Cestování

Krásný a divoký ostrov

Ne náhodou se většina turistů chce podívat na nádherný ostrov poblíž Afriky – na Gran Canarii. Je to ostrov věčného jara a léta, teplota zde je stále nad dvacet stupňů.

Ostrov, který je součástí Kanárského souostroví, nabízí velmi členité pobřeží a kromě turistických center, ale také divokou a nespoutanou přírodu. Nádherné moře je čisté a díky stálému mírnému větru živé, s vlnami.

Na jižním cípu ostrova se rozkládá malá poušť s krásnými dunami, kde může najít soukromí nejeden romantik. Na rozdíl od přívětivých pláží je vnitřní část ostrova hornatá a drsná. Strmě se tyčící monolity, pozůstatky sopečných komínů, stolové hory, kamenné kupy a seskupení i hluboké průrvy nabízejí nevšední zážitky z výletů, které sem podniknete. Pohledy do kanárské divočiny kontrastují s borovými lesy, terasovitými políčky a zapadlými vesničkami, kde máte pocit, že končí svět.
Tento kraj není jen rušný provoz a hektická centra plná cizinců.
Vybudťe svou iniciativu a rozhodně, pokud tento ostrov navštívíte, naplánujte výlety do vnitrozemí. Bude to stát za to. Sice se chvíli nebudete koupat v moři či bazénu a slunce vás bude trochu trápit svým žárem ve vyprahlých skalách, ale vaše zážitky budou ojedinělé.

Možná totiž nevíte, že se procházíte po horách bájné Atlantidy. Ta se měla nacházet západně od Héráklových sloupů, tedy od Gibraltaru, a podle řady odborníků jsou pozůstatky této bájné země právě Kanárské ostrovy. Takže, co kdyby báje měly pravdu??? :-))))

Více informací žádejte na www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00
nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.  

         
   
17.06.2003 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Simba [*]

  Ferdička: Kdo ví, říká se to i o jednom řeckém ostrově.

  superkarma: 0 24.11.2003, 14:38:27
 2. avatar
  [1] muflonka [*]

  Hledat soukromí na Maspalomas (duny) . Byli jsme tam mimo sezónu a lidí tam bylo jako na Václaváku. Ale i tak je to tam moc pěkné

  superkarma: 0 17.06.2003, 07:27:21

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme