Nebuďme otrávené, že už je po víkendu a zase to zatracené pracovní pondělí a pojďme si ho trochu vylehčit dnešním tématem. Zapomeňme na chvíli předvánoční a jiné stresy a povídejme si o svých oblíbených filmech. Určitě máte nějaký, který ve vás zanechal hluboký dojem, na který se třeba váže pěkná vzpomínka nebo který vás zaručeně vyvede z šedi obyčejného dne.

Pusťte si ten svůj film alespoň v představách a přeneste se do romantických příběhů, exotických krajin, převtělte se do rolí svůdných hrdinek, nechte se unášet fantazií, krásnou hudbou nebo dech beroucí výpravou.

Zavzpomínejte na své oblíbené filmy z dětství, na filmy, které jste viděly, když jste byly zamilované, na filmy, která vás dojaly k slzám nebo na ty, které vám vždycky zvednou náladu, když je vám na nic.

Neříkejte, že žádný takový nemáte. To vám přece nemůžu věřit. Tak zapátrejte ve svém soukromém filmovém archivu a rozsviťte ten pomyslný modrý kužel zářící v černé temnotě kina.

Film začíná: Jaký? No přece ten váš.

Který to je? Je jich víc? Jsou hodně staré nebo z poslední doby? Díváte se na své filmy se svým partnerem, nebo máte úplně jiný vkus? Chodíte spolu do kina, nebo se díváte raději doma? Kdy si je pouštíte a co při tom děláte? Jste filmový fajnšmekr? Který film vás zaujal poslední dobou? Umíte filmy vyprávět?

Napište nám a nezapomínejte na svůj nick

redakce@zena-in.cz

Zajímavé ceny a body do Velké vánoční soutěže čekají třeba právě na vás

Reklama