Zdraví

Krásné letní ráno :-)

 

Dobré ráno, milé čtenářky!

To, že dneska už snad největší vedra poleví v celé republice, ještě neznamená, že u nás v redakci budete snesitelně. Střecha se za těch několik málo dní tak rozpálila, že mi včera bylo v kanceláři docela zle. Místnost má navíc bonus v tom, že je otočena na stranu k čínské restauraci, která od jedenácti do čtyř pouští do mých oken výpary z kuchyně. Pomoc!

 

Dneska si budeme povídat o nemocnicích. Obecně na tom nejsme zle, skutečně jinde ve světě mají i mnohem horší podmínky. Vzpomínám si, když mi kamarádka vyprávěla, že ji se zlomenou nohou objednali za 14 dní... Ale přesto se najdou nemocnice – nebo spíš konkrétní personál, který člověku dokáže pobyt na lůžku zpříjemnit nebo z něj naopak během několika minut vyrobit ponižující peklo.

 

Já si vzpomínám na svůj pobyt v IKEM. Byla to moje první nemocnice, takže jsem její kvality docenila až při návštěvě jiných nemocnic… Všichni byli velmi milí, ochotní, nemocnice moderní, prostorná, na chodbě rychlovarná konvice… prostě pohoda. Ale jeden nepěkný zážitek si stejně neodpustím vypustit. Když mě vezli na vyšetření očního pozadí, měla jsem zavedenou centrální kanylu, byla jsem jen v andělíčku (od krve…) a protože se přejíždělo na vyšetření do vedlejší nemocnice, hodili přese mě bundu. Byla jsem slabá, takže mě na vozíčku přivezli. Jaké bylo mé překvapení, když se ukázalo, že je to normální ambulantní ordinace, kde čeká v čekárně asi 20 pacientů „z venku“. Zaparkovali mě vedle lavičky s pacienty a odjeli pryč. Seděla jsem a čekala. Jenže když mě volali na řadu, trvalo dlouho, než pochopili, že sama nepřijdu a že si mě budou muset odvézt. Nikdo mi tam v čekárně rozhodně s ničím nepomohl. Jen po mně celou dobu zírali. Bylo to dost ponižující. Naštěstí to byl asi jediný vyloženě negativní zážitek. To z jiných nemocnic, zvyklá na luxus IKEM, to bylo horší. Mnohem horší…

 

Dana leží tématicky se zánětem močových cest, takže si budeme povídat spolu :-).

 

Jaké máte zkušenosti vy? Kam byste si šli nejraději poležet, když už by to bylo nutné?

Jak je to s dětskými odděleními? A jak to vlastně máte do nemocnice daleko?

Napište mi na redakce@zena-in.cz a já nejlepší příspěvek odměním multivitaminy. To se tak k tématu hodí J.

 

nápověda k dnešní soutěži:

   
19.07.2007 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] aiša [*]

  superkarma: 0 19.07.2007, 13:21:46
 2. avatar
  [3] Zuzana N. [*]

  Hezký den

  superkarma: 0 19.07.2007, 09:23:35
 3. avatar
  [2] veet [*]

  dobré ránko všem

  superkarma: 0 19.07.2007, 09:13:08
 4. avatar
  [1] MEK [*]

  krásné ráníčko

  superkarma: 0 19.07.2007, 08:54:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme