Styl

Krásné nehty? Bez výživy a péče to nepůjde

Pestrá strava, vyvážená životospráva a pravidelná péče – je to o vás? Pak jste na té správné cestě ke krásným a zdravým nehtům. Pokud nehty nevypadají podle vašich představ, nejspíše vám chybí některé živiny, vitamíny, minerály nebo vám schází čas na péči o nehty. Je to škoda, protože cesta ke krásným nehtům není zase tak složitá :-)

Výrazná dieta, stres a nedostatek spánku na kráse našim nehtům nepřidají. Nehty jsou teď během podzimu navíc vystaveny řadě vnějších vlivů jako je chlad, teplotní výkyvy a vítr, které je mohou poškodit. Nehty vysušuje také časté používání odlakovače, který je připravuje o vitamíny. Zatěžuje je také mýdlo, tvrdá voda a mytí nádobí v saponátech.

nehty

Jednou týdně dopřejte vašim nehtům lázeňskou péči

Udělejte si manikúru, pokožku rukou a zejména v okolí nehtů dostatečně nakrémujte. Ještě předtím, než se pustíte do lakování vaším oblíbeným lakem, použijte péči na nehty, která je vyživí.

Vhodný je například speciální remineralizační lak na nehty Sililevo, který zvyšuje pevnost a pružnost nehtů. Sililevo využívá novoutechnologii hydrolaku, díky které je nehtová ploténka chráněna a nehet hydratovaný. Speciální kombinace přírodních složek jako je síra a přeslička rolní zajišťuje hydrataci nehtů, zvyšuje jejich pevnost, tvrdost i pružnost a také je chrání před nepříznivými vlivy prostředí.

nehty

Jste milovnicí pestrobarevných laků?

Ještě než nanesete barevný lak, vždy pod něj použijte také lak podkladový. Ten slouží jako ochrana, srovnává nerovnosti nehtů a zamezí také vytvoření tmavého odstínu nehtů, které po sobě barevné laky mohou zanechat. Lak Sililevo se hodí také k tomuto účelu. Na závěr nezapomeňte také na vrchní průhledný lak, který zajistí, aby se nehty leskly a vydržely krásné dlouho bez sloupaného laku.

nehty

Vyživujte zevnitř

Na stav nehtů má vliv také strava a živiny, které našemu tělu dodáváme. Že nám něco chybí, často poznáme právě kvůli lámavým vlasům či nehtům.

 • Nezapomínejte proto na stravu bohatou na ovoce a zeleninu a vitamíny A, D, křemík, železo a vápník.
 • Pro zdravé nehty jsou důležité také vitamíny skupiny B, zejména vitamín B7 - tzv. biotin, dále vitamín A důležitý pro pevnost a růst nehtů.
 • Významným antioxidantem je vitamín C.
 • Vitamín D napomáhá vstřebávání vápníku.
 • Od žlutých nehtů vám pomůže vitamín E.
   
18.11.2016 - Krása - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 18.11.2016, 23:12:32
 2. avatar
  [3] RenataMor [*]

  Sml67

  superkarma: 0 18.11.2016, 15:28:16
 3. avatar
  [2] Myškomedvídek [*]

  Sml67

  superkarma: 0 18.11.2016, 11:54:36
 4. [1] bobani [*]

  používám vápník a decentní lak

  superkarma: 0 18.11.2016, 09:20:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Dětský pokoj - zařizování, rekonstrukce

Náš tip

Doporučujeme