Opět se spolu pouštíme do kontroverzního tématu, které jsem nazvala: Prosím, pomoz mi. Nebudeme však volat na číslo 150 nebo 155. Nebudeme se ani dožadovat pomoci od svých blízkých… budeme žádat o pomoc „něco“ nebo „někoho“. Samy vlastně ani nevíme koho.

Když je vám úzko, když řešíte nenadálou životní situaci, se kterou si nevíte rady, stane se vám, že se „v duchu“ obracíte o pomoc? A ke komu?

Pane Bože, pomoz mi, nebo pane Bože, co mám dělat? Věty, které vyřkneme, ať už jsme věřící, nebo nejsme. Naše babičky by řekly, bereme jména božího nadarmo, ale my si to ani neuvědomujeme, vychází to z nás tak nějak samo, podvědomě.

Ke komu se obracím já a jestli to pomáhá, to si můžete přečíst v dnešním tematickém článku. Jsem zvědavá, jak jste na tom v tomto ohledu vy. Zda se v těžkých chvílích upínáte k někomu, či k něčemu, zda tomu věříte, zda to vůbec děláte..., a je jedno, jestli žádáte o pomoc doma, v kostele, na procházce v parku, nebo třeba v práci u stolu.

Téma na pondělí 12. září 2011: Prosím, pomoz mi!

Nebudu tentokrát formulovat žádné otázky, nebudu je seřazovat do bodů. Nechám úplně volný průběh vašim myšlenkám. A nebojte se otevřenosti a upřímnosti, nejste v tom samy. Každá někdy potřebuje kromě doktorů a psychologů věřit i něčemu, co je nad námi, ať už to nazveme nadějí, nebo zázrakem.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

  • Pro život v pohodě – jednu z vás odměním dárkovým balíčkem – Pro život v pohodě. Uvnitř se skrývá nejen káva a hrníček, ale ode mě navíc také jedno malé „překvapení“. :)

darekja

Reklama