Styl

Krásné, rovné, trendy – vyžehlené!


Se svými vlasy je doopravdy spokojená jen málokterá žena. Každá touží po módním účesu a sem tam i po nějaké příjemné změně. Ta s rovnými vlasy by chtěla sexy lokny a majitelka kudrlinek by si přála rovný a hladký účes. Naštěstí dnes si díky technickým vymoženostem můžeme toto přání celkem jednoduše a pohodlně splnit. V posledních letech se stala velice oblíbeným nástrojem žehlička na vlasy. Jejím účelem je vlasy narovnat a uhladit, a docílit tak efektu rovných vlasů.

Aby byl výsledný efekt podle vašich představ a vlasy nebyly poničené a spálené, je dobré dodržovat správný postup žehlení a také používat vhodné kosmetické přípravky. Proto přinášíme několik užitečných rad a tipů pro domácí žehlení vlasů.

Jak vybrat správnou žehličku
Při výběru žehličky se řídíme především svými vlasy. Pokud máme vlasy krátké, tak volíme žehličku úzkou. Pokud je máme naopak dlouhé, zvolíme co možná nejširší. U žehličky bychom si také měli všímat materiálu použitého na žehlicích destičkách. Kadeřníci doporučují vybírat z vlasových žehliček, které disponují keramickým či teflonovým povrchem a regulací teploty. Vyhnete se tak poškození vašich vlasů. Zajímat bychom se také měli o maximální teplotu (profesionální žehličky nabízejí teplotu nad 200 °C) a samozřejmě možnosti jejího různého nastavení s ohledem k typu vlasů. Vybírat můžete z velkého množství značek a v různých cenových relacích, to už záleží jen na vás.

Tip na žehličku
Několik nových typů vlasových žehliček nabízí od dubna letošního roku společnost Philips. Mezi nimi je i revoluční žehlička na vlasy SalonStraight Duo (HP 4688), která díky jedinečné technologii využití keramiky a mramoru nabízí dvojí péči - narovnání a ochranu zároveň. Kromě této novinky se na trhu objeví ještě další tři nové modely žehliček na vlasy Philips – HP 4669 s keramicko-turmalínovými destičkami a keramické HP 4667 a HP 4661.

Speciální vlasová kosmetika pro žehlení vlasů
Abychom předešli při žehlení vlasů jejich poničení, je důležité používat kosmetické přípravky vyrobené právě pro tuto úpravu vlasů. Vhodný je např. uhlazující sprej got2b straight on od Schwarzkopf & Henkel. Obsahuje speciální, tepelně odolné přísady, které chrání vlasy až do teploty 200 ºC. Zároveň vytváří mimořádně jemnou ochrannou vrstvu, která chrání vlasy před nežádoucími účinky vlhkosti vzduchu. Proto váš účes vydrží mnohem déle krásně rovný.

Než začnete žehlit
Je třeba mít na paměti, že vlasy dokonale vyžehlíte, jen pokud budete mít dokonalý střih. Proto je dobré se s vaším záměrem rovnat vlasy žehličkou svěřit svému kadeřníkovi. Než začnete žehlit, je důležité, aby byly vaše vlasy suché a zbavené veškerého stylingu, protože ten může způsobit jejich lepení na žehličku a vážně je poničit. Žehličku nejdříve nastavte na maximum a po cca 5 minutách stáhněte na požadovanou teplotu. Pro jemné nebo zesvětlené vlasy je šetrnější nižší teplota, na hrubší vlasy můžete mít teplotu vyšší. Správné nastavení teploty můžete vyzkoušet na úzkém pramínku vlasů, ale určitě ne na ofině.

Správný postup

·         Při žehlení postupujte obdobně jako při foukání. Nejprve vyčesejte vrchní vlasy a zachyťte je pomocí sponky do falešného culíku. Začínejte se spodní částí vlasů s prameny zhruba 1,5 až 2 cm silnými. Jednotlivé prameny pak přežehlete tak, abyste se u žádného z nich nezastavila na více než jen na pár vteřin.

                                                 

 

·         Před použitím žehličky naneste na pramen vlasů ochranný uhlazující sprej got2b straight on. Při jeho nanášení dodržujte vzdálenost minimálně 20 cm z důvodu rovnoměrného rozptylu a nezapomínejte použít přípravek got2b straight on před žehlením každého dalšího pramínku.

·         Oddělte tenký pramínek vlasů v max. šířce hřející plochy žehličky, žehličku přiložte ke konečkům a táhněte po celé délce pramene vlasů. Pramínek vlasu držte vždy natažený, pomůže vám uchycení konečků druhou rukou.

·         Při žehlení vždy berte v úvahu přirozený růst vlasu. Žehličku táhněte plynule po vlase, nezastavujte se v pohybu, aby se vlasy zbytečně nepřehřívaly. Pokud s kvalitou vyžehlení nejste dostatečně spokojena, přidejte na teplotě a pramen ještě jednou přežehlete.

      ·         Pro měkkou konturu obličejové části pramínky lehce podtáčejte, jako byste používali kartáč při foukání vlasů.  

·         Pro podporu objemu účesu táhněte žehličku nahoru směrem od hlavy.

·         Vlasy nakonec upravte pomocí laku na vlasy. Dokonalého efektu docílíte díky laku na vlasy s leskem, např. got2b sparkling.  


Více informací o portfoliu got2b naleznete na www.got2b.cz

Jaké jsou dnešní trendy v žehlení? Tipy a triky kadeřníka Tibora *

V současné době jsou velkým hitem rozlítané konečky. Vlasy nejprve přežehlíme a pak do nich naneseme vosk a prohrábneme prsty. Jednotlivé pramínky vlasů lze zdůraznit pomocí stylingové gumy got2b chaotic od Schwarzkopf & Henkel. Je zajímavé, že tento trend neplatí jen pro ženy, ale také pro muže, u kterých se délka vlasů o něco prodlužuje, nosí se vlasy zastřižené přibližně k uším.

 

* Tibor Prikler, vlasový technolog Schwarzkopf Professional

Napište nám, jaké máte zkušenosti s žehlením vlasů, jaké máte vyzkoušené stylingové přípravky, pro jednu diskutující čtenářku máme připravenou žehličku na vlasy od značky Philips.

   
31.05.2007 - Krása - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [41] fructia [*]

  wich: Ano, zkusím a uvidíme

  superkarma: 0 31.05.2007, 21:21:42
 2. avatar
  [40] wich [*]

  Fructia: Já jsem obecně moc o jejich značce neslyšela, takže radši nešířím nějaké nepravdivé info, ale zkus to a uvidíš. Ono stejně, co jednomu sedne, druhému nemusí a naopak

  superkarma: 0 31.05.2007, 18:07:18
 3. avatar
  [39] Ivásek [*]

  sue: No nevydrží, to jsem zjistila taky, když jsem si koupila jakýsi ultra extra super strong tužidlo na vlasy a připadalo mi to, že si na hlavu plácám lepkavou vodu... Výsledek a efekt žádný

  superkarma: 0 31.05.2007, 17:10:28
 4. avatar
  [38] fructia [*]

  wich: Možná, že zkusím šampon, neslyšela jsem totiž ještě žádnou kritiku na jejich značku A šampony na vlasy si kupuju víceméně kvalitní

  superkarma: 0 31.05.2007, 16:25:04
 5. avatar
  [37] sue [*]

  Teda nevydrží vlhko, měla jsem samozřejmě deštník

  superkarma: 0 31.05.2007, 15:48:07
 6. avatar
  [36] sue [*]

  Já jsem si koupila penove tuzidlo od got2be na narovnani vlasu, vlasy mam celkem rovne, jen konce se mi krouti a vypadam blbe, kdyz si vlasy vyzehlim, vypada to ok. Jen tuhle prselo, a vlasy se hned zkroutily a vypadala sem jak debil. Takze tahle kosmetika dest rozhodne nevydrzi

  superkarma: 0 31.05.2007, 15:40:08
 7. avatar
  [35] Kelly [*]

  No, byla jsem na článek zvědavá, ale vlastně jsem se nic nového nedozvěděla.
  Právě včera jsem si koupila novou žehličku, jelikož tu, co používá dcera - která jede pryč, si ji bere s sebou.
  Mé zážitky?
  Dceřina žehlička má číselný ukazatel teploty a barevnou kontrolku, která když je červená, nahřívá, je-li zelená, je to O.K., můžete začít. Ale žehlení trvá déle, než u té nové.
  A ta nová?
  Nemá právě to, co jsem psala výše. Svítí pouze červeně, takže člověk může jen dedukovat, jestli je už nahřátá (nebo si šáhnout ) a teplotní nastavení je pouze kolečkem a není žádná optická - číselná kontrola. To bych všechno zkousla, jelikož rychleji vlasy narovnává ... ALE ...
  TRHÁ VLASY !!!
  Může mi nějaký chytrák vysvětlit, jak vybrat žehličku, která není vůbec levná, ale má nedokonale přilepené rohy keramických ploch tak, že se mi vlasy zachytávají přímo tam a RVE MI JE?!?!
  Půjdu ji vrátit ...

  superkarma: 0 31.05.2007, 15:38:21
 8. avatar
  [34] Amálie [*]

  rozvedená: Jsem chtěla žehlit aspoň vlasy, když už ne prádlo, a ona si mi do toho troufla kecat. Tak jsem to myslela


  Kadla: Tužidlo taky nepoužívám.


  Gabi: Vlasy se mi nemastí, takže v zimě nebo když není moc horko, to klidně týden vydrží. V létě a při sportu je to něco jiného, to bych nepřežila taky.

  superkarma: 0 31.05.2007, 15:23:09

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [33] Ivásek [*]

  Sakryš, proč je to tu zase - to je omyl, omlouvám se

  superkarma: 0 31.05.2007, 14:22:01
 2. avatar
  [32] Ivásek [*]

  Mno, já mám vlasy dosti neurčitých vlastností Lehce vlnitý, když je chci mít trochu rovnější, dávám je na velký natáčky. Díky tomu, že mý vlasů je co do počtu tak pět a půl, je jejich žehlení asi zbytečné :-) Zkusit bych to chtěla, ale bojim se, protože jsou jemné, je jich málo - nechci jich mít místo pěti a půl jenom jeden

  superkarma: 0 31.05.2007, 14:21:14
 3. avatar
  [31] dzijana [*]

  Dřív jsem měla skoro afro,dlouhé kudrny.Umyla jsem si hlavu,nechala uschnout a šla.Teď,po dvou těhotenstvích,ani rovné ani vlnité.Když chci trochu vypadat musím použít zbraně těžkého kalibru:žehličku nebo difuzér.Až to nebude fungovat,tak si oholím hlavu a pořídím paruku.

  superkarma: 0 31.05.2007, 13:08:45
 4. avatar
  [30] Suzanne [*]

  Tak tohle mám od přírody Ale fakt, že když se to vyžehlilo, vypadalo to ještě luxusněji
  *Kotě*: Do svých 30 jsem se to snažila denodenně změnit

  superkarma: 0 31.05.2007, 13:08:21
 5. avatar
  [28] *Kotě* [*]

  Mám krásné, rovné, trendy-vyžehlené vlasy celý život a celý život mě to neskutečně s..e

  superkarma: 0 31.05.2007, 12:55:30
 6. avatar
  [27] Vivian [*]

  jednoduše a pohodlně, ha ha :-) moje vlasy drží vnucený tvar asi tak tři čtvrtě hodiny, pak se zase narovnaj nebo pokroutěj podle svýho, neplatí na ně vůbec nic prostě jakej pán, takovej krám, já si taky nenechám do ničeho nutit...

  superkarma: 0 31.05.2007, 12:45:57
 7. avatar
  [26] veet [*]

  mám vlasy rovné a jemné, tudiž na . žehličku tím pádem nepotřebuji což mi šetří jak čas,tak vlasy

  superkarma: 0 31.05.2007, 12:41:37
 8. avatar
  [25] wich [*]

  chuanita: To máš ještě dobré. Moje poslední žehlení trvalo hodinu a půl a to je švagrová turbo-rychlá

  superkarma: 0 31.05.2007, 12:40:45
 9. avatar
  [24] wich [*]

  Fructia: Klier znám jen tu vodu v rozprašovači na žehlení vlasů. Je to poměrně kvalitní a hezky voní, vlasy nejsou po žehlení poničené. Ale žehlit jsem se nechala jen párkrát. Přijde mi škoda rovnat pěkné vlny.

  superkarma: 0 31.05.2007, 12:38:24
 10. avatar
  [23] gwen [*]

  Mě berou všichni čerti, když někdo si ty krásný vlny rovná. Ano mám rovné vlasy a chci vlnité

  superkarma: 0 31.05.2007, 12:22:21
 11. avatar
  [22] femme [*]

  nefoukám, nežehlím a taky žiju

  superkarma: 0 31.05.2007, 12:17:28
 12. [21] gentiana [*]

  Další zbytečnost do baráku:P
  Mám fén a ani nevím, kde... prostě si vlasy umeju ráno a ony přes den uschnou, stejěn bych je fénovala hodinu. A je mi putna, jestli se nosí kudrnaté nebo rovné, prortože já nosím rovné a zasukované:P

  superkarma: 0 31.05.2007, 11:57:07
 13. [18] petra22 [*]

  Žehlička na vlasy je úžasná věc!Pokud člověk zvolí správné styling přípravky a nepřežehlí si je vlhké-spálit si je žádná nechceme,že?!-tak je to skvělá změna...navíc, letos je to trendy!!! navíc, mě se bohužel stejného výsledku, jako s žehličkou, jen foukáním přes kartáč nepodařilo dosáhnout :o(((

  superkarma: 0 31.05.2007, 11:30:22
 14. avatar
  [17] Meander [*]

  Co se všichni zbláznili s žehlením vlasů?

  superkarma: 0 31.05.2007, 11:23:11
 15. avatar
  [16] Gabi [*]

  Amálie: no já si myju vlasy obden, týden bych to neopřežila
  Vlasy nežehlím - nepotřebuji a fénuji jen výjimečně - třeba v zimě, když mrzne . Celou pubertu a mladý věk jsem trávila s natáčkami, tužidly, fény, laky - brrr. Už tehdy jsem nesnášela kulmy a fénovací kartáče ... Nikdy víc.

  superkarma: 0 31.05.2007, 10:48:17
 16. avatar
  [15] Kadla [*]

  Amálie: Taky foukám v předklonu. Nepotřebuji pak ani tužidlo, vlasy několik dní drží...

  superkarma: 0 31.05.2007, 10:38:52
 17. [14] rozvedená [*]

  Amálie: Myslím, že ta tvoje kadeřnice tě moc "neutřela", jak jsi napsala - to přece není otázka "kvality" vlasů, ale toho, jestli je chceš mít rovné nebo vlnité - a je jedno, jestli jsou zničené víc nebo míň nebo vůbec Každopádně ti závidim, protože já je mám tak vlnité, že když je chci přemluvit, aby byly rovné, musím opravdu použít žehličku

  superkarma: 0 31.05.2007, 10:22:26
 18. avatar
  [13] Amálie [*]

  Chtěla jsem si žehličku koupit, ale kadeřnice mě utřela slovy "prosim vás, vy máte tak kvalitní vlasy, že žehličku nepotřebujete". Fakt je, že to umím vyfoukat. V předklonu přes prsty, pak přes kulatý kartáč vrchní vlasy a drží to klidně týden tak, jak potřebuju.

  superkarma: 0 31.05.2007, 10:04:27
 19. avatar
  [12] Ivásek [*]

  Fructia: ale pokušení to je, viš? Dobře, riskovat nebudu... nechci být lebkounek

  superkarma: 0 31.05.2007, 10:04:10
 20. avatar
  [11] dzijana [*]

  mám doma žehličku remington a nedám na ní dopustit

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:40:35
 21. avatar
  [10] Žábina [*]

  já mám vlasy rovné, ale kolegyně má vlnité a zrovna včera jsme se bavily o tom, že by chtěla žehlení vlasů vyzkoušet...tak jsem tí to vytiskla

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:36:30
 22. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Já jsem navzdory trendů spokojená s vlnitýma, vypadá to, že jich mám hrozně moc

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:28:32
 23. avatar
  [8] fructia [*]

  Ivásek: Taky bych se asi bála

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:20:20
 24. avatar
  [7] Ivásek [*]

  Mno, já mám vlasy dosti neurčitých vlastností Lehce vlnitý, když je chci mít trochu rovnější, dávám je na velký natáčky. Díky tomu, že mý vlasů je co do počtu tak pět a půl, je jejich žehlení asi zbytečné :-) Zkusit bych to chtěla, ale bojim se, protože jsou jemné, je jich málo - nechci jich mít místo pěti a půl jenom jeden

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:16:27
 25. avatar
  [6] kačinka [*]

  Mám vlasy od přírody rovné a tvrdé jak hřebíky, za mlada jsem toužila po vlnách, tak teď jsem spokojená bez žehlení.

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:05:40
 26. avatar
  [5] fructia [*]

  wich: Jak je na tom vůbec vlasová kosmetika Klier? Chodím pořád okolo, akorát mě nezaujalo jejich kadeřnictví se skly (nechtěla bych tam sedět při barvení, aby se každý koukal ) Co kvalita šamponů? Nemáš nějaké zkušenosti?

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:04:40
 27. [4] bobes1 [*]

  co ja bych dala za vlnite vlasy !!!!!!!!!

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:02:31
 28. avatar
  [3] wich [*]

  Když mi občas švagrová vyžehlí mé vlnky, používá přitom nějaký sprej z kadeřnictví Klier. Celkem vlasy zpevní, nepoškozují se potom a jako bonus krásně voní

  superkarma: 0 31.05.2007, 08:59:16
 29. avatar
  [2] Lilinka [*]

  Žehlit vlasy? Tak to ani náhodou

  superkarma: 0 31.05.2007, 07:57:38
 30. [1] Karolina* [*]

  Bod tri je divny. Ja sice zehlit nebudu, ale zehli se skutecne od konecku po cele delce vlasu, teda "proti srsti"?

  superkarma: 0 31.05.2007, 02:14:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme