Bulvár

Krásné ráno, milé ženy-in

Milé ženy-in, určitě znáte rčení „Co nechceš mít , to půjč?“. Možná jste si ho vyzkoušela na vlastní kůži. Něco jste dobré víře půjčila a buď se s tím už nikdy neshledala, nebo se vám to vrátilo poškozené, znehodnocené či jinak pošramocené. Jak jste se zachovaly? Už se vám někdy stalo, že vy sama jste si něco půjčila, a nějakým nedopatřením jste to ztratila nebo poškodila. Jak jste tu prekérní situaci vyřešila?

 • O mužích se říká, že nikdy nepůjčují ženu, dýmku a auto, co byste nikdy nepůjčila vy?
 • Půjčujete si něco pravidelně, nebo jen s velkým sebezapřením a v nouzi?
 • Nemáte náhodou u sebe delší dobu půjčenou věc? Dlužíte někomu něco?
 • Půjčila jste si někdy u sousedky cukr, mouku nebo jinou surovinu, která vám zrovna chyběla v kuchyni? Vrátila jste to, nebo nad tím mávla rukou a nechala „promlčet“?
 • Rozhádala jste se s někým kvůli nějaké nevymahatelné půjče?
 • Došlo dokonce až na soud?
 • Poučila jste se, nebo jste nepoučitelná?

Svěřte se nám a napište, poraďte, varujte a diskutujte na téma:

„Co nechceš mít, půjč!“

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Co můžete za svou iniciativu vyhrát? Krásnou „plážovou“ tašku značky Desigual

taška Desigual

   
24.05.2011 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] ladouch [*]

  Dobrý den, maličkosti si běžně půjčujeme se sousedkami a kamarádkami i někdy oblečení, ale to jen s opravdu dobrými kamarádkami. Co bych, ale nikdy nepůjčila jsou peníze, ne že bych byla lakomá, ale ne nadarmo se říká, chceš-li příjít o přítele půjč mu peníze. A mě se to opravdu nevyplatilo půjčila jsem kamarádce, a do dneška jsem peníze neviděla a kamarádka už není moje kamarádka. Nebyla to taková částka, abych se někde tahala po soudech, ale mrzí mě, že jsem přišla o kamarádku. Také bych nikdy nedělala nikomu (kromě nejbližší rodiny) ručitele na půjčku. To se také nevyplatilo mému synovi, kderý dělal ručitele svému kamarádovi, s teď se s ním soudí o šedesát tisíc. Takže v zásadě nejsem proti drobné výpomoci, ale jen takovým lidem o nichž vím, že když budu já potřebovat nějakou maličkost třeba na vaření, že mě také nenechají ve štychu.

  superkarma: 0 24.05.2011, 12:44:51
 2. [1] CityCat [*]

  Ta plážová taška je fakt hezká, ale centrálně umístěné logo jak ze supermarketu se jim fakt nepovedlo :-) a tato věta je můj oslí můstek k půjčování. Nepamatuju si (ani nepíšu do deníčku), kolik jsem půjčila knih a jsou tzv. v oběhu. Mělo by mě to mrzet, ale nemrzí, časem si vždycky pořídím knihu znovu, hlavně, že je někdo čte. Jediná věc, kterou půjčuju s nechutí a vyjímečně, jsou pracovní nástroje, které piplám, ošetřuju a rozmnožuju (občas podědím), ať se jedná o nůžky, nože, tužky... nebo počítač :-) všechno ostatní se "dá vypůjčit" a díky pracovním nástrojům taky vrátit. Hezký den Sml57

  superkarma: 0 24.05.2011, 08:19:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme