Bulvár

Kříženec snídaně s obědem


Milé ženy-in,

už vás někdy někdo ozval na „brunch"? Tak jistě víte, že to je taková pozdní snídaně nebo raný oběd. Nebo lépe snídaňo-oběd". Tak by se to dalo volně přeložit, protože slovo brunch" je vlastně stažený tvar, který vznikl ze dvou anglických slov breakfast a lunch.

Spojuje dvě jídla v jedno. Tato tradice staví na hlavu rituál nedělního oběda. Brunch spočívá v tom, že servírujete oba chody najednou a každý si může vybrat podle vlastní chuti. Tradiční brunch tvoří sladké pečivo, chléb, marmelády, stejně jako slanina, koktejlové párky, šunka, vejce. K tomuto základu můžete přidat cokoli: uzeniny, lososa, lívance, sýry, sušenky, sýry, ovoce, zeleninu.
Nápoje jsou klasicky snídaňové: káva, čaj, čokoláda a džusy.

A oblečení? Podle toho, kde se brunch pořádá. Pokud je to v jachtovém klubu, na golfu nebo zámořském parníku, volte malé společenské, pokud u vás na chalupě, volte sportovně neformální.
Ale hlavně: dobrou chuť!
   
29.03.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] GiSt [*]

  Miluju brunch! Brzy ráno nerada snídám, ale na dovolené ráda jdu na brunch, tak kolem 11:00 jsem už schopná spořádat pěknou porci. A nejlepší je ten výběr. To člověk fakt neví co dříve.

  superkarma: 0 30.03.2007, 00:19:17
 2. avatar
  [1] femme [*]

  takhle snídám-obědvám už leta

  superkarma: 0 29.03.2007, 12:29:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme