Rodina

Krátká novoroční úvaha

Každý asi zná okřídlené: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ No, pokud tohle platí, potom se budu celý rok mít dobře a lenošit v posteli - takže to s tou předpovědí moc nevidím...

novy rok

Každý člověk vnímá Silvestra a Nový rok trochu jinak. Pro některé jsou to docela běžné dny, které nevyžadují přílišné pozornosti, jiní je bujaře slaví. Například v Japonsku je 1. leden vůbec nejdůležitějším svátkem, zatímco u nás se spíše slaví Silvestr.

Přesto i do našich končin vklouzlo jedno přísloví, které praví: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“

Tedy dlužno podotknout, že tohle rčení se mi asi nikdy nevyplnilo. A to se snažím každý rok věnovat 1. leden aktivnímu lenošení a nicnedělání. Popravdě, v mém případě spíš platí: „Jak na Nový rok, tak zase až na Nový rok.“ Ale možná je to dobře, to dlouhodobé povalování by mě ani moc nebavilo.

Takže, milé čtenářky, pokud chcete, aby se vám něco v tomto roce splnilo a celý 1. leden jste této věci či činnosti zasvětila, řekl bych, že se s tím můžete rovnou rozloučit. Nebo snad máte jinou zkušenost?

Novoroční předsevzetí

Kromě tohoto přísloví si dáváme také novoroční předsevzetí. O svém názoru na tuto kratochvíli jsem už psal na sklonku loňského roku v úvaze...

   
03.01.2011 - Rodina - autor: Jakub D. Kočí

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme