Diskuze

krb na pelety

Dobrý den. Kupujeme starší domeček 3+1, patrový v obci bez plynofikace. Manžel pracuje a já jsme v invalidním důchodu, doma. V domě je ve 3 místnostech(koupelna, kuchyň a chodba) podlahové topení, zbytek přímotopy a krb v obyváku. Výroba dřeva pro nás nepřichází v úvahu a elektrika je drahá. Totéž platí s uhlím. Zvažujme jestli nepořídit krb na pelety. Máte někdo s takovým topením zkušenosti? Jak to vychází finančně a dá se tak ohřívat i voda, abychom se zbavili bojleru? Děkuji za odpovědi, případně odkazy. Koukala jsem na jedny stránky, kde je spotřeba uvedena, ale nějak mi nesedí propočty s konkrétními údaji u takových kamen.

09.08.2011 - Diskuse o všem možném - autor: housenkam

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Příspěvky:

 1. [3] rely.rol [*]

  Zdravím, ano mám zkušenosti s těmito kamny a to přesně s těmito, jsou kvalitní a výhřevnost je uspokojiová. Ohledně ohřívání vody si nejsem jistá, ale spíše ne :/ Jinak jako topení jsou velice výkoná :))

  superkarma: 0 09.02.2017, 17:45:53
 2. [2] mis-ha [*]

  Koupili jsme přes http://www.eurobydleni.cz/byty/brno/pronajem/ dům a teď řešíme vytápění na zimu. Ty peletky budou zřejmě ekonomičtější než topení plynem, že? Jaký je cenový rozdíl?

  superkarma: 0 24.08.2014, 23:16:42
 3. [1] Iri123 [*]

  My máme kamna na pelety už 2 roky. Bylo to výborné rozhodnutí. Jsem s nimi strašně spokojená z pelet není nepořádek ani prach a topí se s nima fajnově. Na rok máme spotřebu asi 1 500 kg.

  superkarma: 0 04.08.2014, 14:47:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Ostatní

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme