Zdraví

Krize nás nezlomí


Asi každý z nás se někdy během života ocitl úplně na dně. Někoho srazí k zemi vyhazov z práce, jiného nemoc a dalšího nešťastná láska. V těchto chvílích má člověk jen dvě možnosti – buď se vzdát a poddat se svému neštěstí, nebo se odrazit ode dna a zabojovat. Paní Mirka zvolila tu druhou možnost. Naštěstí.

„Jako maminka na mateřské dovolené jsem vždycky musela otáčet každou korunu,“ začíná své vyprávění paní Mirka. „Manžel pracoval v místní továrně a i když trávil v zaměstnání celé dny, příliš jsme si vyskakovat nemohli. Nebýt pomoci našich rodičů, neměli bychom často ani na pleny.“

Zlom nastal v době, kdy Mirčin manžel dostal v továrně výpověď a oba stáli před otázkou, co bude dál... „Na tu dobu nevzpomínám ráda. Tomáš se sice snažil najít zaměstnání, ale v našem kraji a zvlášť v této těžké době je to dost problematické. Nebýt kamarádky Lenky, nevím, jak bychom skončili,“ krčí rameny Mirka.

S Lenkou, toho času úspěšnou realitní makléřkou, se znají už od dětství. „Doufala jsem, že mi Lenička pomůže najít pro Tomáše práci. Má přece tolik známých, určitě ví o někom, kdo Toma zaměstná,“ utěšovala jsem se. Lenčina rada mi ale doslova vyrazila dech. „Být tebou, tak začnu pracovat sama,“ prohlásila rázně a energicky nasypala cukr do kávy. „Dcera mé kolegyně Táni studuje na vysoké škole a aby si přivydělala, stala se Avon Lady. Je to fajn holka, netahá peníze z mámy, raděj si je sama vydělá,“ prohlásila obdivně Lenka. „Přitom pořád studuje, jen zkrátka jednou za tři týdny nechá na kolejích kolovat katalog, spolužačky jí řeknou, co má objednat a to je vše. Já být tebou, tak neváhám ani na chvíli a jdu do toho, nemáš co ztratit, zlato,“ usmála se  Lenka a pohladila mě po ruce. „Přece nebudeš třít bídu s nouzí a čekat s rukama v klíně, až se na vás usměje štěstí. Jdi do toho, já budu tvoje první zákaznice,“ objala mě a doslova vlila energii do žil.

A jak to dopadlo? „Dnes už si starosti o peníze nedělám. Stala jsem se Avon Lady a objednávky se jen hrnou. Mám spousty kamarádek, které se zajímají o kosmetiku a módu, a tak si jednou za tři týdny zajdeme na kafíčko a ony si z nového katalogu Avonu vyberou to, co se jim líbí.  A stihneme i probrat naše děti a drahé polovičky,“ usmívá se Mirka a šťastně chová malého Tomáška.

Chcete to také zkusit? Je to tak snadné! Stačí jen kliknout na www.avonkariera.cz a přivítat lepší zítřek.

Jména jsou vymyšlena.

   
12.03.2009 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Jája 80 [*]

  gerda: Rikina: Jména jsou vymyšlená. Komerční článek. Je napsáno pod tím nesmyslem. Takže čemu se divíte. Na jedné straně to nahrává myšlence, že i v místech, kde je téměř 10% nezaměstnanost se dá najít si práci a za druhé je to lákadlo pro ty, které nevědí jak dál. Dovedu si to představit, uvažovala jsem v podobné situaci dokonce o možnosti prodávat Herbalife, ale naštěstí k tomu nedošlo. Člověk, který ten nesmysl vytvořil, za něj dostal určitě zaplaceno a Žena-in za jeho otištění taky. Jednou jsem se při nějaké besedě zeptala bývalého MPSV Petra Millera, na co se mají rekvalifikovat ženy z obcí tak do 500 obyvatel, kterým zavřeli jedinou možnost zaměstnání. Ten osel mi řekl, že je přece dost možností - kadeřnice, kosmetička, švadlena, otevřít si obchod. Na otázku, kdo od nich bude nakupovat a kdo si nechá tu kosmetiku udělat, mi dluží odpověď do dneška.

  superkarma: 0 15.03.2009, 18:35:42
 2. [8] Rikina [*]

  Jasně, je to chudý kraj, kde si ani pracující nemohou vyskakovat a často nemají ani na pleny pro dítě. Ale "jednou za tři týdny zajdeme na kafíčko a ony si z nového katalogu Avonu vyberou to, co se jim líbí". Mě celkem udivuje, že někdo vůbec má tu odvahu tento druh překupnictví nazývat prací.

  superkarma: 0 14.03.2009, 15:25:30
 3. avatar
  [7] Meander [*]

  To je ale trapné

  superkarma: 0 13.03.2009, 11:39:34
 4. avatar
  [6] mmarianne [*]

  Najít zaměstnání v našem kraji a zvlášť v této těžké době je dost problematické - a všichni, co počítají každou korunu budou kupovat Avon. Navíc stojí Avon za houby a ty jejich parfémy za ho..

  superkarma: 0 13.03.2009, 11:15:22
 5. avatar
  [5] gerda [*]

  Tohle skoro vypadá, že jde o citové vydírání čtenářů. Trapné.

  superkarma: 0 13.03.2009, 09:36:17
 6. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Letadlo

  superkarma: 0 12.03.2009, 23:24:26
 7. avatar
  [3] Léthé [*]

  Já jsem na krémy od Avonu alergická. Vystřídala jsem jich již několik, vždy jsem se nechala opět zlomit a v domnění, že to byla třeba jen náhoda, začala zkoušet jiný jejich produkt. Nevím co ty jejich krémy obsahují , ale tak ty první dva dny cítím pálení a třetí den se mi začínají dělat již červené puchýřky. Potom, co krém letí do koše se brzo vše zahojí.

  superkarma: 0 12.03.2009, 23:07:27
 8. avatar
  [2] Klim [*]

  Navíc Avon je na , jednu dobu jsem si ho kupovala, protože kamarádka ho prodávala, ale ty jejich předražené krémy jsou naprosto neúčinné. Když jsem si za stejnou cenu koupila l´oreal už jsem si nikdy více Avon nekoupila

  superkarma: 0 12.03.2009, 15:41:17
 9. avatar
  [1] lenagirl [*]

  Když je někdo rád že má sotva na jídlo,nebude kupovat drahou kosmetiku

  superkarma: 0 12.03.2009, 15:20:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme