Omlouvám se všem čtenářkám, že dnešní první novinka vyšla se zpožděním. Včera zemřel Václav Havel a mně by přišlo netaktní a nedůstojné tuto smutnou událost přejít bez povšimnutí. Proto mi dovolte, abych změnila téma a věnovala ho památce na Václava Havla. Přidáte se?

Zprávu o smrti Václava Havla jsem se dozvěděla včera kolem jedné hodiny. Zrovna jsme byli na návštěvě u kamarádů a prožívali vánoční idylku. Na klíně jsem chovala jejich půlročního chlapečka, před sebou měla voňavý čaj a rozbalený dárek. Jedni se radují, druzí prožívají smutek. Paradox, jak by řekl Václav Havel. Nebo život?

Celý den jsem pak posloucha zvláštní vydání radiožurnálu, věnované tomuto krásnému a vzácnému člověku. Všichni oslovení, ať už to byli jeho známí, kamarádi, spolupracovníci na něj vzpomínali s láskou a s nadějí, že zůstane dál žít v našich srdcích. Já tomu věřím a vy, milé ženy-in?

Co se vám vybaví, když se vysloví jméno Václav Havel? Setkala jste s ním některá z vás osobně? Jak na vás zapůsobil? Čím byl výjimečný?

Bude vám jeho osobnost chybět? Byla jste včera na některém ze shromáždění, věnovaném jeho památce?Jaká tam panovala atmosféra?

Četla jste některou jeho knihu, vidělka jeho divadelní hru?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama