Rodina

Krišpína: Náš synek bude zubařit!

Děkujeme za příspěvek, který málem nedorazil. Ale jsme rádi, že si to autorka Krišpína rozmyslela. je opravdu velmi aktuální a stojí za přečtení.

Původně jsem neměla v úmysu na dnešní téma reagovat, ale nedávné události mi hodně nahrály. Z pátku na sobotu jsme byli s naším mladším synem na pohotovosti se zubem. Byl tam moc hodný pan doktor, vyvrtal mu to a v pondělí jsme měli přijít na dokončení.

Já jsem si vžycky brala děti s sebou, když jsem šla k zubaři a on se jim příležitostně na zuby podíval. Ale svého dětského zubaře zatím nemáme. Na té pohotovosti nám řekli, že by bylo dobré děti tedy někde u dětského zaregistrovat a že u nich na klinice by to nebyl problém. Tak tam tatínek se synkem v pondělí ráno vyrazil. Sestra jim v kartotéce vypsala papíry a poslala je do patra, kde jsou zubní dětské ordinace.

Tam je jiná sestra seřvala a téměř vyhodila, co tam lezou, že je tam neošetří. Jenže malej měl otevřený 2 zuby a potřeboval to dodělat. Tak se nakonec nějaký doktor smiloval a vzal je. První co bylo, se ptal, jestli mají koupené známky - chtěli po nich 90,- Kč jako za pohotovost, přitom to bylo ve všední den dopoledne. Malýmu kouknul do pusy, řekl, že není co řešit a vytrhnul mu 2 stoličky!!

Když mu manžel řekl, že bychom ty zuby chtěli, tak se na něj rozkřiknul, že to je majetek nemocnice a může mu je pouze ukázat. Tak je ukázal, ta jedna stolička prý byla opravdu špatná, ale ten druhý zub byl zdravý a doktor se začal vymlouvat, že tam stejně někde uvnitř ten kaz mohl být....Navíc pořád dokola opakoval, že mi už k nim stejně jindy nepřijdeme, tak o co jde.

Byl to nějaký Řek nebo arabáš, prostě cizinec. Tatínkovi vynadal, že máme zanedbané dítě. Malej řval jako kravka, 2x ho kousnul do ruky a když mu řekl, aby si vyplivnul, tak mu flusnul do klína. Manžel chtěl, aby mu vrátili alespoň ten papír z pohotovosti, skoro se s ním poprali. Tak se jich ptal, co má říct doktorovi, který bude ochotný ho zaregistrovat, jestli dítěti ty zuby vyrazil klikou nebo co.

Nakonec mu napsali novou zprávu a v ní je, že dítěti nikdo zuby nečistí, nikdo se mu nevěnuje, nekontroluje hygienu a dítě pije džusy a sladké šťávy. Přesně opak, džusy kupujeme jen zákeřně pro návštěvy, zuby dětem čistíme...No prostě ve mě vře krev ještě teď.

Kdybych tam byla já, asi bych tam práskla dveřma a šla jinam. Jenže je fakt, že jsme to ošetření potřebovali. Večer, když už byl malej v posteli, tak s vážnou tváří pravil :"Tatí, jednou se to otočí a já budu stát nad ním". My jsme koukali jak blázni a nevěděli, o co jde. A malej dodal :" A nechám mu jenom jeden zub". Tak už máme jasno, náš synek bude zubařit!

Krásný den přeje Krišpína

Zubařské křeslo jako nástroj pomsty a zároveň silný motiv k náročnému studiu. Vezměte ho za slovo.

 

   
01.02.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] mandzarik [*]

  Krišpína — #7 Nejsi. Ale rozmetala jsi mou iluzi, že zahraniční lékaři budou svou činnost v ČR praktikoval lidštěji než ti "naši" Sml15

  superkarma: 0 01.02.2011, 20:12:24
 2. avatar
  [8] átéčko [*]

  Krišpína — #7 NejsiSml79

  superkarma: 0 01.02.2011, 19:58:46
 3. avatar
  [7] Krišpína [*]

  Bébina — #5 tak to abych taky rychle běžela k ortopedovi, co kdyby děti náhodou špatně šláply a vyvrkly si kotník, to by asi bylo řečí, že neumí chodit Sml80 a ještě nejsou zaregistrované. Paradoxem je, že malý má každý půl rok preventivní prohlídku stejně jako já, má to zapsané ve zdravotní průkazce. Jenže bohužel tenhle pan doktor je od nás dost daleko a v nastalé situaci jsme potřebovali rychle pomoct. Kamenujte mě, jsem nezodpovědná matka, co dopustila jeden kaz.

  1. na komentář reaguje átéčko — #8
  2. na komentář reaguje mandzarik — #9
  superkarma: 0 01.02.2011, 18:09:53
 4. avatar
  [6] SNÍŽEK [*]

  chudák malý,ještě že neřekl,že už k zubaři nikdy nepůjde a raději se pomstí,je to správný chlap Sml79

  superkarma: 0 01.02.2011, 17:09:25
 5. [5] Bébina [*]

  Pokud dite neni zaregistrovane u zadneho zubare a jeste ma takove kazy, ze je to na pohotovost, tak podle me to zanedbani je a ja bych se stydela nechat kaz dojit tak daleko. Se ani nedivim, ze se chovali,jak se chovali. No jo no, ale co chtit, kdyz zuby si neumi vycistit vic jak 90%populace. Jinak s vyberem povolani souhlasim, ocividne bude mit jednou prace dost a dost, protoze lidi se cistit zuby jen tak nenauci. Taky bych chtela, aby moje ditko jednou bylo zubarem.

  1. na komentář reaguje Krišpína — #7
  superkarma: -1 01.02.2011, 16:41:16
 6. [4] dadma [*]

  No jo naše zdravotnictví.Dospělí člověk to nějak přetrpí,ale u dětí je to horší.Ještě, že ten tvůj malý rozumbrada si to vyložil hezky po svém.Přeji mu ať mu to vyjde.Zubařů je málo a těch hodných s kladným přístupem k malým dětem ještě méně.

  Já jsem zažila,také příhodu v čekárně.Přišel tatínek s dcerkou, rovnou ze školy chodila do první třídy,byli to Romové,ale slušní.Tatínek prosil sestřičku, zda by dcerku ošetřili,že jí bolí zub.Ta se na něho rozkřikla, že mají plnou čekárnu a bolestivé případy,že dělají jenom ráno a že musí jít na pohotovost v 18 hodin.Otec byl z toho celý hotový, tak říká dceři" budeme sem muset přijít ještě večer".Jak jsem ho slyšela, tak mu říkám" ale vy musíte na pohotovost,tady večer nikdo není a pohotovost je v sousedním městě vzdáleném 20 km."

  Tak mě řekněte co by to té doktorce udělalo,vždyť by to byla chvilka ,kdyby to děvče ošetřila.

  superkarma: 0 01.02.2011, 16:11:14
 7. avatar
  [3] heligona [*]

  Ani ten poslední zoubek bych mu nenechala Sml57 A nebo jo, ať si má čím rozdrásávat dásně Sml32

  superkarma: 0 01.02.2011, 16:05:38
 8. [2] daniela520 [*]

  vijde to

  superkarma: 0 01.02.2011, 15:51:03
 9. avatar
  [1] DanaD [*]

  doufam, ze se to synkovi opravdu podariSml30

  superkarma: 0 01.02.2011, 15:48:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme