Rodina

Křivda století: Brácha dostal tank, já jen panenku

Nejen klučičí dárky záviděla svému o osm let staršímu bratrovi čtenářka Eliana. Přečtěte si její úsměvné vyprávění, které trochu odlehčilo naše dnešní téma: Sourozenecké křivdy.

Další úsměvná historka dorazila k dnešnímu tématu od čtenářky Eliany. Co považovala za křivdu století?


Naše sourozenecké kvarteto bylo asi nejkomplikovanější pro rodiče. Byli jsme ve větším věkovém rozptylu a když jsem přišla nečekaně na svět, mým sourozencům bylo už 15, 13 a 8 let a s prtětem si hrát nechtěli. Nejvíc mne bavily bratrovi kostičky, autíčka a když dostal k Vánocům tank na baterky a já kočárek s panenkou, našpulila jsem pusu a brala to jako křivdu století. Panence jsem namalovala vousy a schovala ji na půdě a v kočárku jsem vozila naše kočky. Sestry byly ve věku, kdy se jim malá sestřička fakt do krámu nehodila, ale nejstarší mne vedla k četbě a každé Vánoce po deset let mi kupovala velké balení fixek a skicák. Mám ji moc ráda. Druhá sestra byla parádnice a balit kluky pro ni bylo ta největší zábava. Když mi byly asi tři roky vzala mne na výlet do Pardubic a musela jsem ji říkat maminko, aby vypadala zajímavě...ani nevím jestli na to někoho chytila, ale já chytila rýmu, protože jsem za to dostala dvě zmrzliny... Sestry byly docela fajn, ale bratr mne strašně nerad hlídal a já s ním tak strašně chtěla stavět hrady a pevnosti a hrát karty! Bohužel to obvykle skončilo tak, že mne honil s lahvičkou zkaženého kečupu, co smrděl jako opičí prdelka, protože do toho přidával čert ví, co... a strašně ho to bavilo... než mu ten kečup byl rodiči zabaven a vyhozen. Takové hlídání bratrem pak končilo obvykle něčím pláčem..já byla celou dobu zalezlá pod stolem a čekala, až se naši vrátí a bulela a bratr posléze bulel se mnou, když dostal na zadek. To nás nakonec spojilo a válčili jsme s figurkami z člobrda (Člověče nezlob se) a jako letectvo jsme měli gumové dráčky a příšerky a všechny pak zachránil James Bond (Igráček) v oprýskaném angličáku!

Eliana

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. října 2011: Sourozenecké křivdy

 • Co jste nemohla své sestře či svému bratrovi odpustit?

Zavzpomínejte s magazínem ŽENA-iN.cz na sourozenecké křivdy. Na ty humorné, které vyvolají po letech úsměv na tváři, i na ty nesmazatelné, které si nejspíš ponesete celý život a vznáší se nad vaším sourozeneckým vztahem jako temný stín. Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, totiž konvice na čaj či kávu Fizzy od Tescomy, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 21. 10. 2011 ve 14.30 hodin.

fizzy

   
21.10.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [2] mio [*]

  Sml30Sml67

  já teda byla docela panenková, ale když dostal synovec ten zmíněný tank na baterky (a já byla tehdy malá 9letá teta) - to o něj byly tahanice (o tank) - když jsem ho hlídala (synovce)Sml54

  superkarma: 0 22.10.2011, 11:48:00
 2. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml30No vida, taky jsem zažila podobnou křivdu. Brácha dostal Merkura a já panenku s nádherným kredencíčkem(taťka ho sám vyráběl - kam se hrabou dnešní umělotiny pro Bárbíny) jenže bych radši "šroufovala"s Merkurem.Dodnes se mi zdá, že vidím taťkovy zklamané oči, možná jsem se dopustila na něm tenkrát křivdy já, ale to má čtyřletá duše tenkrát nechápala

  superkarma: 0 21.10.2011, 13:34:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme