Děkujeme čtenářce s nickem Jindriska8, která nám poslala nejen příspěvek, ale i pár fotografií půdního bytu v jejím rodinném domku. A samozřejmě spoustu pokladů, které se při vyklízení půdy našly a teď dělají parádu.

Krásný dobrý den, když se řekne půda, tak mě hned napadne veteš, haraburdí, nepotřebné věci, pavučiny, staré věci po rodičích a babičce. Když bydlíte v rodiném domku, tak to je nejlepší místo, kam schováte nepotřebné věci, které jste už vyměnili za nové, ale ještě se s nima nechcete úplně rozloučit, určitě se budou ještě někdy hodit.

My máme hodně starý dům, jeho počátek je asi v r.1890, je postavený ještě z kamene. Bydleli zde moji prarodiče, rodiče a žiju tu i s rodinou já. Dům prošel několikrát rekonstrukcí, než dostal dnešní podobu. Je to asi 10 let, co jsme se rozhodli pro půdní vestavbu. Ve starém domě není vše jednoduché, máme ještě dole v bytě klenbu, tak aby nám to pak nespadlo na hlavu.

dům

Při vyklízení půdy se našlo hodně zajímavých věcí, nechali jsme si přistavit vlek a začalo se s přebíráním, protože některé se hodily. Obrazy po prarodičích, dřevěné lustry, díly na stará auta po tatínkovi, moje školní sešity a žákovské knížky (to bylo počteníčko), staré knížky, svícínky.

poklady

poklady

poklady

 Vybudovali jsme krásný prostorný půdní byt s vlastním vchodem za dvora, každý máme své soukromí, k bytu je i přístup po schodišti z našeho bytu dole. Nikdo by nepoznal, že tam byla dříve půda, do trámů se zakusoval červotoč a občas se tam proběhla myška.

Pro mě tam zůstala malá místnost na sušení prádla, na staré knížky a zase na nějaké ty nepotřebné věci, které se budou za několik let určitě hodit. Řeknu vám, že bych hned šla bydlet nahoru, ale dcera by si to nevyměnila  za nic na světě a to dříve říkala, že s rodiči pod jednou střechou bydlet nebude.

Posílám pár foteček, sice není vidět moc podkroví, ale zato tam jsou zajímavosti, které se na takové půdě dají najít a dneska dělají parádu.

S pozdravem všem  Jindriska8

Ty šicí stroje jsou krásné

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Jak se vám líbí půdní byt čtenářky Jindrisky8. Chtěla byste také bydlet v podkroví, nebo vás to vůbec neláká? Máte co říct k dnešnímu tématu? Tak nám napište na redakce@zena-in.cz

 

Reklama