Teplo rodinného krbu. Tak se to přece říká, když chcete popsat příjemnou domácí atmosféru. Ne že by se nadala vytvořit i v bytě s radiátory, ale nad praskání dřeva v ohni krbu prostě není. Krby se opět staly velkou módou a vyhledávaným doplňkem v moderních domech.

Kdo topí doma kamny, pecí či krbem, mi dá jistě za pravdu, že tohle teplo je mnohem příjemnější. Nazvala bych ho dokonce sametovým a všeobjímajícím. A když se ještě přidá zážitek vizuální a můžeme pozorovat mihotavé poskakování plamenů… máme o zábavu postaráno. Kam se hrabe televize. Tomuto požitku se snad vyrovná už jen akvárium. Ale to je jiná kapitola.

Pojďme se uvelebit k ohni. Nejsem žádný pyroman, ale oheň mě fascinuje a jsem ráda, že si ho můžu užívat alespoň o víkendech. To voňavé a živé teplo, které se brzy rozhostí po celé chalupě, je nenahraditelné.

Dnes se využívá spíš krbových vložek, které jsou schopné vytopit celý dům, ale otevřený oheň ve starém klasickém krbu má také něco do sebe. Pravda není tak výhřevný a většina tepla uteče do komína, ale má v sobě drsnou romantiku.

Čtěte také:

Na takový krb máme zálusk ve stodole, kde jsme zbudovali letní sezení. Kamenný krb s mohutnou římsou a živý oheň na dosah. Co může být krásnějšího?

Podívejte se na fotogalerii a pojďte se se mnou zasnít

Foto: almarashop

Čtěte také:

Reklama