my sami?

Mnohé obrazce v obilí vykazují často podivné anomálie, zatímco některé nikoli. To nás přivádí k domněnce, že jde o fenomén dvojí.

Jedny kruhy jsou patrně dílem tvořivosti naší a druhé… Bůh suď.

Uvnitř některých, zpravidla složitějších, obrazců prošla stébla změnami nejen ve vzhledu - vypadají dehydrovaná, ale i na úrovni molekulární. Tato nejsou zpřelámaná, nýbrž ohnutá do pravého úhlu v kolénkách.

To je právě to, co obrazce rozděluje na ty, které nejspíš vznikly obratností (ale ne zase až takovou) naší vlastní, a na ty druhé.

Technologie, kterou neznáme, a řeč, které nerozumíme

Jak vznikají ty, které jsou dílem naším, nejspíš víte, a tak k těm záhadnějším.

 • Někteří farmáři přísahají, že po objevení obrazců přinášejí pole až o třetinu vyšší úrodu, a to dokonce po několik let.
 • Obilí u některých je jakoby spleteno do vzorců, aniž by bylo poškozeno. To je vlastně mechanicky neproveditelné!
 • Vrstvy stébel jsou stočeny střídavě po směru a proti směru hodinových ručiček nebo připomínají volně tkanou látku.
 • Občas dochází dokonce k tomu, že během dalšího růstu obilí změní obrazec tvar!!
 • Mnoho očitých svědků hovoří v době vzniku obrazců o drnčivém zvuku vycházejícím přímo z pole.

Poruchy kompasů, mobilních telefonů, baterií či kamer jsou pak na těchto místech již pravidlem.

Pro tento jev našli vědci prozatím jen jedno vysvětlení  - silné elektromagnetického pole.

Někteří lidé na místě dokonce pro média uvedli podivné reakce jako nevolnosti, bolesti hlavy nebo pocit omráčení.  

Kruhy v obilíMám svou teorii

Lidé nemohou způsobit tak silné elektromagnetické záření, splétání obilí do vzorců bez polámání stébel, porušení buněčné stavby obilných stébel a podobně.

Snaží se snad tímto způsobem se Zemí navázat spojení nějaká jiná civilizace? Proč ale tak složitě? Domnívají se snad, že to umíme číst? Uměli jsme to snad kdysi dávno a oni se domnívají, že hovoří pro nás srozumitelným jazykem?

Co když si to prostě tak naprogramovali na určité období a již to nehlídají, nebo dokonce ani nemohou?

Není to až tak pitomá teorie a hlavně je moje vlastní

Vždyť vlastně doposavad nevíme a neznáme úplně historii Země a civilizací, které tu byly. Atlantida, Mayové, Olmékové a hlavně stavitelé obsáhlých komplexů.  

Složité stavby, jako například Göbekli Tepe, o kterém jsme si říkali TADY,  jsme měli jako lidstvo v celé jeho složitosti a kráse vytvořit v době, když jsme podle znalostí naší současné vědy měli poletovat polonazí po mezích s pazourky, před chvílí seskočivše ze stromu. A nesrovnalostí je mnohem víc...

Jen akademicky, ale co když tady prostě existovala civilizace, nebo více civilizací, které se vyvíjely řekněme po zcela jiné lince než ty pozdější?  

Co když pak náhle zmizely a nám tu zanechaly jen spoustu otazníků?

Co když se v nějaké době stalo něco, o čem doposud nic nevíme, a celé lidstvo to následně hodilo úplně jinam?

No, a jestliže byla ona civilizace ve spojení s něčím ,o čem se teď dohadujeme, pak to něco se může stále domnívat, že jazyk, kterým komunikuje, přece dobře známe.

A možná jde o program, který nám od určitého období má cosi sdělovat a do kterého již z nějakého důvodu nelze zasahovat?

Co když už neexistují, nebo již nemohou navázat kontakt, a tak to připravili dopředu?

Přijde vám to odvážné?

Mně taky, ale tady je prostě ring volný. Nikdo totiž jiné vysvětlení prozatím nenabídl. Máme jen teorie na spoustu věcí, které si nedokážeme vysvětlit.

A tak mám také svou.


Za zmínku stojí ještě jiná teorie, podle které je že tvůrcem obrazců je sama Země – Gaia, chápaná jako celistvý živý organismus, který reaguje na negativní změny způsobené člověkem a dává najevo svůj nesouhlas. To je také hezká teorie, jen jak to, že neví, že nerozumíme…?

Přes usilovné bádání mnoha vědců i amatérů zůstává záhada kruhů v obilí nadále otevřená a poskytuje neomezený prostor pro lidskou fantazii.

Tak proč ji nevyužívat?

lupa

   
11.08.2010 - Záhady současnosti - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [20] OlgaMarie [*]

  OlgaMarie — #2 A lamte si hlavičku! Na poli, kde jsem kruhy fotila, je obilí už barvy slámové a kruhy z místa, odkud jsem je fotila, vidět nebyly!Sml30 Zviditelňuje je tedy i barva obilí? Nestálo mě to zato vylézt a pořídit fotku cca po měsíci!

  superkarma: 0 11.08.2010, 19:42:35
 2. avatar
  [19] enka1 [*]

  Wiki — #17 Kutilky,které tvoří slámové figurky, surovinu máčejí, aby se jim nelámala.

  superkarma: 0 11.08.2010, 12:18:38
 3. avatar
  [18] Wiki [*]

  Fišmi — #16 ano, je to tak, za tu srandu to imo stoji ... jen drobnost, neuslapavaji to, maji na to prkna, jak psala Anime ;) A na misto, kde bude budouci tvar, chodi takovymi temi prazdnymi pruhy po secim stroji ;)

  superkarma: 0 11.08.2010, 11:58:05
 4. avatar
  [17] Wiki [*]

  Cetla jsem kdysi stranky lidi, kteri si rikali circle-makers nebo mozna crop makers, uz nevim :) Podrobne tam meli zdokumentovane, jak v noci za 2-3 hodky udelali pomerne komplexni "Znameni" v obili - a pak tam prikladali reportaze, ktere k jejich praci vznikly. Vcetne nazoru par odborniku, kterym zarili oci, kdyz prohlizeli obili a potvrdili kruhy za stoprocentne prave, protoze "nedoslo k prelamani stebel, ale k jejich ohnuti" ... takze tak :)

  ted uz jsem ty ceske stranky nenasla, uz to je dlouho... ale jedny anglicke tady :) http://www.circlemakers.org/

  1. na komentář reaguje enka1 — #19
  superkarma: 1 11.08.2010, 11:55:52
 5. avatar
  [16] Fišmi [*]

  Anime Otaku — #13 No jistě a v noci nikým nepozorování ušlapali 120 naprosto pravidelních kruhů nebo jiných úžasných ornamentů, aniž by to obilíčko poškodili.  Sml59Neuvěřitelní šikulové. Co kdyby to jejich umění teď zúročili v soutěží Československo má talent nebo jak se ty soutěže jmehují?Sml24Sml58

  1. na komentář reaguje Wiki — #18
  superkarma: 0 11.08.2010, 10:51:31
 6. avatar
  [15] Zázvorka [*]

  Ať je původ jakýkoli, je to velice efektní!! Vždy jsem to obdivovala!

  superkarma: 0 11.08.2010, 10:36:35
 7. avatar
  [14] peetrax [*]

  Tohle mě fakt fascinuje. Sml29

  superkarma: 0 11.08.2010, 10:28:48
 8. [13] Anime Otaku [*]

  Tak s těmi ohnutými stébly je to docela jednoduchá lidská práce, a to vysušení taky, kamarádi si takovéhle srandy docela užívali. Stačí mít dlouhé prkno a trochu nějaké chemické přísadySml52

  1. na komentář reaguje Fišmi — #16
  superkarma: 0 11.08.2010, 09:51:18
 9. avatar
  [12] OlgaMarie [*]

  Michaela Kudláčková — #11 Ráda bych si povídala, ale budu muset odejet.

  superkarma: 0 11.08.2010, 09:51:04
 10. avatar
  [11] Michaela Kudláčková [*]

  OlgaMarie — #8 ..tohle si taky myslím, že naprosto zbytečně oddělujeme události na histroické, bájné, biblické a podobně, místo abychom se vším zabývali jako celkem a hledali z jakého kořene to vyrostlo.

  Jenom si Olgo vezmi potopu světa...čert vem jestli to byl trest, nebo jev, ale tohle období mi pohledem prakticky po celém světě přijde jako téměř totéž.

  Co se děje?

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #12
  superkarma: 0 11.08.2010, 09:26:54
 11. avatar
  [10] koryna [*]

  OlgaMarie — #8 Sml67 možností je fakt spousta Sml16

  superkarma: 0 11.08.2010, 09:20:32
 12. avatar
  [9] enka1 [*]

  OlgaMarie — #3  Něco podobného mě napadalo,když jsem si článek četla ráno i před tím,když se o kruzích začalo psát.Nejdřív se mi zdálo složité ohýbat obilí již vzrostlé,když to jde tak těžkoSml80. Mnohé folklorní taneční soubory tancují v různých sestavách, obrazcích - rituální tanec na čerstvě oseté půdě...........Sml58Sml24

  superkarma: 0 11.08.2010, 09:15:44
 13. avatar
  [8] OlgaMarie [*]

  koryna — #6 A jaký dostala země na Zemi k tomu podnět? Vše má svou příčinu i následek. I pojmenování souhvězdí a znamení. Když Země vstoupila při své pouti vesmírem do znamení Ryb, přišlo křesťanství a rybáři odložili sítě a následovali Ježíše Krista...2000 let křesťanství mělo učit lidi, jak se mají k sobě chovat. Země vstoupila do znamení Vodnáře a co je Vodnář? To podle starých bájích Zeus bude lít zkázonosné proudy vody na lidstvo, aby je potrestal nebo životodárnou vodu...

  Možná ony pravé kruhy, obrazce nám v půdě zanechaly dávné civilizace jako odkaz z minulosti o budoucnosti plamety a dávné báje by se měly rozebírat jako popis skutečných událostí, které byly a nastanou. 

  1. na komentář reaguje koryna — #10
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #11
  superkarma: 0 11.08.2010, 09:09:09
 14. avatar
  [7] koryna [*]

  German — #5 Jo štír mě napadl takySml22

  superkarma: 0 11.08.2010, 08:46:37
 15. avatar
  [6] koryna [*]

  bubidani — #4 Přesně tak ,vypadá to jako sluneční soustava,hned jak jsem to viděla,tak mě to taky napadlo Sml22

  A ta teorie,že to dělá sama země,fakt to dává smyslSml22

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #8
  superkarma: 0 11.08.2010, 08:45:25
 16. [5] German [*]

  Ty první kruhy mi připomínají tělo štíra, ty druhé opravdu vypadají jako planety....

  Zajímalo by mě, zabývají se takovými jevy (a jim podobnými) nějaké "seriózní" instituce, nebo nad tím pohrdavě mávnou rukou.....Sml80

  1. na komentář reaguje koryna — #7
  superkarma: 0 11.08.2010, 08:39:52
 17. avatar
  [4] bubidani [*]

  teorii že to dělá sama země-gaia jsem ještě neslyšela, ale když nad tím přemýšlím, dává to smysl

  a když bych z výše uvedené teorie vycházela, první obrázek nám říká že i z našeho slunce se jednou stane supernova a stáhne nás do černé díry - snad varování abychom se připravili na "odlet"?

  druhý obrázek hádám jako 666Lilith — #1 sluneční soustava kde uprostřed je slunce, první kolo merkur, druhé venuše a třetí je země, všimněme si že nejsou všechny kruhy třetího kola stejně velká... naznačuje svůj vývoj v historii, ale jaký to má konkrétní význam? kdo ví Sml80

  1. na komentář reaguje koryna — #6
  superkarma: 0 11.08.2010, 08:04:39
 18. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  OlgaMarie — #2 Zde je velmi názorně vidět, jak budete kruhy vnímat z různých úhlů pohledu i jak byly provedeny. Tedy, ve kterém místě při setí ten, kdo ovládal secí zařízení vybočil z dráhy, udělal otočku a znovu se vrátil do směru setí, což mělo za následek ve vzrostlém obilí udělat kruhy. Právě toto mé setkání s těmito kruhy mě přivedlo k faktu, že půda, kde se dnes pěstuje obilí byla dávno , dávno zpracována tak, že dnes po osetí jsou zřetelně vidět různé obrazce. Obrazce z Peru či Chile jsou všeobecně známé, méně známé jsou obrazce z Blythe v Kalifornii, kde až na lidskou postavu uprostřed to vypadá jakoby si tam jen tak kroužil traktorista. Tím, že byly kruhy i obrazce objeveny teprve nedávno, vlastně teprve tehdy, když člověk vzlétnul, napadlo mě, zda se nejedná o znamení dané nám dávnou civilizací, abychom se nikam nevznášeli, ale starali se o zemi na Zemi.

  1. na komentář reaguje enka1 — #9
  superkarma: 0 11.08.2010, 07:55:51
 19. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Dvěma obrázky vám přiblížím, jak kruhy dělá šprýmař:

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #3
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #20
  superkarma: 0 11.08.2010, 07:30:09
 20. avatar
  [1] 666Lilith [*]

  Mně ten druhý obrazec připadá jako nějaká soustava...planety..kdo ví?

  1. na komentář reaguje bubidani — #4
  superkarma: 0 11.08.2010, 06:27:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme