Ačkoliv se opalování stále těší nemalé oblibě, je třeba mít na paměti existující možná zdravotní rizika, která jsou s touto aktivitou spojena. Ultrafialové záření může vést k nevratnému poškození genetické informace obsažené v buňkách hlubších vrstev pokožky a může tak vyvolat rakovinné bujení. Látkou, která přispívá k ochraně organismu před škodlivými následky slunečního záření, je beta-karoten, dostupný na našem trhu v doplňku stravy Beta karoten (Walmark).

Beta karoten je přirozeným barvivem celé řady rostlin, přičemž pro lidské zdraví nejdůležitější je jeho přítomnost v ovoci (meruňky, broskve, nektarinky aj.) a zelenině (mrkev, špenát, listový salát, rajčata, brokolice aj.). V lidském těle se tato látka přeměňuje na vitamin A, který zasahuje do celé řady fyziologických pochodů. Klinickými studiemi bylo zjištěno, že konzumace potravin s obsahem beta karotenu, a tedy i přípravku Beta karoten Walmark, má blahodárné účinky na lidské zdraví. Jeho prokázaný antioxidační účinek vede ke snížené tvorbě reaktivních forem kyslíku a tím chrání buňky lidského těla před možným poškozením.

Taková charakteristika je pak mimořádně důležitá při opalování, kdy v dávce 6 mg (odpovídá 1 kapsli) působí preventivně proti popálení pokožky intenzivním slunečním zářením. Touto cestou umožňuje snadnější a rychlejší ztmavnutí, opálení pokožky vydrží déle a nedochází k jejímu intenzivnějšímu vysoušení. Navíc jako provitamin A přispívá i ke zlepšení zraku u šerosleposti.

Nezapomeňte na aktuální soutěž o přípravky Beta karoten od Walmarku! (stačí kliknout)

Reklama