Jak jste se na dvanáctý listopadový den vyspaly, milé čtenářky? Doufám, že do nálady jako stvořené k psaní příspěvků na naše dnešní téma. Povídat si budeme o Movemberu – charitativní akci, jejímž symbolem je knírek, ale smyslem mnohem, mnohem víc…

Hlavní myšlenkou Movemberu je upozornit muže na nebezpečí rakoviny prostaty a přesvědčit je o tom, že preventivní lékařské prohlídky jsou skutečně důležité. Většina mužů si totiž ráda postěžuje na pověstnou rýmičku, ale „bílým plášťům“ se vyhýbá jak čert kříži.

Co vy na to? Také musíte toho svého k lékaři vyloženě tlačit a uvítala byste, kdyby o sebe v tomto směru dbal víc? Nebo máte doma naopak hypochondra, který se pečlivě sleduje a v čekárně před ordinací vysedává dokonce rád? Já osobně si myslím, že se díky Movemberu bude o nebezpečí rakoviny prostaty více mluvit, což je dobře. Líbí se mi i nápad knírků, které si muži z recese nechávají narůst. Jen se trochu bojím, aby nezůstalo jen u té recese… Pište mi, všechno společně probereme. Zajímá mě, co si o tom myslíte vy, dámy!

Movember se stal našim dnešním tématem. V redakci nás zajímá následující:

  • Víte, co je Movember? Slyšely jste už o této charitativní akci?
  • Drží váš partner Movember? Nechává si narůst knír?
  • Myslíte si, že muži, kteří si v rámci akce nechávají narůst knír, skutečně půjdou i na preventivní vyšetření kvůli rakovině prostaty?
  • Měli by podle vás muži více dbát o své zdraví?
  • Líbí se vám akce Movember? Přijde vám to jako dobrý nápad?
  • Napadá vás nějaký jiný způsob, jak by se dalo na hrozbu rakoviny prostaty upozornit?
  • Máte s tímto onemocněním zkušenost z vlastní rodiny?
  • A co váš partner – dbá o své zdraví? Bojí se rakoviny prostaty? Nevadí mu jít na preventivní prohlídku?

Těším se na vaše příspěvky k tématu, tak mi, prosím, pište. Jednu odvážnou „pisatelku“ za její příspěvek (ideálně o rozsahu cca deseti řádků) odměním pěkným balíčkem. Vyhrajte pro svou drahou polovičku šampon proti lupům a mastným vlasům Schauma a bělicí zubní pastu Vademecum! Na vaše dopisy budu čekat do dnešních 15.00 hodin. Tradičně je posílejte na e-mail redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu MOVEMBER.

tab

 

Reklama