Ráda se nechám inspirovat v nejrůznějších restauracích a jídlo, které nám tam zachutná, potom zkouším doma. Někdy se povede téměř stejné, jindy úplně jiné. Ale mnohokrát i lepší. Jako když jsme v našem oblíbeném Osíčku byli na svatomartinské hody. Neodolali jsme krémové kuřecí polévce, která nás úplně nadchla. Plavaly v ní kusy masa, zeleniny, brambory a byla opravdu sametová.

A protože počasí u nás nahrává sytým pokrmům, které dodají sílu vystčit nos z domu, vyzkoušela jsem ji doma. V mém podání byla trochu jiná, ale měla obrovský úspěch.

Suroviny

kuřecí kousky na polévku - křídla, alespoň 200 g jater, skelety...
1 velká cibule
3 velké mrkve
2 kořenové petržele
4 stroužky česneku
několik žampionů
sůl
pepř, nové koření, bobkový list, jalovec
trochu hladké mouky
kousek másla

Postup

Kuřecí maso na polévku vybíráme tak, abychom potom do polévky obrali hromadu masa. Můžete klidně přidat kuřecí srdíčka či žaludky, máte-li je rádi. Maso, spolu s cibulí, česnekem, mrkví a petrželí dáme do hrnce. Použila jsem tlakový hrnec, aby byl vývar rychle hotový. Osolíme, přidáme koření a uvaříme.
V druhém hrnci rozpustíme máslo a osmahneme na něm na plátky nakrájené žampiony. Přisypeme mouku a důkladně promícháme. Rozředíme hotovým, scezeným, kuřecím vývarem a opět důkladně promícháme a provaříme. Mezitím, co se polévka, zahuštěná moukou, vaří, přidáváme do ní postupně obrané a nakrájené kuřecí maso a na kolečka nakrájenou mrkev a petržel.

Polévka je hustá a opravdu vydatná, plná masa.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama