Bulvár

Kroky mrtvých

 

Já sama jsem nikdy nic podobného - co se týče posmrtného života - na vlastní kůži nezažila, ale znám pár příběhů z vyprávění.

Moje babička byla realistka, věřila jen tomu, na co si mohla sáhnout a samotné jí byl její zážitek divný, ale já jsem přesvědčená, že "tam" něco je.

Když byla mladá, sloužila u sedláka. Čekaly na povoz z koňmi. Byla v kuchyni ještě s jednou kuchařkou. Na jednou slyšely těžké kroky, jak jdou pomalu ze schodů. Tak vyběhly na chodbu a nikdo nešel. Křičeli jméno vozky, ale nikdo se neozýval. Bylo jim to divné, ale měly práci, tak šly zpět do kuchyně. Za chvíli přijel vozka, evidentně to tedy nemohl být on. Když nesly oběd starému sedlákovi do patra, který tam ležel v posteli a marodil, zjistily, že je mrtvý. Nikdo kromě mé babičky, kuchařky a nemocného pána v domě nebyl.

A ještě jeden příběh:
Mé kamarádce umřel tchán. Tchýně po pohřbu tedy zůstala v domku sama. Leží v posteli a najednou slyší náklaďák, kterým jezdil její manžel. Žádná světla, jen zvuk přijíždějícího auta. Bála se pohnout a čekala, co se bude dít. Cvakla branka, kroky ke dveřím, kroky po kuchyni, které se zastavily před dveřmi do ložnice, po chvíli kroky zpět, cvakla branka a auto odjelo. Tchýně byla vyděšená, ale po chvíli vstala a šla se podívat do kuchyně, na chodbu, ke dveřím, k brance. Vše bylo zamčeno, vše tak jak bylo.

Myslíte, že se to všem zúčastněným jen zdálo? A co např. telepatie? Mě se stává dost často, že na někoho myslím a on zavolá, potkám ho, nebo se s ním něco děje. Není to taky tak trochu divné?

Nebo Vám se nestává, že někam přijedete a říkáte, tady už jsem byla, tady to znám a támhle za rohem je....
Mě jo, někdy se toho až bojím.
Všem pěkný den

Majdinka


 

Majdinko, mohu tě uklidnit... Pocity o kterých píšeš moc dobře znám, a ano – i já se jich občas bojím...

A co vy ostatní? Také máte sem tam pocit, že znáte místo, na kterém jste nikdy nebyli?
Také občas myslíte na někoho a on vám v zápětí zavolá, nebo se objeví na ulici?

 

Krásný pátek vám přeje vykulená

 

 

   
12.08.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Agnes X [*]

  Mahara: stává...a často....

  superkarma: 0 14.08.2005, 14:54:48
 2. avatar
  [9] mamina [*]

  Jak tak koukám ,je nás docela dost

  superkarma: 0 13.08.2005, 20:32:48
 3. avatar
  [8] kubikm [*]

  Mahara: stává se mi to poslední...dost často slyším dceru - mami...taky se proberu...dcera je vdaná a bydlí jinde....

  superkarma: 0 13.08.2005, 13:39:30
 4. avatar
  [4] zrza [*]

  Me se obcas zda o moji mrtve babicce, kterou jsem mela moc rada - ale je zvlastni, ze v tom snu to beru jako fakt,ze je mrtva a presto se mnou -jdeme do mesta, na kafe a beze slov si povidame. Dulezite je, ze nemam strach a je to pro me neco jako prijemna navsteva. Pak se rozlouci a mizi.
  A pocit deja-vu zazivam taky dost casto - spise ale slysivam rozhovory, o kterych vim, jak budou pokracovat... Parkrat jsem taky prijela nekam, kde jsem v zivote nebyla, ale vyznala jsem se tam uplne v pohode a vedela kde co je...

  superkarma: 0 12.08.2005, 12:37:50
 5. avatar
  [3] Galina [*]

  když mi umřel děda,babička mi jednou vyprávěla,že večer ho cítila,jak sedí v křesle v obýváku,kde se spolu dívali na televizi...promluvila na něj a pak jen viděla,jak se pohnulo křeslo,jakoby někdo vstal...

  superkarma: 0 12.08.2005, 11:47:47
 6. avatar
  [2] Lenika [*]

  Zrovna včera se na mě obořil, proč každému, kdo mi zavolá říkám, že jsem na něho ten den myslela a chtěla mu zavolat..prý to zní pěkně pitomě. Já na to: Ale vždyt je to pravda, já jsem na toho člověka opravdu myslela, já nelžu, prostě to tak mám. A on, že je to jedno, že je tohovadina to říkat.. Nejradši bych ho protivu.
  Ale telepatii mám jinak hodně silnou s mojí mamkou

  superkarma: 0 12.08.2005, 10:45:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme