.

Kreslené postavičky se ptají

Cestování

Kreslené postavičky se ptají

Nechcete-li se ztratit, pořiďte si mapu. Ač se to nezdá, Londýn má takřka 7 milionů obyvatel, což naznačuje, že není zrovna nejmenší. Bez mapy se vám snadno může stát, že se z ničeho nic ocitnete v nechvalně proslulé čtvrti Soho, kde turisté, obzvláště pak ti, kteří jako turisté opravdu vypadají, nepatří k nejvítanějším hostům.

Vyvarujte se anglického pudinku. Vězte, že není pudink jako pudink. Anglický pudink přichází na svět podle obdobného receptu, podle jakého Pejsek s Kočičkou vařili dort, jen je asi 6 x tak sladký. Dobrou výmluvou, jste-li na tento gurmánský skvost pozvána, je například alergie na rozinky, kandované ovoce, želé nebo třeba cukr.

Chcete-li na vlastní oči spatřit samotnou královnu Alžbětu, nebo snad jejího krásného syna Charlese, naplánujte si cestu do Londýna na polovinu června. V tu dobu se totiž konají velkolepé oslavy jejích narozenin a královna se projíždí městem.

Co byste si rozhodně neměla nechat ujít, jsou typické londýnské taxíky. Jezdí jich tu sice méně než normálních, ale přesto se dají chytit na každém rohu. Je nutno podotknout, že jsou o trochu dražší než běžné taxi, ale kde jinde na vás dýchnou 50 léta.

Voskové muzeum máme sice už i v Praze, ale Mekkou voskových figurín stále zůstává londýnské Madamme Tussaud´s, které byste si, máte-li čas na poměrně dlouho frontu, neměla nechat ujít.

Neprojet se tradičním double deckerem (dvoupatrovým autobusem) by Angličan chápal jako urážku. V létě jezdí, speciálně pro turisty, takzvané sightseeing buses, které nemají střechu a umožňují tak nevšední zážitek z rozcuchaných vlasů a jedinečné fotografické příležitosti. Výhodou také nepochybně je, že se podíváte na všechna zajímavá místa jedním vrzem:)

Mezi místa, která byste měla jako turista rozhodně navštívit, patří největší hodiny Big Ben, Trafalgar Square, most Tower bridge, Piccadilly Circus (kde je onen známý roh s blikajícími reklamami) a v neposlední řadě královské sídlo - Buckinghamský palác. K tomuto paláci neodmyslitelně patří výměna královské stráže v chlupatých čepicích!

Až budete mít pocit, že už toho máte dost, běžte si odpočinout do Hyde Parku. Budete-li cítit nezměrnou potřebu sdělit světu svůj názor na cokoliv, navštivte v Hyde Parku místo zvané Speakers Corner. Zde se můžete postavit k řečnickému stolku a spustit. Vždycky se najde někdo, kdo si vás rád poslechne:)

Nezapomeňte, že londýnští policisté v legračních čepičkách (zvaní bobíci) , slouží spíš jako chodící informace, než prodloužená ruka zákona. Ztratíte-li se, nebojte se jich zeptat na cestu, jsou nesmírně milí (a mnohdy i hezcí).
   
17.01.2000 - Zahraničí - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [7] terezalah [*]

  Anglii máme v plánu zrealizovat ...

  superkarma: 0 31.05.2013, 08:35:47
 2. avatar
  [6] arminka [*]

  Anglie mne neláká, raději do tropů Sml30

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:53:46
 3. avatar
  [5] hubajda [*]

  muz byl v Anglii a vubec mu tam nechutnalo pry to je des to jejich jidlo placaj sladke a slane dohromady

  superkarma: 0 25.09.2012, 23:47:08
 4. avatar
  [4] marcela-1 [*]

  Anglie mě neláká,ale moje sestra ji miluje Sml80

  superkarma: 0 04.12.2011, 08:52:20
 5. avatar
  [3] Andula [*]

  Ťapina: ona anglická kuchyně - až na rostbeaf - za nic nestojí

  superkarma: 0 05.12.2003, 22:45:15
 6. avatar
  [2] Andula [*]

  No to si cvůbwec neumímpředstavit, že bych se v Londýně nesvezla tím dvoupatrovým busem.
  A ještě bych chtěla navštvívit Notting Hill :o)

  superkarma: 0 05.12.2003, 22:43:48
 7. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Chutná ten anglický pudink aspoň Angličanům? Všude jenom slyším, jak je to hrozný

  superkarma: 0 05.12.2003, 15:17:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme