Je tu den plný kuchařských průšvihů! Co jste kdy v životě spálila, připekla, rozvařila, zkrátka připravila v kuchyni na nedostatečnou - právě o tom si dnes budeme povídat. Pochlubte se svým neúspěchem!

Dobré ráno, milé dámy!

Tak jak jste si to dneska zavařily? To víte, co si kdo uvaří, to si také sní! Ale je pozdě plakat nad rozlitým mlékem... ano, ano, dnes si povídáme o kuchařských katastrofách.

Téma dne 8. září 2011: Kuchařské průšvihy

I mistr tesař se někdy utne. Tedy, jste-li geniální kuchařky, milé čtenářky, jistě máte zkušenost i s nějakým nepovedeným pokrmem. A je-li pro vás kuchyně spíše mučírnou, myslím, že k historce na dnešní téma nebudete muset příliš dlouhou brouzdat po stezkách paměti.

  • Jaký byl váš největší kulinářský průšvih?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Chcete-li mít šanci k uveřejnění a získání dárku, zasílejte své příspěvky do 8. 9. 2011 15.00 hodin. Pozor! Uveřejním pouze příspěvky, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. A ještě ten dárek... tentokrát jím budou dvě knížky: BioAbecedář Hanky Zemanové (vydalo nakladatelství Smart Press) a Kniha o kávě od Petry Veselé (taktéž Smart Press).

bio kava

Reklama