Středobodem všech kulturních akcí, které v měsíci říjnu pořádá Domov seniorů Drachtinka, je charitativní kalendář pro rok 2013 s názvem HODNOTY ČASU, dnes, 22. října 2012, bude v Hlinsku slavnostně pokřtěn.

Projekt kalendáře HODNOTY ČASU poutá pozornost neobyčejnou odvahou hlavních aktérů, klientů Domova seniorů Drachtinka, kteří neváhali podpořit veřejnou sbírku svou „vlastní kůží“. Po pět jarních dnů se 11 dam a pánů, v průměrném věku 85 let, převtělili do role modelek a modelů. Vznikly skvostné fotografie evokující ducha dobových reklam regionálních značek. Výstavu Radka Pavlíka, kterou si můžete prohlédnout v hlineckém Betlému v domku. Č.178, doplňují reportážní fotografie Jany Malé, která citlivě a s vtipem zdokumentovala celý průběh focení.

havelka22. října od 19:30 hodin si nenechte ujít benefiční koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers v Multifunkčním centru Hlinsko. Vyvrcholením gala večera bude křest kalendáře přímo z rukou jeho patrona pana Ondřeje Havelky. Večerem vás budou provázet hostesky v dobových kostýmech, nebudou chybět modelky a modelové z kalendáře.

Výtěžek ze všech kulturních akcí a z prodeje charitativního kalendáře je v plné výši věnován na veřejnou sbírku Domova seniorů Drachtinka, která byla zřízena za účelem vybudování Víceúčelového parku Drachtinka. Je na místě poděkovat všem, kteří se do tohoto projektu zapojili. Moc si toho vážíme!

Aby kalendář splnil své hlavní poslání, jímž je podpora veřejné sbírky, zahájíme „předprodej“ ještě před jeho křtem. Již na vernisáži můžete kalendář zakoupit. K vyzvednutí bude od 23. října na recepci Domova. K tomuto dni též zahajujeme oficiální prodej kalendáře přes charitní e-shop na www.drachtinka.cz.

  • Autor fotografií: Radek Pavlík
  • Grafika: Frantisek.eu
  • Generální partner:Východočeská tiskárna, s.r.o.
  • Hlavní partneři:GUIDELINE s.r.o., Eta, a.s.
  • Partneři: Iveco Czech Republic, a.s., EVONA a.s., Lom Matula, a.s., Pivovar Rychtář, a.s., Mlékárna Hlinsko, a.s., GM FOTO s.r.o., Ospap, a.s.
  • Poskytnutí prostor, zapůjčení rekvizit na focení a odborní poradci:
  • SLS Vysočina, MKK Hlinečan, Brněnské studio ČT, Východočeské divadlo Pardubice, Městské muzeum a galerie Hlinsko, Muzeum obuvi a kamene ve Skutči, SDH Jenišovice, Hospoda u sv. Huberta v Hlinsku
  • Mediální partneři: Chrudimský deník, Český rozhlas Pardubice, Life4us, Hlinecké noviny, AHP video

Co o projektu řekli jeho partneři

Jsme velmi rádi, že jsme se mohli do tohoto krásného projektu zapojit. Věříme, že stejně tak jako má stáří budoucnost v Drachtince, mají tradiční značky a společnosti stále místo a budoucnost na českém trhu. Držíme Drachtince palce!  Za společnost ETA Katka Prantlová       

Kdo viděl fotky děvčat z Drachtinky, tak se musí ptát, kde jsou všechny ty Krainové, Maxové, Hanychové …Děkujeme, že jsme mohli být u toho. Ing. Stanislav Pantůček-  ředitel společnosti EVONA a.s.

 Protože v naší firmě víme, že ve stáří je moudrost a kvalita, rozhodli jsme se podle svých možností podporovat Domov senioru Drachtinka v Hlinsku. Boháč Milan - ředitel společnosti Lom Matula Hlinsko, a.s.

 Stáří je neodmyslitelnou součástí a etapou každého života. „Už to není, co to bývávalo“ říkávají si staří lidé. Těší nás, že jsme byli součástí projektu, který ne jen obyvatelům Drachtinky, ale všem, komu se tento kalendář dostane do rukou, připomene hodnoty času na kterých je stále co stavět. Za tým Mlékárny Hlinsko, a.s. Veronika Pácaltová, Vedoucí marketingového oddělení

 Vzájemná pomoc je základem kultury v lidské společnosti.  Nejenom hodnota času, ale i další hodnoty, které v sobě stáří skrývá, jsou těmi důvody, které nás vedly k podpoře tohoto projektu. Za pivovar Rychtář Milan Janírek Obchodní ředitel

 Pocta stáří patří k našim evropským civilizačním pilířům a stejně tak si zaslouží poděkování a pomoc všechny instituce, které jsou v této oblasti péče o naše spoluobčany aktivní. Pavel Pachovský, generální ředitel Iveco Czech Republic, a. s., Vysoké Mýto

Reklama