Styl

Krásné ráno s vánoční módou

Milé ženy-in. Štědrý den je doslova za dveřmi a vy už asi máte jasno, jak ozdobíte stromeček, prostřete štědrovečerní tabuli a v čem k ní v tento sváteční večer usednete. Pojďte si o tom dnes popovídat a třeba inspirovat ty, které ještě tápou a třeba by uvítali nějakou změnu.

Já jsem letos úplně upustila od stromečku. Po několika nezdařených pokusech, kdy mi stromek v květináči „nepřežil“přesazení do přírody, jsem to vzdala. Umělý stromek mi nesmí přes práh a tak jsem zvolila smrkové větve. Dám je do vázy, ozdobím a budou mi dělat dekoraci, dokud nezačne opadávat jehličí. Někoho to možná pohoršuje, ale už jsem si to jednou vyzkoušela a vypadalo to moc pěkně. Když jsou větve dostatečně velké, husté a dobře naaranžované, udělají vám mnohdy lepší službu, než řídký stromek.

Tento rok si je ozdobíme asi do červena, protože jsme koupili nové židle s červenými potahy, takže tenhle barevný akcent se zopakuje i na „stromečku“. Červená se k vánocům hodí, je veselá, útulná a hřejivá. Stůl bude jako vždy v bílém, jen ho oživím tmavě červenými svíčkami. Už se na to vánoční činčání moc těším.

Jak to bude u vás, milé ženy-in? Jak zdobíte stromeček? Řídíte se módními trendy? Máte ho sladěný s interiérem, prostíráním a vánočními papíry? V čem chodíte ke štědrovečernímu stolu? Oblékáte se svátečně, nebo to příliš neřešíte? Pamatujete si, co jste měla na sobě minulé Vánoce? Chystáte letos nějakou změnu, nebo se držíte stejné tradice? Do čeho oblékáte své děti? Jak jste slavily vánoce, když jste byly dětmi? Přenášíte si „vánoční módu“ do svých rodin? Jak jste to skloubily se zvyklostmi svého partnera? Museli jste přistoupit na kompromisy?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in  a inspirujte se navzájem.

Za svůj příspěvek můžete získat potravinový doplněk VISABELL Premium pro krásnou pleť, zdravé vlasy a pevné nehty a kazetu ovocných čajů Pickwick pro celou rodinu.

   
22.12.2010 - Móda - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] SNÍŽEK [*]

  slaměné ozdoby mám,jsou pořád pěkné,před vánoci jsem je viděla v doprodeji za poloviční cenuSml67

  superkarma: 0 22.12.2010, 15:13:27
 2. avatar
  [11] Věrulinka [*]

  Krásný den přeji všem Sml53

  superkarma: 0 22.12.2010, 11:26:34
 3. avatar
  [10] nadenica [*]

  hezké dopoledne, u nás bude červeno zlatá kombinace stromečku. Moc se mi líbí slaměnné ozdoby, ale furt na ně nějak nezůstávají penízky, snad někdySml58

  superkarma: 0 22.12.2010, 09:44:00
 4. avatar
  [9] monkee [*]

  Pěkný den.

  enka1 — #5 Něco takového?

  Já to střídám. Loni byly základem keramické "perníčky", co jsem si sama vyrobila, doplněno do zlatohněda, předloni jen červená a bílá. Letos jsem přikoupila červené baněčky, takže by měl být "jen" červenozelený. Dřív to bývaly strakatice: 

  superkarma: 0 22.12.2010, 09:33:47
 5. [8] Anai [*]

  Dano, já vloni udělala úplně stejnou zkušenost: prostudovala všechno na netu na dané téma, v říjnu snad či na zač. listopadu zakoupila ve vyhlášeném zahradnictví stromek, neboť varována, že květináčový těsně před svátky nevydrží, je zasazen čerstvě, kdežto ten, určený normálně na zahrady, má šanci vydržet. Postupně  a pečlivě zvykala stromek na teplotní rozdíly: z balkonu do studené ložnice, za týden z ložnice na finální stanoviště v teplé obývací kuchyni. Zpátky pak v lednu tatáž péč. A někdy v březnu začal  na balkoně žloutnout a pak byl konec. V dubnu putoval do kontejneru. Byla jsem moc smutná, říkala jsem si, že to chce asi zahradu a do země, že jsem ho měla dovést k někomu, kdo má domek. Letos jsem ovšem po živém stromku, už jen řezaném (ono táhnout byť malý stromek v květináči do 4. patra docela síla) opět zatoužila a přítel mi včera koupil naprosto kouzelnou superhustou jedličku, asi metr vysokou, zas je mi jí líto, paradoxně, nevím holt, co chci Sml30. Vzpomněla jsem si totiž, jak můj tchán, myslivec, který měl revír (normálně byl pražský výtvarník, tohle byl jeho koníček), vždycky vozil stromky, které nebyly vůbec hezké, říkal, že je mu líto těch krásných. A úplně stejný ekolog je otec mého přítele, prý dělá totéž (má kus vlastního lesa). Takže letos mám nejkrásnější stromeček svého života Sml16 a věřím, že si jej užiju. Akorát nemám stojánek, dnes ho jdu schánět, netuším, kde a chci nějaký s vodou.

  superkarma: 0 22.12.2010, 09:08:50
 6. [7] Marchesa Casati [*]

  Červená všude? Nu, když si někdo na vánoce rád připomene zlaté dny na okresním výboru KSČ, tak proč ne.

  superkarma: 0 22.12.2010, 08:57:40
 7. [6] ula [*]

  enka1 — #5 Máme taky všehochuť, ale tentokrát jsem jí na stromeček nedala, oželela jsem to... ale asi se k tomu vrátím příští rok. Nějak mi ty staré ozdoby na tom stromečku chybí.

  superkarma: 0 22.12.2010, 08:53:12
 8. avatar
  [5] enka1 [*]

  Hezký den,mně by se na stromku líbila modrostříbrná, ale tak si stromek asi nikdy nevyzdobím, protože je nám líto vyhodit tu barevnou všehochuť léty nastřádanou a zděděnouSml16

  1. na komentář reaguje ula — #6
  2. na komentář reaguje monkee — #9
  superkarma: 0 22.12.2010, 08:13:41
 9. avatar
  [4] BastMetztli [*]

  Přeji všem krásné ráno! Už jako děti jsme byly nuceni se na štědrovečerní večeři vyšňořit, ale nic bílého, protože bratr je prvotřídní čuně, které se snad pokaždé zakydá salátem. Jednou jsem, ještě jako malý špunt, při večeři hodně trpěla, měla jsem příšerně kousavé punčocháče, no hrůza a oni všichni tak pomalu jedli. Myslela jsem, že to neusedím.

  superkarma: 0 22.12.2010, 07:50:39
 10. avatar
  [3] Eliana [*]

  krokodylice — #2 ..to jsem ráda, že nejsem sama, popsala jsem tradiční chod Vánoc u nás a ne ryze módu...na to je to jednoduché...u našich pel mel na stromečku a doma červenobílá kombinace na stromě i na stole :-/

  superkarma: 0 22.12.2010, 07:50:29
 11. avatar
  [2] krokodylice [*]

  Eliana — #1 Dobré ráno! Také jsem to pochopila jinak a můj příspěvek je v trochu jiném duchu. Sml23

  1. na komentář reaguje Eliana — #3
  superkarma: 0 22.12.2010, 07:46:23
 12. avatar
  [1] Eliana [*]

  Dobré ráno,

  koukám, že jsem včera špatně pochopila zadání :-/. Inu jsem pako.

  1. na komentář reaguje krokodylice — #2
  superkarma: 0 22.12.2010, 07:37:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme