Rodina

Krásné ráno, pokud možno bez karambolů,

milé ženy-in. Dnešní téma není moc optimistické. Dětské karamboly i ty malé jsou většinou spojeny se slzami, a ty nevidíme rády. Nechci ve vás vyvolávat smutné vzpomínky, ale jak víme, čas umí hojit rány a my se dnes na utržené bolístky můžeme podívat s nadhledem. Některým se dokonce dokážeme po letechdokonce i zasmát a jen drobné jizvičky nám připomenou, že něco bolelo.

Když si vzpomenu na své dětství, běhá mi až mráz po zádech, jak riskantní hry jsme provozovaly. Od klouzaček po rozpraskaném ledě, před šermovačky sukovicemi (to jsem poprvé  viděla hvězdičky)až po bitvy kamením či ztvrdlými „théráky“. Kus černé lepenky dokázala v letu vyvinout takovou razanci, že by vám „dobrá“ trefa vyrazila oko raz dva, což se kdysi málem stalo mně. Naštěstí to bylo těsně vedle a já si odnesla „jen“ pěkný černý šrám nad obočím.

Hloupý dětský nápad sjet kopec na blatníku kola mi zase připomíná jizva na pravém lokti. O pádech z koní ani nemluvím.  Ještěže jsem měla víc štěstí než rozumu. 

A moje holky? O přeražených zubech dcery Míši jsem psala v dnešním článku, ale na karamboly měla pech zvláště Nikola. Už ani nevím, kolikrát mi volali ze školy, že se jí něco přihodilo. Na školním hřišti si rozrazila bradu na prolézačce, a v šatně jí přivřeli prsty do dveří tak „šikovně“, že jí dva zlomili.

Při vzpomínce na promodralé drobné prstíky mám i dnes husí kůži, ale naštěstí se všechno dobře zahojilo a zůstalo bez následků.

Chcete se také k dnešnímu tématu vyjádřit? Máte nějaké vzpomínky na své dětské karamboly? Můžete si za ně sama, nebo staly vinou někoho jiného? Máte nějakou jizvu z dětství? Na těle nebo na duši? Na jaký karambol se dnes díváte s humorem? A co karamboly vašich dětí? Řešila jste je v klidu, nebo vám vyvedly z míry?

Napište nám na dnešní téma: Dětské karamboly na redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek odměníme knihou, která se vám může hodit:

cena

   
15.06.2010 - Děti - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] mindulinka [*]

  Já byla doma s o rok starším bráchou sama a brácha scháněl souseda, který mě odveze do nemocnice. Jeden mu dokonce řekl, že měl pivo a nemůže řídit.

  superkarma: 0 15.06.2010, 11:57:54
 2. [4] Anime Otaku [*]

  mindulinka — #2 Tohle se mi stalo taky. Je to hrozné, já snštěstí skončila jsen se sedřenou kůží.

  superkarma: 0 15.06.2010, 09:59:03
 3. avatar
  [3] enka1 [*]

  Dobré ráno, ideální počasí - sluníčko jen prosvítá, nepršíSml16

  superkarma: 0 15.06.2010, 08:30:48
 4. [2] mindulinka [*]

  Taky mám vzpomínku na pravém zápěstí - přeřízlou tepnu a kousek šlachy. Ale o sebevraždu jsem se opravdu nepokoušela. Bylo mi 11 a prolítla jsem skleněnou výplní dveří. Od té doby mám ze skla respekt.

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #4
  superkarma: 0 15.06.2010, 08:22:01
 5. avatar
  [1] femme [*]

  jj, taky se divím, že jsem dětství přežila Sml30 několik jizev, jako vzpomínka,  mi už zůstane Sml24 Sml30 

  superkarma: 0 15.06.2010, 07:57:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme