Takovou chválu na adresu svého muže pronesla čtenářka s nickem black.bird.third.. Přečtěte si, čeho si na něm nejvíc cení, co ji mile překvapilo v začátcích vztahu a jaký je její manžel dnes.

Přeji hezký den. Chtěla bych také napsat něco málo o mém manželovi. Je vyučeným instalatérem, ale nedělá to. Pracuje jako vulkanizér. Když jsem ho poznala, posiloval a bylo to na něm vidět. Dnes, po pěti letech manželství, už to tolik vidět není. Manžel se stará o rodinu, na posilovnu nemá čas. Ono i tak má toho posilování až nad hlavu.

Když přijde z práce, převlékne se a jde zase ke svému strejdovi do dílny a tam dělá zámečnickou práci. Svařují vrata, branky, poklopy na cokoli, mříže ... vše, co si lidé vymyslí.

O víkendech zajde občas k vodě a jako rybářská stráž zkontroluje, zda někdo nechytá ryby na černo. Když jsme u ryb, to je jediné, co mě nenechá v kuchyni připravovat. Prý bych to zkazila. Takže kapra, lína, pstruha, štiku nebo tresky z moře, připravuje u nás doma manžel. Výborně to ochutí a je to úplně něco jiného, než když jsem to jednou připravila sama.

Manžel toho umí moc: opravit kapající kohoutek, výměnit žárovku, přezout zimní pneumatiky, přebalit miminko, vyžehlit, vyluxovat ... Je pravda, že domácí ženské práce nechává na mě, ale umí to.

Ale víte, čím mě nejvíc dostal? Pár měsíců po svatbě si roztrhl v práci montérky. A místo toho, aby je donesl mamince, aby mu je zašila (neměli jsme ještě šicí stroj), vzal je, šli jsme k jeho mamince, on tam vyndal šicí stroj a montérky si zašil sám. A ještě donutil mě, abych sundala džíny a zkrátil mi je.

Kdysi jsem chtěla krásného voňavého kluka, ale dnes si říkám: „Co s nějakým takovým „šampónem?“, když by trávil víc času v koupelně než starostí o domácnost a oblečení by musel mít podle nejnovější módy.

Jsem šťastná za chlapa, který sice nevoní jako Gucci, nevypadá jako modelové z reklamy, nosí nejraději montérky nebo maskáče, ale dokáže se postarat o rodinu i domácnost. A kromě těhotenství a porodu by snad dovedl všechno.

A i to už máme společně za sebou.

black.bird.third

Milá black.bird.third, že nosí montérky a maskáče mu přece nebrání v tom, aby hezky voněl. K tomu nepotřebuje kolínskou od Gucciho, stačí sprchový gel

Co vy na to, milé ženy-in? Také jste přehodnotily svůj dřívejší ideál? Jak se liší vaše představa od muže, kterého máte doma?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama