Jak velký pytel musí Ježíšek mít, aby se do něj vešly všechny dárky pro děti ze sídliště - tenhle problém vrtal hlavou čtenářce Gabče, když byla ještě dítětem. Tématem jsou dnes dětské představy Ježíška...

Zajímá vás, jak asi Ježíšek unese všechny ty dárky? Čtenářka Gabča se nad tímhle problémem pozastavila, a nejen ona, své řešení navrhla například čtenářka El Greco (bezedný pytel), nebo BastMetztli (kouzlení přímo u stromečku).

Jak jste viděly Ježíška vy, milé čtenářky, když jste byly malé?


Když jsem byla malá, milovala jsem přípravy na Vánoce, maminka pekla vánoční perníčky a cukroví a všude to přenádherně vonělo.

Pak přišla na řadu vánoční výzdoba našeho panelákového bytu a to už bylo pro nás tři sestřičky znamení, že se blíží Ježíšek.

Napsaly jsme Ježíškovi dopis s dárečky, které jsme si moc přály a rodiče jej ochotně dali za okno a my netrpělivě čekaly, kdy už si je Ježíšek konečně vezme. Na Štědrý den ráno tatínek přinesl slavnostně stromeček a upevnil ho do stojánku a my netrpělivě čekaly a těšily se jak jej krásně pro Ježíška nazdobíme. Když už stromeček zářil v obýváku i svíčky naštěstí svítily, začalo se s přípravou štědrovečerní večeře. Maminka připravovala bramborový salát a kapříka a my netrpělivě čekaly kdy už ta chvíle přijde.

U večeře jsme neustále pobízely rodiče, aby jedli rychleji, že Ježíšek už musí každou chvilku přijít. Dívaly jsme se z okna a sledovaly jestli náhodou neproletí kolem a neponese ten obrovský pytel s dárečky pro tu spoustu dětí u nás na sídlišti. Tatínek se na chvilku ztratil a v tom zvoneček, cink, cink.

Konečně přišla ta chvíle, seběhly jsme se všechny tři u stromečku a začaly rozdělovat dárky. Dárečky jsme se všichni rozbalili a debatovali, jestli se letos Ježíšek trefil a přinesl to, co jsme opravdu všichni chtěli.

Moc jsem milovala tyto Vánoce s rodiči a sestřičkami, nyní už mám svou rodinu a dvě malé dětičky a ráda bych jim připravila také tak hezké Vánoce jako jsem měla já, když jsem byla malá.

Gabča

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Zítra mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

Reklama