Nevěřte na dnešní konec světa a přichystejte se pečlivě na Štědrý večer. Jak? No přece s dnešním tématem, ve kterém budete psát svou originální vánoční koledu...

Dobré ráno, milé čtenářky!

Na dnešní téma jsem se moc těšil. Budete mi v něm totiž posílat texty svých vlastních originálních koled - jsem opravdu zvědavý, jak se vám podaří.

Jen ještě drobná informace (vzatá z Wikipedie): Co jest vánoční koleda?

Historie Křesťanských vánočních koled sahá do 13. století, podle legendy je autorem první koledy svatý František z Assisi (1181-1226). Jednou ze zajímavostí je, že v 15. století bylo v Polsku přeloženo hodně koled z češtiny, šlo o koledy Jednoty bratrské. Vánoční koledy se zpívaly původně pouze během doby vánoční, v posledním půlstoletí se však oproti původní tradici zpěvu adventních písní a rorát začaly zpívat již během adventu.

Téma dne 21.12.2012: Napište text koledy

Tentokrát mám pro vás trošku složitější úkol, milé čtenářky, jako příspěvek k tématu napište text vánoční koledy. Ze všech příspěvků vyberu jeden, jehož autorku odměním nejen vánočními čaji a diářem na rok 2013 od Albi, ale také tím, že její koledu přes svátky zhudebním, nahraju a počátkem ledna uveřejním tady v magazínu. Své texty posílejte nejpozději 21.12.2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce:

čaje a diář

Reklama