Bulvár

Křest knihy Jany Paulové


Ve středu 26. dubna v divadle Kalich po představení Bez předsudků pokřtila Jana Paulová svoji knižní prvotinu Jak běžet do kopce.

V komedii sváděla a nechala se svádět Pavlem Zedníčkem, vyzařoval z ní vtip i sexappeal. Aplaus diváků byl obrovský nejen po skončení představení, ale také během něho.

 

Herci odešli za scénu a na jeviště přišla zpěvačka a skladatelka Zuzana Mixová. Začala číst úryvek z knihy s názvem Komediantka. Jak text pokračoval, diváci mohli poznat, jak jiná je Jana Paulová jako spisovatelka.

Herečka, jejíž role jí předepisují být optimistická, extrovertní, se najednou stává spisovatelkou jemnou a velmi citlivou a člověkem občas trochu v rozpacích.
 

 

Když se na jevišti divadla Kalich najednou měla Jana Paulová prezentovat jako spisovatelka, stala se skromnou dívkou, která jen s ostychem ukazuje svoji knihu. I na jejích fejetonistických příbězích je znát, že nemá manýry známých spisovatelů a nesnaží se psát pro zisk.

Píše o svých pocitech a odkrývá tím mnohem více sama sebe než kde jinde. Příběhům tak nakonec nechybí ani vtip, a především jejich opravdovost.Ilustracemi knihu doplnila dcera Jany Paulové Adéla Svobodová, která byla také přítomna křtu. „Víte, všichni mi říkali, že bych měla mít na křtu své knihy nějaké VIP hosty. A tak jsem přemýšlela, kdo to pro mě je, a uvědomila jsem si, že jste to vy – diváci,“ svěřila se Jana Paulová.Ale VIPák přece jen nechyběl a udělal radost nejen divákům, ale především Janě Paulové. Kmotrou knihy se stala lyžařka Kateřina Neumannová. „Knihu jsem přečetla během dvou večerů na své dovolené a velice mě potěšila,“ svěřila se držitelka mnoha medailí Kateřina Neumannová.


„Ještě jsme zapomněli na Čmaňu,“ vykřikla těsně před křtem Jana Paulová. Čmaňa čili Pavel Zedníček se objevil a "jako projev úcty“ Katce Neumannové měl na nohou lyže a na hlavě přilbu. Na jevišti se pohyboval trochu nemotorně, ale láhev šampaňského otevřel s přehledem.Šampaňské se však nelilo na knihu. „Mám ke knihám vztah a nechci je polévat šampaňským,“ svěřila se Jana Paulová. A tak kniha Jak běžet do kopce zůstala suchá a konal se obřad. „Nedávno jsem byla v Asii a tam jsem se nechala inspirovat pro dnešní den,“ dodala Paulová.

 

Byl zapálen oheň a každý ze zúčastněných hostů k němu přišel, nahřál si ruce a dlaněmi si přiložením na obličej díky teplu dodal sílu a poté vypil z kokosového ořechu šampaňské. „Je pravda, že jsem si rituál trochu přizpůsobila Evropě,“ řekla se smíchem Paulová. Všichni na jevišti - Jana Paulová, Kateřina Neumannová, Pavel Zedníček, Adéla Svobodová, Zuzana Mixová, ředitel divadla Kalich Michal Kocourek a Michal Huvar z nakladatelství Carpe Diem vypitím šampaňského popřáli knize to nejlepší a diváci v hledišti se k nim připojili potleskem.
 

A co vy? Jakou knihu máte nejraději od umělce, který se primárně neživí psaním? Vzpomeňte si a doporučte, či odraďte ostatní! 

   
28.04.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. [11] tanecnice [*]

  Bohuzel zatim zadna kniha od umelce me nevlakala do osidel koupe, tak nejak jim asi neverim.

  superkarma: 0 01.05.2006, 13:05:48
 2. avatar
  [10] Suzanne [*]

  Já mám Kameňák ráda, je to prostě úplně obyčejná sranda A pak miluju Labutí jezero

  superkarma: 0 28.04.2006, 18:40:56
 3. [9] Rára [*]

  Já na Kameňák nekoukám, je to hovadina, ale v Kalichu jsem byla. Hra Natěrač je úžasná, Paulová boduje

  superkarma: 0 28.04.2006, 14:37:04
 4. avatar
  [8] arjev [*]

  Jana Paulová je skvělá herečka,zvláště v Kameňáku.Tam boduje s panem Vydrou.

  superkarma: 0 28.04.2006, 14:03:10
 5. avatar
  [4] kareta [*]


  Já jí fandím.

  superkarma: 0 28.04.2006, 07:25:05
 6. [3] wanolina [*]

  Já jí mám docela ráda, v divadle je skvělá.
  Určitě na svůj věk vypadá úžasně a je schopná místo vymetání večírků dělat sport, to se mi líbí.

  superkarma: 0 28.04.2006, 07:07:08
 7. avatar
  [2] petrakan [*]

  Paulovou nemusím
  Nyotaimori: tetování je zábavnější

  superkarma: 0 28.04.2006, 01:29:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme