nehtyNehty, ale i vlasy a pokožka budou krásné nejen pomocí dokonalé péče, make-upu a stylingových prostředků, jejich vzhled je zejména projevem vnitřního stavu těla a odrazem zdraví organismu. Vliv na to, jak vaše nehty vypadají, mají samozřejmě dědičné dispozice a zhruba stejnou měrou strava a péče a přípravky, které pro jejich péči využíváte. Aby vaše pokožka, vlasy a nehty nevypadaly starší, než jsou, dopřejte svému tělu dostatek živin, vitamínů a minerálů.

 

Pijte vodu a myslete na pestrou stravu

nehty

Začněte u pitného režimu – voda hydratuje, vylučuje z těla škodlivé látky a zajišťuje správné fungování metabolismu. Dostatek vody je nejen lékem na bolesti hlavy a nedostatečné soustředění, posílí také zdraví vašich nehtů - budou hydratované a díky tomu se budou krásně lesknout. Zaostřete na svůj jídelníček a dopřejte si stravu bohatou na bílkoviny, čerstvé ovoce a zeleninu, luštěniny, celozrnné obiloviny a ořechy. Nějakou dobu to sice potrvá, ale na vašich nehtech, pleti a vlasech zaznamenáte příjemné změny. Místo toho, abyste vyřazovali tuky ze svého jídelníčku, se raději soustřeďte na to, abyste jedli tuky zdravé - panenský olivový olej, mandle, avokádo, tykvová a sezamová semínka.

nehty

A jaké vitamíny a minerály jsou nejdůležitější?

nehty

Pokud trpíte záděry, je potřeba doplnit proteiny, vitamín C a kyselinu listovou. Suché a zažloutlé nehty značí nedostatek vitamínu B12, pokud jsou navíc roztřepené, nejspíš vám schází také vitamín A a vápník. Nedostatek vitamínů C a D zase napovídají také zašedlé nehty, kvalitním zdrojem těchto vitamínů je zejména červená řepa. Také aminokyseliny a kyselina gama-linoleová, nacházející se v pupalkovém oleji, je jednou z živin, které vaše nehty rozhodně ocení.

nehty

Každodenní péče o nehty

nehtyRuce a nehty jsou každodenně vystaveny negativním vlivům, škodí jim nejen agresivní mýdla a saponáty, ale také klimatizované prostředí a časté střídání teplot. Snažte se tedy při práci s agresivními čisticími prostředky a na zahradě používat gumové rukavice a dopřejte rukám dostatečnou hydrataci krémem několikrát denně. Každý týden si vyhraďte čas na provedení manikúry, nezabere vám příliš mnoho času. Zpevňující laky, olivový či mandlový olej vaše nehty posílí a zabrání jejich štěpení. Nehty můžete také posílit cíleně například pomocí produktu Sililevo, který nehty hydratuje a obnoví jejich strukturu. Sililevo si oblíbily nejen ženy, které trpí problémy s nehty, ale také ty, které rády experimentují s umělými a gelovými nehty.

Reklama