Domácnost

Křeček cestovatel

Jednou syn s kolegy pořádal v domě určeném mládeži pro volnočasové aktivity v Jaroměři nějakou výstavu a večer pak koncert. Sešlo se plno mladých lidí a ti, kteří byli zdaleka, nebo neměli dobré spojení, se dohodli, že přespí ve společenské místnosti. Všude si rozložili batohy a spacáky a asi tak po půlnoci se chtěli uložit ke spánku. V té místnosti bylo také akvárko s džungarskými křečky. Kdo tato zvířátka zná, ví o nich své.

Jsou milá, je s nimi legrace, ale také jsou velmi čilá až hbitá, hlavně v noci. A jeden ten velmi čilý křeček zmizel z akvária. (Nebo si s ním spíš někdo hrál a už se mu nepodařilo dát ho do akvária zpátky.) Všude ho hledali, ale v tak velké a zastavěné místnosti nenašli nic. Po hodině usilovného hledání to vzdali a šli spát. Křečka neobjevili ani ráno.

Navečer měl syn telefon. Volal jeden chlapec z Moravské Třebové. Prý dojel domů, vybalil spacák a z něj na něj vykulil svá korálková očka – křeček! Neuvěřitelné. Nikomu není jasné, kdy se do toho spacáku nastěhoval, jak přečkal jízdu MHD a pak ještě vlakem. Každopádně se mu to cestování asi moc líbilo, a tak si to ještě jednou zopakoval, ovšem už pod dozorem a v přenosce.

EvaH


Milá Evo,

křečci jsou na zalézání mistři :-). Můj táta rád vypráví, jak v 50. letech, kdy chodil do školy, jednoho uteklého měli ve třídě... žil tam s nimi skoro dva roky a nikdy ho nechytili. Věděli, že tam je, občas vylezl, trousil bobky a jedl, co mu přinesli. V noci štrachal, kdo ví kde ve zdi měl pelíšek - ale nechytitelný byl jako Zorro.

Hezký den!  

Naše adresa je tu pro vás! redakce@zena-in.cz

   
27.07.2006 - Dům a byt - autor: Anna Plasová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Deja [*]

  Zdravím Jaroměř, Opočno i Trutnov
  Kamarádka mi vyprávěla, jak odjeli celá rodina na prázdniny na chalupu včetně zlatého křečka. Hned první den jim křeček utekl a zmizel v nedalekém poli. Děti křečka hledaly a vyhlížely, ale křeček samozřejmě nikde. Děti nakonec křečka oplakaly a dál si užívaly prázdniny. Ke konci sprna, když se už pomalu všichni připravovali na cestu domů do Prahy, tak při procházce na mezi našli jejich zatoulaného křečka. Byl úplně v pořádku a nechal se odchytit a odvézt zpět do velkoměsta.

  superkarma: 0 27.07.2006, 14:22:25
 2. avatar
  [2] xantypa [*]

  lesni.jahudka: Opocno zdravi jaromer i trutnov

  superkarma: 0 27.07.2006, 14:03:41
 3. [1] lesni.jahudka [*]

  Trutnov zdraví nedaleko ležící Jaroměř, i když teď už jsem trochu šmrnclá i Prahou

  superkarma: 0 27.07.2006, 12:25:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme