uvodnirtekny

Beauty blogerka a naše editorka Kristina se pustila do dalšího testování a porovnala ikonické červené rtěnky od mnoha značek.

Další velký test, který jsem pro vás připravila, se znovu vrací ke rtům. Pustila jsem se do testování červených rtěnek s velkou vervou, takže jsem nakonec doma skončila s 20 rtěnkami s lesklým finišem a 15 s matným. Myslím, že nikdo by nepročetl najednou recenze na 35 rtěnek, a tak jsem rozdělila testování na dva díly, přičemž první bude ten obsáhlejší - červené rtěnky s lesklým finišem. Každou rtěnku jsem na testování vyzkoušela bez konturky a věnovala jí dva dny nošení! V dnešním hodnocení najdete značky: Urban Decay, Lush, L´Oréal, Maybelline, ZOEVA, Sephora, Rimmel, Miss sporty, Essence, Make up Forever, KIKO, Milani, Revlon, Sleek, Catrice. 

Lush, decesive - rozhodnost, 469 Kč, www.lush.cz

lush

Konzistence: velice hustá

+ silná pigmentace

+ krásná celistvá barva 

+ vydrží na rtech celý den i přes jídlo a stačí jen jednou doplnit barvu

+ nerozpíjí se

+ příjemně se nosí na rtech, nevysychá 

- hned na začátku se mi zlomil štěteček, který zůstal uvnitř, prý se to stává často, vymění vám jej v prodejně

- nepraktický štěteček na tak sytou barvu, nutné používat vlastní tenoučký na vykreslení rtů

- večer už je malinko nepříjemná na rtech

- životnost jeden rok

lushnartech

Rtěnka není extra lesklá, ale zase se mi nezdá tak matná, aby se přesunula do druhého dílu. Tahle rtěnka je na začátku dne velice příjemná, ale bohužel odpoledne už se na rtech začíná stahovat a leze do všech vrásek. Nevypadá tak dobře a nové přetření moc nepomůže, spíš je nutné lehce prstem vklepat balzám na rty - intenzitu to nezmění a je na rtech zase příjemná. Rtěnka je to držící a krásná, ale ten nepraktický štěteček ji trochu limituje. Hodnocení 65 %

Sephora, Outrageous Rouge 05, 360 Kč

sephora

Konzistence: tekutější a lepivá

+ božská tmavě a sytě červená

- lepí tak, že rty od sebe odtrháváte

- cuckatí na rtech při jídle

- je neskutečně nepříjemná a nevydržela jsem s ní až do večera

- hodně těžko se odličuje a zůstává v konturách rtů

- zůstává na rtech a z nich se také špatně dostává

sephoralepidlo

Jednoduše tohle byla hrůza a proklínala jsem se, že jsem dala na radu slečny v Sephoře. Rtěnku jsem koupila ve slevách (ještě že tak) a říkám si, že možná je rtěnka jen zkažená, protože jestli byla taková celou dobu prodeje, tak nechápu, že si ji někdo odnesl. Za mě tedy, kromě krásné barvy, všechno špatně. Nic horšího jsem na rtech neměla. Hodnocení 5 % (za krásnou barvu).

Catrice Ultimate Stay, 140 Behind the red curtain, 125 Kč, www.kupkosmetiku.cz

catrice

Konzistence: příjemná, krémová

+ dobrá pigmentace

+ nerozpíjí se

+ příjemná na rtech

- vydrží velice krátce, je potřeba ji mít stále s sebou

- často se obtiskává

catrice_nartech

Rtěnka Catrice mě příjemně překvapila - opravdu krásná celistvá barva, která se nerozpíjí a vypadá na rtech moc hezky, ale jen chvilku. Dá se říct, že cena odpovídá tomu, co dostanete - rozhodně nejde o celodenní rtěnku, která si žádá jen malé úpravy, ale budete dokreslovat po každém jídle a možná i pití kávy či čaje z hrnečků, jež vámi budou označkované. Hodnocení 60 %.


ZOEVA, Cooling Passion a Cross my heard , 311 Kč, www.makeupandmore.cz

zovea1

zoeva2

Konzistence: krémová, měkká

+ silná pigmentace Cooling Passion

+ dlouhá výdrž

+ nerozpíjí se

+ dlouhodobě příjemná na rtech

+ příjemná vůně

+ víčko na magnet, nikdy ho nemáte šanci ztratit

- slabší celistvost a krytí u odstínu Cross my heard

zoevasvetla

zoevatmava

Rtěnky Zoeva pro mě byly velmi příjemným překvapením, protože jejich cena není extra vysoká a dokáží poskytnout to, co i některé dražší rtěnky - výdrž, sytost a komfort na rtech. Odstín Cooling Passion je naprosto dokonalá červená barva a nosí se skvěle. Bohužel tmavší odstín Cross my heard už tak sytě nevypadá, a to vyleze najevo hlavně na fotkách. Na pohodlí při nošení to vliv nemá, ale pokud si dáte před rtěnkou na celé rty konturku - je odstín skvělý! Hodnocení 85 %,

Revlon, Superlustrous lipstick, 028 Cherry Blossom, 239 Kč

revlon_cernyobal

Konzistence: velice krémová

+ krásný červený odstín

+ velice příjemná na rtech, jako balzám

- slabší pigmentace, není sytá

- krátká výdrž

- rozpíjí se a potřebuje konturku

revlon_zlata

Revlon je pro mě zatím půl na půl - některé jejich produkty mě hodně baví a druhé mě naopak zklamou. U této rtěnky jsem byla na první pohled nadšená odstínem, ale na rtech se tváří trochu dofialova a navíc není tak sytý, jak jsem doufala. Rtěnka se navíc lehce rozpíjí, a proto je opravdu nutné použít konturku. Hodnocení 40 %.

Revlon, Colorburst Provocateur 135, 239 Kč

revloncolorburst

Konzistence: balzámová

+ praktické balení v tužce s vysouvací tuhou

+ vysoký lesk

+ pečující díky bambuckému a kokosovému máslu

+/- pro mě příjemné mátové pálení po nanesení, někomu vyhovovat nemusí

- slabší pigmentace

- slabší výdrž

revlonbalm

Revlon tužku jsem na testování dostala, a i když jsem si říkala, že díky slovu balzám jej do testu nedám, tak po zjištění, že některé rtěnky jsou spíše jako balzám, tak je vlastně Colorburst převyšuje, ač se jako rtěnka netváří. Jde o krásnou červenou méně pigmentovanou rtěnku s ultra vysokým leskem a neskutečně příjemným nošením. Je tak krásně mastná a lesklá, že jsou rty šťavnaté a krásné, jako by byly něčím zevnitř vypnuté. Není to tedy silně krycí rtěnka, ale rty jsou červené a krásné, přičemž díky tužkovému aplikátoru můžete rty přetřít kdykoliv i bez zrcátka. Hodnocení 75 %. 


Make Up For Ever, Artist Rouge Creme C 405, 770 Kč

makeupforever

Konzistence: krémová

+ silná pigmentace

+ celistvost barvy už s první vrstvou

+ příjemná na rtech po celý den

+ dlouhá výdrž, skoro nezničitelná

+ nerozpíjí se

+ nepotřebuje konturku, má skvělý sklon seříznutí pro vykreslení rtů

+ vysoký lesk

makeupforever_in

Po výčtu kladů této rtěnky asi není třeba nic dodávat - jasný vítěz testu. Znovu to pro mě bylo setkání se značkou, kterou nemám tolik zmapovanou, ale asi bych se na ni měla více podívat. Úžasná rtěnka, které nemůžu dát jinak než 100 %. Za tu vysokou cenu opravdu dostanete rtěnku, která vám celý den vydrží na rtech, a i když se občas budete kontrolovat v zrcátku, zjistíte, že není třeba ji dokreslovat - neuvěřitelná je!


Milani, Red Label 05, 139 Kč, www.milanicosmetics.eu

milanileskla

Konzistence: hladká a krémová

+ silná pigmentace

+ krásná vůně

+ nerozpíjí se

+ příjemná na rtech

- výdrž je slabší

milaninartech

Milani rtěnky jsou mojí jistotou už druhý rok, a protože mám doma už 14 odstínů - bývají pro mě častou volbou. Ač mají problém s výdrží, jde o rtěnky, které se skvěle nosí, vypadají velice dobře bez konturky a nemají žádné tendence ke drolení, rozmazávání se a když je dokreslíte dalšími vrstvami - spojí se a nedělají žádné mapy. Protože výdrží nedosahují některým dalším rtěnkám, musím procenta snížit, ale pro mě jsou Milani taky jedničkou. Hodnocení 95 %.


Douglas, Rouge Pompier 16, 299 Kč

douglas

Konzistence: mastná

+ sytě červená barva

+ příjemná na rtech

- neskutečně se maže

- rozpíjí se a potřebuje konturku

- zvláštní parfemace

douglas_nartech

Nene, tohle se nepovedlo. Žádná jiná rtěnka z testu se mi tolik nemazala všude kolem jako tato. Možná je to jen tento odstín, ale kdykoliv jsem o rtěnku jen lehce zavadila, měla jsem všechno červené a opatlané a pořád jsem musela upravovat konturu rtů, které se doslova roztékala všude kolem. Hodnocení 20 %.


Maybelline, Color drama 520 Light it up, 90 Kč

maybelline

Konzistence: lehce tužší

+ sytá a celistvá barva

+ díky tužkovému balení se skvěle vykreslují rty

- slabší výdrž

- časem začne lehce vysušovat rty

maybelline_nartech

Při koupi této rtěnky jsem si říkala, že možná bude lepší jen jako konturka a podklad pod jiné rtěnky, ale překvapila, že i sama o sobě je velmi dobrá. Tužka je rozhodně výhodná pro vykreslení všech detailů rtů. Tím, že není asi tolik plná hydratačních složek jako ostatní rtěnky v tubičkách, tak začíná odpoledne trošku „tuhnout“ na rtech a stejně jako Lush si žádá balzám, ovšem tady už trochu zjemní intenzitu rtěnky. Já mám tuhle tužku v kabelce vlastně pořád, a když mám červenou rtěnku, tak jí používám na pozdější úpravy a určitě si dojdu ještě pro další odstíny. Hodnocení 70 %.

KIKO, Intensely Lavish 03, 219 Kč, www.kikokosmetika.cz

kiko

Konzistence: hladká a krémová

+ celistvá barva

+ silná pigmentace

+ příjemná na rtech

+ velmi dobrá výdrž

kiko_nartech

Měla jsem velkou radost, že jsem našla český eshop KIKO a protože už jednu Lavish rtěnku mám, chtěla jsem zkusit, jestli i červený odstín bude tak příjemný na rtech. A je! Na téhle rtěnce jsem nenašla žádné chyby, snad jen, že se během dne samozřejmě lehce ztrácí ze rtů a potřebuje znovu obtáhnout, ale je to třeba až po 5 hodinách. Rty ovšem nevysušuje a na rtech je až balzámová. Hodnocení 85 %.

L´Oréal Color Riche J Lo´s Pure Red, 250 Kč

lorelajlo

Konzistence: sušší, hutnější

+ silná pigmentace a celistvost

+ nerozpíjí se

+ příjemná parfemace

- slabší výdrž

- po čase vysušuje rty

lorealjojo

U této celebrití kolekce rtěnek mi plně vyhovoval jen jeden nude odstín, který jsem spotřebovala až do dna. Bohužel, znovu jsem se u této řady potýkala s pocitem vysušených rtů a odpoledne musel zapracovat balzám na rty. Na to, jak je to nádherná barva, která vypadá na večer opravdu dokonale a saténově, tak na celodenní nošení se nehodí vůbec. Škoda té nedostatečné hydratace. Hodnocení 45 %. 


Miss Sporty, High red 059, 59 Kč

misssporty

Konzistence: měkká balzámová

+ příjemná na rtech

+ klasicky voňavá Miss Sporty, což se mi líbí

+ nerozpíjí se

- slabá pigmentace

- téměř žádná výdrž

missporty_rty

Když jsem si ji dala na rty poprvé, tak jsem si říkala, že se jim červená hodně povedla. Ovšem v porovnání s dalšími rtěnkami v testu je to vážně spíš rtěnka pro mladší holky, nebo pro někoho, kdo chce jen načervenalé rty, ale nepotřebuje to sytou krvavost. Výdrž téměř nulová, ale to asi všichni za těch pár kaček čekáme, ale komfort na rtech má stejný jako lépe hodnocené rtěnky. Hodnocení 45 %.

Essence, All you need is red 02, 65 Kč

essence

Konzistence: měkká balzámová

+ příjemná na rtech

- slabá pigmentace, spíše jako balzám s nádechem červené

- téměř žádná výdrž

essence_nartech

Tady není třeba dlouze chodit kolem horké kaše. Essence je značka pro mladší holky, a i když některé věci od nich kupuji ráda, tak rtěnky mezi ně nepatří. Ač se jedná o červenou rtěnku, jde opravdu víceméně o barevný balzám na rty. Například oproti nejhorší rtěnce ze Sephory, je essence na rtech příjemná a můžete ji mít v kabelce jako balzámek, stejně jako Miss Sporty. Vzhledem k ještě slabší pigmentaci než Miss Sporty je mé hodnocení 35 %.

Sleek, O.M.G!, 175 Kč, www.bestmakeup.cz

sleek

Konzistence: krémová

+ silná pigmentace

+ celistvá barva už při prvním tahu

+ nerozpíjí se

+ velmi dobrá výdrž

- později se lehce vysušuje

sleek_nartech

Sleek má skvělé rtěnky - stojí pod dvě stovky a dají vám pocit dražší rtěnky. Barva vypadá na rtech saténově a krásně kryje, aniž by lezla do všech vrásek. Tedy prvních pár hodin, pak se trošku vysuší a tak je potřeba ji znovu přetřít. Tady není potřeba balzám, sama o sobě je rtěnka hydratovaná a další vrstvy do sebe zapadají. Odstín má lehce oranžový podtón. Hodnocení 85 %.


Urban Decay, Spiderweb Gwen Stefani, 580 Kč

udgwen

Konzistence: krémová

+ neskutečná pigmentace

+ vysoký lesk

+ celistvost barvy už s první vrstvou

+ příjemná na rtech 

+ velmi dobrá výdrž

- lehce se obtiskává

- lepší s použitím konturky

urbandecay_narech

Tuhle rtěnku už mám doma déle a tím pádem jsem ji měla na rtech už hodně krát. Časem jsem vypozorovala, že je lepší, když rty předem vykreslím konturkou (jen konturu) a rtěnkou pak vyplním. Nerozpíjí se, ale tak nějak nesedí úplně přesně na mých kostrbatých rtech. Každopádně je to velice příjemná rtěnka, která se krásně leskne a úpravy si žádá až po 4 hodinách, i když během nich jíte a pijete. Nevysuší se, ale vizuálně si to obtažení žádá. Hodnocení 90 %.

Rimmel The one and only lipstick, 620 a 510, 169 Kč

rimmel2

rimmelbestof

Konzistence: krémová

+ sytá a celistvá barva

+ příjemná krémová rtěnka

+ osobně nejoblíbenější parfemace 

+ nerozpíjí se

+/- střední výdrž 

- občas se na rtech zvláštně mapuje

rimmel510

rimmel620

Rimmel patří spolu s Milani mezi značky, od kterých mám doma nejvíce rtěnek. Ani jedna značka nenabízí komfort celodenní výdrže jako Make Up For Ever, ale nabízí dokonalou kombinaci komfortu, sytosti a příznivé ceny. One and Only nejsou na trhu tak dlouho jako Kate rtěnky, ale docela slušně jim konkurují. U některých odstínů mám problém, že se po jídle a pití tak nějak zvláštně mapují na rtech a na to je třeba si dávat pozor. Nosí se skvěle a já mám jednoduše Rimmel rtěnky hodně ráda. Hodnocení 80 %.

Rimmel, Kate Moss, 01 a Retro red 53, 129 Kč

rimmelll

katerose

Konzistence: krémová, hutnější

+ silná pigmentace

+ příjemná na rtech

+ vysoký lesk

+ nerozpíjí se

+/- střední výdrž

rimmel01

retrored_rimmel

Rimmel letos oslavil 15 let spolupráce s modelkou Kate Moss a tudíž je jeden odstín ze začátků a druhý z nejnovější kolekce Rose Gold. Když rtěnky Kate přišly do ČR, tak to byly mé první opravdu sytě a výrazně barevné rtěnky. Zůstala jsem jim věrná dodnes a nedám na ně dopustit. Jsou krásně pigmentované, drží na rtech, jsou lesklé a výrazné a příjemně se nosí. Ano, je potřeba je tu a tam obtáhnout, ale pořád jsou to jedny z nejlepších drogerkových rtěnek a pořád pro mě budou oblíbenou volbou na všední dny. Hodnocení 85 %.


ruznebarvy

(klikněte do fotky pro zvětšení a porovnání všech odstínů)

Všichni, kdo dočetli až sem, si zaslouží poděkování, protože to opravdu bylo dlouhé a určitě i náročné přelouskat.  Musím říct, že na červené rtěnky si dávají značky opravdu pozor, a tak jsou ty rozdíly celkem malé a vlastně se bavíme hlavně o výdrži a sytosti barvy. Červených rtěnek je samozřejmě na trhu mnohem mnohem více, takže mi klidně do komentáře napište, kterou nosíte vy.

Článek připravila naše editorka a zároveň beauty blogerka Kristina z www.mysticlipstick.cz

kristina mystic

Pokud vás porovnávací testování baví, čtěte také:

Reklama