Magie

Krásné nostalgické ráno

milé ženy-in, blíží se Dušičky, svátek zemřelých. Pojďme všem blízkým, kteří už nejsou mezi námi věnovat nejen vzpomínku, ale celé dnešní téma. Určitě si to zaslouží.

Jaký vztah k Dušičkám máte vy, milé ženy-in? Na koho v té době nejvíce vzpomínáte? Jezdíte na dušičky daleko? Scházíte se s příbuznými?

Čím a jak zdobíte hrob? Kupujete věnce, nebo raději živé květiny? Chodíte na hroby svých blízkých i mimo svátek zemřelých?  

Nebo máte hrůzu ze hřbitovů a berete Dušičky jako nutné zlo? Měly byste je nejraději už za sebou?Zažila jste někdy americkou obdobu Dušiček Halloween? Je vám sympatický, nebo spíš protivný?

Napište nám, co pro vás znamenají Dušičky, zavzpomínejte na své blízké, kteří už nejsou mezi námi.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

   
25.10.2010 - Magie - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Eliana [*]

  ifulinkaa — #8 však těch 20 lidí je úzkej kruh..já jsem ze 4 dětí mno a manžel má sestru.....dneska jsem něco málo drobností pokoupila...ale někdy je to i humorné... jsme manželovým rodičům přivezli originál vánoční štolu jako dárek z Drážďan...byla docela drahá a luxusně balená...a tchyňa se na to rozpačitě koukla a pak za pár dní povídá, tak jsem si tu vánočku dali s tatínem (tchán) včera k snídani (zbodli celou)..no taková zvláštní byla....z čehož jsem pochopila, že drahé vzácnosti jsou naprostou zbytečností :-)))

  superkarma: 0 25.10.2010, 14:29:13
 2. avatar
  [8] ifulinkaa [*]

  Eliana — #6 my si dárky dáváme teda v dost úzkám kruhu. rodiče ( násobeno dvěma po rozvodu mají nově partnery). dvě babičky a "rádobybabička",přítel,sestra a její přítel. mezi kamarády rozdělím drobnosti pro potěchu. ráda bych si užila klid,ale doba mi ho moc nedává,nehledě na to,že vždy jdou v jeden čas dvě parádní pohádky,už to jsou nervy Sml52 . letos budou možná první vánoce bez rodičů.ale kdoví,jak to bude...

  1. na komentář reaguje Eliana — #9
  superkarma: 0 25.10.2010, 10:45:34
 3. avatar
  [7] enka1 [*]

  Hezký denSml16

  superkarma: 0 25.10.2010, 09:22:07
 4. avatar
  [6] Eliana [*]

  ifulinkaa — #4 ..jak já tě v tomto chápu...jsme velká rodina a pro mě shánění dárků přijde jako určitý druh povinnosti, ikdyž jde o maličkosti, jsem ve stresu, co a jak a komu, protože se to sluší a patří... a spíš by mě potěšilo udělat si Vánoce s mužem (samozřejěm potěšit něčím rodiče), občas by někdo přišel na svařáka a cukroví, popovídalo by se...sestra, co má rodinu zas bude vyvádět když letos znovu navrhnu, že bychom si mohli popřát a nedávat si dárky, bratr s rodinou totéž, naštěstí manželova sestra s rodinou na tento model již přistoupili..jinak nás je nejbližších 20...slovy dvacet, pak blížští přátelé..s těmi je to kupodivu příjemné a v klidu... :-(

  1. na komentář reaguje ifulinkaa — #8
  superkarma: 0 25.10.2010, 08:47:55
 5. avatar
  [5] bubidani [*]

  ifulinkaa — #4 myslím že většina to prožívá v klidu a pohodě, jen média nám servírují jiný pohled - jak lidi zběsile nakupují, aby nám vštípily že je to vlastně normální... a navic coby, celý rok se dřou tak proč si neudělat radost když k tomu je záminka a příležitost

  superkarma: 0 25.10.2010, 08:47:37
 6. avatar
  [4] ifulinkaa [*]

  bubidani — #3  chápu,že lidé chtějí slavit a bavit se. I Vánoce jsou komerční, Jsou to křesťanské svátky,ateisté se bijí, že nevěří,ale Vánoce slaví rádi.Proč? Pro dárky? Jsem věřící,ale nijak fanaticky,do kostela chodím jen občas,ale Vánoce mají být o klidu,ne shonu. Tohle jsem chtěla říct. Lidé snadno podlehnou. Ovšem taky jsem člověk.

  1. na komentář reaguje bubidani — #5
  2. na komentář reaguje Eliana — #6
  superkarma: 0 25.10.2010, 08:37:00
 7. avatar
  [3] bubidani [*]

  ifulinkaa — #2 každá kultura má své tradice, to že tady jsou tradice jiné nemusí hned znamenat že vše ostatní je komerce... to samé bys pak musela říct o vánocích že jde jen o to aby lidi utráceli...

  1. na komentář reaguje ifulinkaa — #4
  superkarma: 0 25.10.2010, 07:58:53
 8. avatar
  [2] ifulinkaa [*]

  Krásné ráno:-)

  Dušičky mám ráda, ten ospalý čas,kdy se zajde na hřbitov "pozdravit", projdou se i okolní hroby a přemítá se nad osudy dotyčných... Hřbitov mi nenáhání žádné hrůzy, je to místo odpočinku a my bychom aspoň tady měli taky "vypustit" a přemýšlet nad pomíjivostí sebe sama.

  Haloween nemám ráda,je to jen komerce. Ještě se k nám nedostalo díkůvzdání,ramadán...Ale oni na to přijdou,kde zase vydělat.

  1. na komentář reaguje bubidani — #3
  superkarma: 1 25.10.2010, 07:42:45
 9. avatar
  [1] Eliana [*]

  Dobré ráno,

  překvapivě nemrzlo, ale překvapivě zde na ž-i přes víkend nastal diskuzový maraton či co...až jsem nevěřícně občasně prolítla text a narazila na nějaký boj a odboj a věci a slova, jež sem snad v civilizované zemi a 21.století nepatří.... Snad se vše dneškem vrátí do starých dobrých kolejí.... a budeme se těšit z příjemných témat redaktorek a redaktorů tohoto webu.

  Tak hezké ráno!

  superkarma: 0 25.10.2010, 07:40:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme