Vztahy

Krásné lži si nech pro jinou!

 

Na chlapech se mi líbí...
Když krásně voní. Když mi lichotí. Když mě přesvědčují, že jen moje oči jsou ty, do kterých se chtějí dívat, a když mi nosí dárečky.

 

STOP!

 

Tak takhle ne.

 

Možná když mi bylo šestnáct a na rozdíl od dnešních mladých dívek jsem měla toho pravého jen ve svých snech. Ano, v tu dobu jsem si přála, aby měl jen pro mě připravena právě taková pozlátka.

 

Pozlátka? Ano, krásné lži, ve kterých se krásně sní. Ale pouze sní…

 

A dnes?

 

Obdivuji na mužích úplně jiné věci.

 

Lhala bych, kdybych tvrdila, že je všechno jinak. Pořád mám ráda, když muž krásně voní. Stále se trochu červenám a uvádí mě do rozpaků, když mi lichotí. Ale to, z čeho se mi podlamují kolena, je už úplně v něčem jiném.

 

Postupem času si stále více vážím toho, když muž umí přiznat svoji chybu a omluvit se za ni. Je to pro mě důležitější než tisíce sladkých slov, než několikrát opakovaná slova "miluji tě".

 

Já vím, jde to ztuha. A možná právě proto je to pro mě cennější, když to některý z nich dokáže.

 

Nepotřebuji, aby se snažil obvolat všechny své kamarády, stoupl si před ně a nahlas řekl: „Zmýlil jsem se.“ Stačí, když to přizná sám sobě a také tomu, koho přesvědčoval o opaku.

 

Nejde jen o partnera, ale o muže všeobecně. Stačí se s některým bavit v restauraci. V debatě on najednou pozná, že druhý názor by mohl být lepší a že je tu možnost, že se zmýlil. Je na něm vidět, že si je toho vědom. Ale dál si prosazuje svou.

 

To je to tak těžké přiznat pravdu někoho jiného?

 

Asi jak pro koho. Určitě nechci házet všechny do jednoho pytle, ale stále je jich dost.

 

Ale pro mě právě umění přiznat svoji chybu dělá muže mužem, který mě "baví".

Proč prostě nepřiznat, že nejsem zase tak "dokonalá(ý)"?! Je to pořád lepší, než sama (sám) sobě lhát a žít si v růžovém snu. Ten může být dopřán pouze těm, kteří vedle sebe nechtějí nikoho mít. Člověka, který si s ním bude povídat, smát se a žít…

P.S. Chlapi, fakt nemusíte umět zdvihnout 50kg činku, nám (nebo alespoň mně) opravdu stačí, když občas zapomenete na ješitnost a přiznáte, že jste také lidi :-)!Co se Vám líbí na chlapech?  
Čím Vás vždy stoprocentně dostanou?
Milujete svalnaté blonďáky s modrýma očima?

Nebo intelektuály s příjemným úsměvem a smyslem pro humor?

Jaké triky už Vám připadají ohrané? 
Existuje chování mužů, které Vás doslova odpuzuje?

Co Vás okouzlovalo v mládí a co teď?

Změnil se žebříček Vašich hodnot?

Máte svého idola, o kterém nikdo neví?
Někoho, po kom toužíte...
Příjemného kolegu, filmového herce, zpěváka? 

Je Váš partner či manžel mužem Vašich snů?
Proč byste toho svého za někoho jiného už nikdy nevyměnila?

Napište nám a my ty nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!

redakce@zena-in.cz

   
18.11.2005 - Láska a vztahy - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

  1. avatar
    [12] átéčko [*]

    Já mám ráda moudré vtipné muže se smyslem pro humor. Zaujmou mě buď na první pohled, nebo vůbec svýma očima, vůní a štíhlými prsty. Že jich takových moc není? To už také vím..Navíc musí být mladší, krásní, štíhlí. Musí mít rádi zvířátka, musí být tolerantní,čestní, nesmí kouřit,chodit opilí...

    superkarma: 0 18.11.2005, 22:19:02
  2. [11] apina [*]

    Maši: NO KDE JSTE!!!!!! TAKOVÉHO HLEDÁME!!!

    superkarma: 0 18.11.2005, 16:55:46
  3. [8] tanecnice [*]

    Souhlasim s Carlo, ze oci jsou okna do duse, ,at sebevic me muj muz rozcili, at je po jeho vareni kuchyn vypada jak po druhy svetovy, at kazdou skrin, kterou otevre,zustane otevrena, at vyjida po nakupu to nejlepsi hned a sam ,at jeho obleceni,je vzdy tam, kde se vysvlekl,at ma dost priblble kamarady, at udela cokoli, podivam se do jeho oci, a vidim tam bytost neznou,citlivou,inteligentni a zalaskovanou,a jsem

    superkarma: 0 18.11.2005, 10:57:28
  4. avatar
    [7] Maši [*]

    Mám ráda milé, krásné, charismatické, voňavé,inteligentní, bohaté, vtipné, spolehlivé, citlivé, sebevědomé, milující,dokonalé muže....Kde jste...???!!!

    superkarma: 0 18.11.2005, 10:43:55
  5. [5] Anai [*]

    Sensitiveskin: dttto! Ale muže mám ráda, jako živočišný druh: asi proto, že je jich kolem mě tolik: bratři, synové, spousta hodně dobrých kamarádů, partner, několik otců .... Asi si vybírám ty s opačnými vlastnostmi! Idoli? No, všichni moji bývalí byli mými idoly, než jsem si s nimi začala a posléze zjistila, že k idolu mají daleko, protože mě opustili a já si začala hledat idola nového! Teď je mým jediným idolym můj současný !!!!!!

    superkarma: 0 18.11.2005, 08:39:49
  6. avatar
    [4] SENSITIVESKIN [*]

    Nesnáším vychloubače, lháře, ty, kteří se povyšujou nad ostatní, ty, co si myslí, že mají nejkrásnějšího ptáka a jsou nejlepší v posteli, ty, co vztahy nejen k ženám, ale i k dětem měří prachama, ty, co si nečistí zuby, nemění spodní prádlo a fusekle, ty, kteří zahýbají na každém kroku a když je ženská odmítne, tak se můžou podělat, ty, kteří žijí asketickým životem - jé, to vypadá že mám ráda jen svoje děti

    superkarma: 0 18.11.2005, 08:11:57
  7. avatar
    [3] Kačena1 [*]

    Můj mi vždycky vyrazí dech, když já a on mi řekne: no, já vím, mě se nechtělo , nebo no, já myslel, že si nevšimneš, tak jsem to trochu vodrbal . Prostě jsem z toho vedle a začnu se smát . Je to absolutně vyražená zbraň z ruky, musím se to od něj naučit .

    superkarma: 0 18.11.2005, 07:51:15
  8. avatar
    [2] Blueberry [*]

    Ja mam jednoznacne rada chytre muze, kteri o sebe dbaji. Smysl pro fair play a hezky usmev take pomuzou. A musi byt sikovny, ucenlivy a vykonny v loznici .

    superkarma: 0 18.11.2005, 04:04:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme