Zdravím redakci a Ženy-in!

Je zajímavé, že ať v životě potkáme lásku první a zároveň poslední (jak tomu bylo v případě mých rodičů),  nebo  první v zástupu dalších, vždy při vzpomínkách na lásku obracíme pozornost k první. První doteky a polibky mají neodpustitelné kouzlo stejné jako první krůčky batolátek.

Bylo mi čtrnáct let a  připadala jsem si dospělá. Chtěla jsem k babičce a dědovi na Moravu dojet z Čech na prázdniny sama autobusem. Rodiče mně chtěli dovézt autem, ale já je přesvědčila, že se nemusí obávat.  Česky přece umím, usednu do autobusu, v Jihlavě přesednu na místní couráček a do cílové stanice dojedu v pohodě. Když jsem vystoupila z rychlíku, začalo pršet a na zastávce nebylo koho se zeptat. Autobus, který měl jet, prostě nejel, a češtinou jsem mohla tak akorát zaklínat hromy a blesky. Zkouška z dospělosti, napadlo mě, když v tom jsem ho uviděla. Promoklý až na kost. Vzájemně jsme se jeden druhého otázali: „Nevíš, proč nejede?"
V tu chvíli se něco stalo, a nám vůbec nevadilo, že stojíme v bouřce, bez informací o odjezdu... ta chvíle trvala věčně pouze subjektivně. Za hodinu přijel autobus a my dojeli - já na prázdniny do rodiště svojí matky, on se vrátil domů z nákupu.

Celé prázdniny jsme s Tomášem létali bez křídel. Znáte ten pocit nekonečných možností, když se objímáte na louce a všechno kvete jenom pro vás. Mnoho zájmů jsme měli společných. Dělali jsme bojové sporty, studoval gymnázium stejně jako já, a tak došlo i na řeč o škole a učitelích. Mezitím přijela na návštěvu máma a začala se zajímat, jak se moje láska jmenuje. V tu chvíli se chytla za hlavu a lamentovala.

Tomášova babička učila moji mamku na základní škole zeměpis, a kdykoliv mamka vzpomínala na školu ve zlém, nezapomněla zdůraznit jméno oné učitelky, která ji neměla ráda, a kde mohla jí ublížila. Nezakazovala mi se s ním dále stýkat. Jenom kývala hlavou, jak je ten svět malý  Stačí, aby mě jednou pustila samotnou, a já se zamiluji do  vnuka té nejhorší učitelky, která kdy podle mámy pod sluncem učila. Jenom abych si s ní ještě nemusela začít u svatebního stolu tykat. To by byla pecka," říkala máma. Po třiceti letech by emoce byly jiné, ale i tak jsou náhody nevyzpytatelné. Tomášovi jsem vzpomínky svojí mámy na jeho babičku coby učitelku nikdy neprozradila.

S koncem prázdnin skončilo moje dětství, protože jsem místo babičky líbala před odjezdem domů Tomáše. Naše láska se během roku proměnila v přátelství, které trvá dodnes. Mailujeme si, když jedu na Moravu, jdeme se pobavit. Zamilovala jsem se od té doby několikrát, ale nikdy již nelétala. Křídla na trávě rostou jenom prvním láskám, aby pak celý život povznášela jejich duši.

Krásné červencové léto, a kdo ještě lásku nemá, hledejte. Moje máma říká, že v červenci jich roste nejvíc. Zamilovala se v červenci do první lásky, kterou si vzala. Já jsem toho prý živým důkazem.

Bajinka


Děkujeme za krásný a romantický příspěvek :).

Tak co, milé ženy-in, zažily jste také nějakou tu letní lásku? Dětskou a romantickou, nebo dospělou a vášnivou? Napište nám o ní na redakce@zena-in.cz!

Reklama