První zvonění se ozve každou chvíli, nervozita stoupá, vzduch je prosycen trémou, napětím, očekáváním, radostí, ale i nelibostí. Takový je první školní den. Děti po prázdninách opět usednou do lavic. Některé už jako mazáci, jiné poprvé.

Stojí před startovní čárou, s čistým štítem i „žákajdou“. Přejme jim, ať jsou úspěšné, ať je škola baví a dělají radost sobě i svým rodičům.

Dnešní téma je opravdu hodně široké a vy ho můžete vidět různými úhly. Očima dítěte, očima studentky, ale i očima učitelky, či matky. Pro všechny je první školní den dnem důležitým, nezapomenutelným a plným dojmů.

Podělte se s námi o ně a napište nám.

Na vaše vzpomínky, zážitky, příběhy a fotografie z prvního školního dne se těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Ceny za příspěvek věnovalo nakladatelství Grada a budou se hodit nejen maminkách prvńáčků, ale i předškolních dětí.

„První třídou bez pláče“ provede rodiče a jejich děti začátkem školní docházky a prvním rokem školy. Pokusí se poradit, jak zvládat drobné problémy, které s sebou školní docházka přináší a pomůže rodičům i jejich dětem k úspěšnému vstupu do nové etapy života.

Jak připravit díte do 1.třídy. Tato kniha je zaměřena na předškolní výchovu. Jejím cílem není předem naučit děti číst a psát, ale zajistit harmonický rozoj schopností, které umožní, aby dítě bylo při výuce úspěšné.

knihy

Pokud už máte velké děti a tyto knihy se vám nehodí, máme pro vás náhradní dárek.

Stíny a lak na nehty Avon

avon 

Reklama