Zdraví

Krásné nehty nejsou nedostižným snem

Laky na nehty

Kosmetika Dermacol nabízí 20 odstínů laků na nehty, které jsou výborně sladěny se rtěnkami Dermacol. Laky na nehty dokonale chrání a současně dosahují vysokého lesku. Tyto laky na nehty neobsahují aceton, tudíž jsou k nehtům šetrné.

Jakou barvu laku si vybrat?

Štíhlé, elegantní prsty budou vypadat dobře s jakýmkoliv odstínem. Nejsou-li vaše ruce nejatraktivnější částí těla, je vhodné se vyhnout používání jasných barev, které přitahují pozornost.

Podbarvovač nehtů ?

Bílá tužka, která se používá jako náhrada francouzské manikúry. Aplikuje se přímo pod nehty.

Upravené nehty

Čisté a dobře udržované nehty jsou dobrou vizitkou nejen žen, ale i mužů. Čas na manikúru by si měl umět najít každý. Někdy stačí pár minut a nehty budou působit upraveně a elegantně.
Manikúra se může zdát jako umění, které mohou vykonávat pouze odborníci s mnoha speciálními pomůckami. Jakmile ale porozumíme tomu, jak nehty „pracují“, zjistíme, jak je to snadné.

Část nehtu, kterou můžeme vidět (nehtový plát), se skládá z vrstev neživého proteinu, který je připojen k nehtovému lůžku pod ním. Tyto proteinové vrstvy obsahují určité množství tuku a vlhkosti. Je třeba je udržovat pružné, abychom zabránili jejich lámání.
Nehty vyrůstají z lůžka (matrix), které se nachází pod základnou nehtu. Kousek živého nehtu, který je někdy vidět, se nazývá lanula nebo půlměsíc. Kůžička, která chrání základnu nehtu a utěsňuje lůžko před bakteriemi, se nachází kolem základny nehtu a po stranách nehtového plátu. V průměru vyroste nehet za jeden měsíc o 4 mm. Existují individuální rozdíly a také nehty mladých lidí rostou rychleji, než je tomu u starších. Růst nehtu je též stimulován během těhotenství a v jarních a letních měsících.
Nemoc či stres mohou zpomalit nebo dokonce zastavit růst nehtů. Známky špatného zdraví nebo vnitřních poruch se mohou projevit u nehtů formou lámání, bílých skvrnek a zvrásněním nebo rýhami. Například případy chudokrevnosti jsou zřejmé z charakteristické bezbarvosti nehtu nebo ze zvýšeného prohnutí nehtu, tzv. lžičkového tvaru. Pro nehty, zrovna tak jako pro ostatní části těla, je velice důležitá správně vyrovnaná strava s dostatkem vitaminů a minerálů.

Praktické rady spojené s péčí o nehty

· Čistící a mycí prostředky škodí pokožce i nehtům. Při mytí nádobí a domácích pracích je proto vhodné používat gumové rukavice
· Při práci na zahrádce používejte rukavice pro práci venku. Pro zahradnické práce, kdy jsou rukavice nepraktické, naneste na ruce krém a pod nehty vpracujte trochu mýdla. Zabrání to pozdějšímu vyškrabávání hlíny pod nehty
· Jestliže máte ruce špinavé od oleje či mastnoty, naneste před mytím speciální odmašťovací krém. Je to mnohem účinnější než drhnutí kartáčem a mýdlem
· Prsty zbarvené nebo poskvrněné nikotinem potřeme citronem. Citrónová šťáva obsahuje užitečné přírodní bělící prostředky, které pomohou i v odstraňování pih.

   
30.05.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Dermacol se mi jako firma začíná dost líbit.

  superkarma: 0 09.12.2003, 15:58:57
 2. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Wiki: Každému jinak. Já bych dokonce řekla, že mně i o víc.

  superkarma: 0 30.11.2003, 08:27:25
 3. avatar
  [5] Wiki [*]

  Ze nehty porostou za mesic o 4mm??? Tak o tom si muzu nechat tak akorat zdat, ty moje nedomrlky poporostou za mesic tak s bidou o 1mm :(

  superkarma: 0 02.06.2003, 09:09:04
 4. avatar
  [1] Brett [*]

  Taky trpim tim, ze se mi delsi nehty lamou a to nekdy tak, ze az do masa. Je to neprijemne. Doktorka mi poradila potravinarskou zelatinu pridavat do bileho jogurtu jde to, neni tam vubec citit. Verim tomu, ze to pomaha. Ale je pravda, ze jsou obdobi, kdy se mi lamou vice a kdy mene. Diky za rady, uvedene ve clanku.

  superkarma: 0 30.05.2003, 08:36:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme