Styl

Krásné ráno se sluncem ve vlasech

Milé ženy-in. Dnešní téma zasvětíme vlasům. Vlasy jsou přece korunou krásy a pro každou ženu hrají důležitou roli. A nejen v dospělosti. Už jako malé holčičky jsme na svých vláskách lpěly, rády jsme je česaly a zkoušely všelijaké účesy, abychom vypadaly jako princezny.

A tak není divu, že jsme špatně nesly jejich stříhání. Dodnes si vzpomínám na“křivdu“, kterou na mých vlasech napáchali dospělí.

Vždycky, když jsme přijeli k babičce na prázdniny, chopila se mě naše razantní teta a ostříhala mě na kluka. Odůvodňovala to nesmyslnou teorií, že čím se vlasy víc stříhají, tím jsou hustší. Hm, pěkná hloupost, a možná jste ji už také slyšely, ale tenkrát jsem byla moc malá na protesty a nevěděla, že hustotu vlasů určuje počet vlasových cibulek a se stříháním to nemá nic společného. Ale i kdybych to věděla, nebylo by mi to nic platné.

 „Máš hlavičku jako makovičku“, pochvalovala si své dílo teta, zatímco já se slzami na krajíčku zalezla do stodoly a zkoumala svůj nenáviděný sestřih s ofinou do půli čela. To abych pro změnu nešilhala. Obracela jsem zrcátko ze všech stran a snažila se na tom děsně potupném „účesu“ najít něco pozitivního. Nenašla. Dlouhovlasé holky ze vsi zase budou hrát indiány a na mě zbude jen potupná role bandity. Ach jo.

Každý centimetr svých vlásků jsem obrečela, a když se dívám na fotografie z první třídy, je mi dodnes toho nebožátka líto. Človíček nejenže neměl zuby, ale ani ty vlasy mu nenechali.

Máte také nějakou vzpomínku z dětství, která se váže k vlasům? Smutnou, nebo veselou? Budeme rádi, když se o ní s námi podělíte.

Svoje příspěvky, ale i fotografie posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz 

Za svůj příspěvek můžete získat tento kosmetický balíček pro péči o vlasy značky GLISS KUR

CENA

   
24.03.2011 - Vlasy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] enka1 [*]

  Bude hezký denSml22Sml16

  superkarma: 0 24.03.2011, 08:10:19
 2. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Dobré ráno přeji všem,

  venku je úžasně, tak jdu pracovat na zahrádku Sml59, připravit půdu na velkou úrodu Sml52

  superkarma: 0 24.03.2011, 08:04:34
 3. [1] ula [*]

  Zdravíme sluníčko, jaro přišlo k nám! Hurá.

  superkarma: 0 24.03.2011, 07:35:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme