Dnešní ráno je krásné už jen tím, že je páteční. Když k tomu přihodíme vcelku příjemné počasí, které nás má provázet celý víkend, máme základ pro účinný recept na dobrou náladu.

Dnes opět promluvím ke skalním příznivcům hororů. Nastal velký den zejména pro fanoušky hororové série značky Saw. Včera se totiž už posedmé vřítil do kin šílený vrahoun Jigsaw, kterého nezastavilo ani to, že už je čtyři díly po smrti. Tentokrát je ovšem ještě brutálnější (jen jestli to už není zbytečné), dějové linie a zvraty ještě zapletenější a divákovi o jeden rozměr bližší. Poprvé se totiž promítá ve formátu 3D.

Upřímně řečeno, mám dnes do kina namířeno jen čistě ze setrvačnosti, ze zvědavosti, jak tohle může jenom skončit. U každého dílu si říkám, že se to mělo zarazit už u jedničky, která byla sice brutální, ale aspoň ještě dávala smysl. Teď už jde jenom o čistou řezničinu, u které divák necítí strach, nýbrž čistou nevolnost. Recenzí na sedmičku je málo a kritiky hodně. Uvidíme, jak si s tím „Skládačka“ poradí. Bude-li zájem, dám vám vědět.

Dnešní téma je ale o něčem jiném. Bude nevinné, vzpomínkové, místy něžné, místy zábavné. Zavzpomínáme si totiž na jídla, která si z dětství pamatujeme. Zapátrejte v paměti. Zavzpomínejte, co vám chutnalo, co ne, co už dneska neseženete, a co pojídáte s notnou dávkou nostalgie.

Ať už to jsou odpudivé pomazánky ze školky, které jste musela pozřít, abyste mohla odejít do družiny nebo domů, nebo speciální vylepšený recept vaší babičky, ať už na ty pokrmy vzpomínáte v dobrém, či zlém, napište nám o nich.

Svoje vzpomínky pište už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

dvdDošlé příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a ze všech přispívajících vybereme jednu, kterou odměníme DVD Cvičení po porodu podle Magdaleny Mikulandové.

A také si zasoutěžíme. Hrát budeme o tři balíčky pro nastávající a čerstvé maminky. Balíčky v hodnotě 726 korun obsahují Sunar Complex banán, Sunar Complex mléčný a Gravimilk s čokoládovou a vanilkovou příchutí. Pravidla soutěže zveřejníme nejpozději v devět hodin.

Reklama