Rodina

Krásné i nekonečné čekání

Jak velký pytel musí Ježíšek mít, aby se do něj vešly všechny dárky pro děti ze sídliště - tenhle problém vrtal hlavou čtenářce Gabče, když byla ještě dítětem. Tématem jsou dnes dětské představy Ježíška...

Zajímá vás, jak asi Ježíšek unese všechny ty dárky? Čtenářka Gabča se nad tímhle problémem pozastavila, a nejen ona, své řešení navrhla například čtenářka El Greco (bezedný pytel), nebo BastMetztli (kouzlení přímo u stromečku).

Jak jste viděly Ježíška vy, milé čtenářky, když jste byly malé?


Když jsem byla malá, milovala jsem přípravy na Vánoce, maminka pekla vánoční perníčky a cukroví a všude to přenádherně vonělo.

Pak přišla na řadu vánoční výzdoba našeho panelákového bytu a to už bylo pro nás tři sestřičky znamení, že se blíží Ježíšek.

Napsaly jsme Ježíškovi dopis s dárečky, které jsme si moc přály a rodiče jej ochotně dali za okno a my netrpělivě čekaly, kdy už si je Ježíšek konečně vezme. Na Štědrý den ráno tatínek přinesl slavnostně stromeček a upevnil ho do stojánku a my netrpělivě čekaly a těšily se jak jej krásně pro Ježíška nazdobíme. Když už stromeček zářil v obýváku i svíčky naštěstí svítily, začalo se s přípravou štědrovečerní večeře. Maminka připravovala bramborový salát a kapříka a my netrpělivě čekaly kdy už ta chvíle přijde.

U večeře jsme neustále pobízely rodiče, aby jedli rychleji, že Ježíšek už musí každou chvilku přijít. Dívaly jsme se z okna a sledovaly jestli náhodou neproletí kolem a neponese ten obrovský pytel s dárečky pro tu spoustu dětí u nás na sídlišti. Tatínek se na chvilku ztratil a v tom zvoneček, cink, cink.

Konečně přišla ta chvíle, seběhly jsme se všechny tři u stromečku a začaly rozdělovat dárky. Dárečky jsme se všichni rozbalili a debatovali, jestli se letos Ježíšek trefil a přinesl to, co jsme opravdu všichni chtěli.

Moc jsem milovala tyto Vánoce s rodiči a sestřičkami, nyní už mám svou rodinu a dvě malé dětičky a ráda bych jim připravila také tak hezké Vánoce jako jsem měla já, když jsem byla malá.

Gabča

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Zítra mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

   
14.12.2010 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [8] krokodylice [*]

  To je skoro stejné jako to bylo u nás. Úplně to fyzicky vnímám, když to čtu. Jen dárky u nás přinesl Ježíšek ještě před večeří - šli jsme se projít, rozsvítit na hřbitov, venku zapálit prskavky a mezitím Ježíšek přišel... to zdržování u večeře také pamatuji.

  superkarma: 0 15.12.2010, 07:06:48
 2. avatar
  [7] babicka11 [*]

  My zase měli nejradši řízek nebo klobásy, ty se snědly dřív než kapr s kostmi Sml30

  superkarma: 0 14.12.2010, 23:05:26
 3. avatar
  [6] nadenica [*]

  stara blazkova — #2z Ježíška vydřená???? Sml52Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 14.12.2010, 21:19:15
 4. [5] motylek1 [*]

  to pobízení rodičů u večeře si pamatuji taky nejvíc mě štval tatínek každé vánoce si chtěl přidat a tím zdržoval

  superkarma: 0 14.12.2010, 18:22:36
 5. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  krásné časy to byly.Sml22

  superkarma: 0 14.12.2010, 17:39:03
 6. avatar
  [3] marry.lu [*]

  stara blazkova — #2 zase museli mít rodiče naprosto načasovanou večeři, aby budík nezazvonil dřív. A to zvonil dokud ho někdo nezacvakl?

  superkarma: 0 14.12.2010, 15:58:21
 7. [2] stara blazkova [*]

  Fascinuje mě, jak si v životě děti nedají do souvislostí odchod tatínka/maminky od stolu a následné zvonění Sml30. U nás to bylo o to rafinovanější, že zvonil budík pod stolem v obýváku, ale všichni byli u stolu. V životě mě nenapadlo, že ten budík každé ráno slýchávám. Prostě jsem byla z Ježíška tak vydřená, že mi tyhle věci unikaly...

  1. na komentář reaguje marry.lu — #3
  2. na komentář reaguje nadenica — #6
  superkarma: 0 14.12.2010, 14:15:58
 8. [1] ivetinkav [*]

  úplně cítím tu atmosféru teplého a voňavého domova, moc pěkné

  superkarma: 0 14.12.2010, 13:10:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme